دانلود سریال Jewel in the Palace 2003 (جواهری در قصر) دوبله فارسی

دانلود سریال جواهری در قصر 2003

ژانر :
درام
امتیاز :
8.5/10
وضعیت :
Ended
کشور :
کره (جمهوری)
زبان :
کره ای
سال :
2003 2004
زمان :
80 دقیقه
زمان پخش قسمت بدی :
24.شهریور 1382
تعداد فصل :
1
تعداد قسمت :
54
خلاصه داستان :

پدر و مادر سو یانگ گوم که قبلا در دربار امپراطوری مشغول به کار بودن به دلایلی دستگیر و کشته شدند.آخرین آرزوی مادر یانگ گوم این بود که او در صورت تمایل خودش به قصر برگردد و بزرگ‌ترین سرآشپز قصر شود تا از این طریق به کتاب یادداشت‌های سرآشپز دست پیدا کند و بی‌عدالتی‌های قصر را در آن بنویسد و به نسل‌های آینده منتقل کند. و این‌گونه سفر یانگ گوم کوچک و یتیم آغاز می‌شود…

Starring Lee Young Ae, it tells the tale of an orphaned kitchen cook who went on to become the king's first female physician. In a time when women held little influence in society, young apprentice cook Jang Geum strives to learn the secrets of Korean cooking and medicine in order to cure the King of his various ailments. It is based on the true story of Jang-geum, the first female royal physician of the Joseon Dynasty. The main themes are her perseverance and the portrayal of traditional Korean culture, including Korean royal court cuisine and traditional medicine.

IMDb
8.5/10

خلاصه داستان و اطلاعات سریال Jewel in the Palace 20032004

پدر و مادر سو یانگ گوم که قبلا در دربار امپراطوری مشغول به کار بودن به دلایلی دستگیر و کشته شدند.آخرین آرزوی مادر یانگ گوم این بود که او در صورت تمایل خودش به قصر برگردد و بزرگ‌ترین سرآشپز قصر شود تا از این طریق به کتاب یادداشت‌های سرآشپز دست پیدا کند و بی‌عدالتی‌های قصر را در آن بنویسد و به نسل‌های آینده منتقل کند. و این‌گونه سفر یانگ گوم کوچک و یتیم آغاز می‌شود…
سریال جواهری در قصر ، داستان زندگی زنی به نام سو یانگوم را روایت می کند که در دواران بچگی اش ، پدرش میونگی و پدرش را به دلیل برخی دسیسه ها و توطئه های افراد بانفوذ دربار از دست می دهد. او از هشت سالگی وارد آشپزخانه قصر می شود و این آغاز سختی های اوست. او با مشقت های فراوان در آشپزخانه قصر بزرگ می شود و در کنار بانو هن ( دوست میونگی ) تعلیم می بیند. بانو سو یانگوم و بانو هن فشارهای زیادی را از بانو شن و برادرش تحمل می کنند و این عامل باعث تبعید آنان می شود. او که سختی های زیادی را تحمل نموده است ، پرستار می شود تا بتواند دوباره به قصر بازگردد.
جواهری در قصر ، نام سریالی تاریخی و بیوگرافی می‌باشد که توسط بایونگ هون لی ساخته شده است. این سریال که براساس وقایع واقعی و تاریخی ساخته شده است ، داستان دختری جوان به‌نام سو یانگوم را به تصویر می‌کشد که در کودکی سختی‌های فراوانی را تحمل می‌کند ، او به مرور وارد دربار سلطنتی می‌شود و با افراد مختلفی آشنا می‌شود ، بعدها این دختر بزرگ می‌شود و آموزش طبابت می‌بیند تا پزشکی ماهر شود ، سپس بعد از گذشت مدت‌ها سو یانگوم به مقام بالاتری می‌رسد و سعی می‌کند به مردم فقیر که خود نیز روزی به نوعی از آنان بوده خدمت کند ، سو یانگوم سرانجام با ماجراها و چالش‌های زیادی در زندگی‌اش روبرو می‌شود و…

جهت دانلود سریال Jewel in the Palace 2003 (جواهری در قصر) با لینک مستقیم رایگان به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


این اولین باری است که در تمام سالهایی که مشتاقانه برای جستجوی فیلمهای مناسب برای تماشای آن استفاده می کنم ، نظری در مورد IMDb می نویسم. من این را می نویسم نه به این دلیل که نظرات کافی برای این مجموعه فوق العاده وجود ندارد ، بلکه علاوه بر این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا باید 54 ساعت عظیم از زندگی خود را برای تماشای یک درام سرمایه گذاری کنید! از آنجا که هدف این متقاعد کردن شما برای این است که چرا باید آن را تماشا کنید ، من اسپویلرها را به حداقل می رسانم.

بنابراین چگونه با آن درگیر شدم؟ من در جستجوی مجموعه های تلویزیونی شایسته کره ای بودم که پس از دیدن درام صحنه دار معاصر تر مانند Stairway To Heaven ، که بسیار توصیه می شود ، آنها را تماشا کنم. وقتی به این قضیه برخوردم ، گرچه توسط دیگران بسیار عالی رتبه بندی شده است ، اما به همان دلیل بالا از آن فرار کردم ... فقط نمی توانستم تصور کنم که چگونه این نوع درام می تواند مرا فریب دهد. اما ... کسی که می شناسم پرسید آیا به دلیل اینکه به مردم گفتم که درام کره ای تماشا کردم آیا می توانم به او قرض دهم. من علی رغم مجموعه عناوین برتر DVD خود ، این کار را نکردم. من تصمیم گرفتم آن را تهیه کنم تا فقط بفهمم در مورد چه چیزی است. در آن زمان ، IMDb این عنوان را برای کمک به تصمیم من رتبه بندی نکرد.

قسمت اول جالب بود. قلاب نیست اما علاقه کافی برای ادامه کار من است ... همان مورد بعدی ... و سپس وقتی که سرانجام به بخشی رسیدم که جانگ گوم کوچک یتیم شد و دختران کوچک دیگر قصر را به قاطعیت از درخشش بیرون آورد. و کوشش ، این زمانی است که من واقعاً گیر افتادم ، که به من پیشنهاد می دهد ... 3 قسمت اول را به طور کامل تماشا کنید. اگر بعد از تماشای قسمت 3 هنوز مطمئن نیستید که ادامه دهید یا ادامه ندهید ، احتمالاً باید تماشا را متوقف کنید (برای من غیر قابل تصور است اما فکر می کنم این امکان وجود دارد). بازیگران / بازیگران خوش تیپ / زیبا هستند ، اما به همین دلیل ادامه ندادم.

اولین مجموعه دی وی دی هایی که خریداری کردم در چین ساخته شد و دارای ترجمه انگلیسی خوبی بود. مشکل ترجمه انگلیسی ، اگرچه ظریف است ، اما در نیمه دوم بیشتر ظاهر شد ، زیرا می توان گفت که توسط همان شخص (ها) انجام نشده است. من یک فیلم سینمایی مقعدی هستم ، من آن را فروختم و نسخه YesAsia را خریداری کردم ، گران تر اما ترجمه بسیار بهتری (نمونه بسیار برجسته آن این است: Palace Girl in the China Edition Court Court در نسخه YesAsia - در حالی که Palace دختر ترجمه "تحت اللفظی" است ، معادل مناسب عنوان ، دادگاه بانو است). کیفیت تصویر نیز بهتر است. در حقیقت ، همسرم اظهار داشت که جانگ گوم (بزرگ شده) اکنون مانند نسخه چین زیبا نیست که بتواند نقایص صورت خود را از نزدیک ببیند ... بنابراین من 54 ساعت دیگر صرف کردم تماشای ... اما ارزشش را داشت ... زیرا ترجمه مواردی را روشن کرد که در غیر این صورت به عنوان "اختلافات فرهنگی" از بین می رفتند. این مجموعه ای است که به عنوان یکی از نادر درام های تلویزیونی "شایسته" برای جمع آوری در شکل اصلی خود در کتابخانه من باقی خواهد ماند. به هر حال ، نسخه China در جعبه سبز دارای مواد جایزه مصاحبه با برخی از اعضای بازیگران و همچنین 7 روز گذشته فیلمبرداری است - حتی اگر هیچ زیرنویس انگلیسی در مورد مواد جایزه وجود ندارد ، اما هنوز هم بسیار لذت بخش بود ببینیم که بازیگران با لباس "مدرن" چگونه به نظر می رسند و واکنش آنها در برابر سالات چیست! :)

امروزه با بسیاری از برنامه های تلویزیونی که سعی در "خرید" مخاطبان با "رابطه جنسی ، خشونت و زبان نامناسب (عدم احترام)" زمان نمایش دارند ، دیدن چیزی که نه فقط به منظور سرگرمی و در عین حال آموزش بدون تأکید بر رابطه جنسی و خشونت است! جای تعجب نیست که این مجموعه مخاطبان را به کلی سوق داده و برخی از نسل جوان را به آرمان هایی تبدیل کرده است که به نظر می رسد در جهان مدرن از بین می روند.

در پایان ، هیچ یک از قسمت ها ناامید کننده نیستند و همه آنها لذت بخش بودند ، اما فقط چند دقیقه اینجا و آنجا جزئیات اضافی وجود دارد که به نظر می رسد در 10 قسمت اول کمی کشیده می شود. در واقع ، من احساس می کنم اگر کره ای باشید احتمالاً به دلیل توانایی در ارتباط دادن آن جزئیات بهتر از غیر کره ای ها مثل من ، کشش را احساس نخواهید کرد.

کیفیت تحقیقاتی که انجام شده است ساخت این تولید (غذاها و داروها) چشمگیر و آموزشی است. موسیقی - عالی است. با یک دیدگاه منحصر به فرد یک کارگردان و یک نویسنده برای این درام ، یک تجربه کامل است که به طور خلاصه ، زندگی هر کس را که فکر باز داشته باشد و مایل به صرف وقت برای تماشای آن باشد ، غنی خواهد کرد.

اگر نظر من برای شما مفید است لطفاً به من اطلاع دهید. با تشکر!

P.S. در اینجا چند سایت تحقیقاتی اضافی آورده شده است که به من کمک کرده است تا از این درام بیشتر ارتباط برقرار کرده و لذت ببرم:

* stillwatersca.blogspot. com / 2005/04 / dae-jang-geum-background-information. html (لطفاً فضاهای لازم را برای کار در نظر بگیرید) * Lee Young Ae (بازیگر نقش اصلی) پیام سال نو 2006 برای طرفداران @ http://mydjg.blogspot.com/

کپی و ارسال آن به مرورگر شما.

جهت دانلود سریال Jewel in the Palace 2003 (جواهری در قصر) با لینک مستقیم رایگان به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


من نظری نمی نویسم ، اما اینکه این نمایش در جایی که من زندگی می کنم (ایالات متحده) ناشناخته است و چقدر مرده است این صفحه IMDb جنایی است. بنابراین ، امیدوارم که با کمی شانس ، بعضی از افراد را متقاعد کنم که به آن ضربه بزنند. این نمایش بسیار شایسته یک طرفدار بزرگتر در بخش عمده جهان است.

من این را با افرادی می نویسم که هرگز درام کره ای تاریخی را در ذهن خود ندیده اند. سعی می کنم ایده ای را برای تماشای برنامه ارائه دهم.

ممکن است برای همه مناسب نباشد. روی پاتوس سنگین است ، که می تواند عالی باشد. اما چنین چیزی ، گاهی اوقات ، می تواند به نوعی پنیر جلوه کند (اگرچه در سایر درام های کره ای این وضعیت بسیار بدتر است). هنوز هم ، من فکر می کنم که در این نمایش به خوبی از آن استفاده شده است.

همچنین ، اگر تازه وارد این ژانر هستید ، فکر خواهید کرد ، "چرا آنها مرتباً فلش بک مواردی را که من سه بار دیدم به من نشان می دهند دقیقه قبل؟" بنابراین ، ممکن است گاهی اوقات صبوری لازم باشد.

نمایش هایی که در ایالات متحده محبوب ترین هستند تقریباً هیچ شباهتی با این نمایش ندارند (پایین نیاوردن آنها ، فقط سعی در نشان دادن تفاوت این نمایش است) همان چیزی است که مردم کشور من نیز از آن استفاده می کنند). این در مورد ابرقهرمانان ، عاشقانه های طولانی مدت ، یا مثلث های عاشقانه یا حل پرونده ها نیست (گرچه مرگ های زیادی وجود دارد). هیچ جلوه خاصی وجود ندارد ، به سختی صحنه های جنگ وجود دارد. صحنه هایی که خنده دار هستند ، معمولاً شخصیت های مسخره ای هستند که احمقانه عمل می کنند. انتظار نداشته باشید که شوخ طبعی عالی که از بهترین کمدی های خارج از ایالات متحده و انگلیس به آن عادت کرده ایم ، که احتمالاً باید انتظار داشت ، بالاخره این یک کمدی نیست.

آنچه این نمایش نشان می دهد یک قهرمان نسبتاً غیر پیچیده ، باهوش و شجاع است که از ته دل پاک و خالص است و راه خود را در جهانی مملو از افراد زیادی که مایل به انجام هر کاری که لازم باشد انجام می دهد. برای حفظ یا به دست آوردن قدرت سیاسی / مالی. دسیسه های سیاسی ، رقبا و دوستی ها وجود دارد.

داستان بسیار مفصل است و یک بازه زمانی طولانی را شامل می شود. داستان از ابتدا توسط نویسندگان تعیین می شود. این نمایشی نیست که فقط قسمتهای جدیدی را پشت سر بگذارد تا زمانی که علاقه بیننده کاهش یابد. شما می دانید که چگونه رمان های سازگار با فیلم همیشه احساس عجله می کنند؟ خوب ، این براساس یک رمان ساخته نشده است ، اما احساس می شود کسی تصمیم گرفته فقط یک فیلم کامل را بجای کوتاه کردن آن به یک فیلم 120 دقیقه ای (بیش از 50 ساعت) ، فیلمبرداری کند.

همچنین با استفاده از مکانها / مجموعه ها ، لباس ها ، آداب و رسوم ، فرهنگ ها و غیره ، به دلیل غوطه وری دقیق در اوایل قرن شانزدهم (کره قبل از کره وجود داشت) سطح بالایی از فرار را فراهم می کند.

من می دانم که من توضیح زیادی در مورد چگونگی طرح ندادم ، اما این در یک دسته از مکانهای دیگر ذکر شده است. من فقط سعی می کنم احساسی نسبت به تماشای این نمایش داشته باشم.

این ممکن است نمایشی باشد که من بیش از دیگران از آن لذت برده ام. حداقل توصیه می کنم به آن ضربه بزنید.

BTW ، نمایش را می توان تحت عنوان anglicized ، "Jewel in the Palace" یافت. متأسفانه ، دستورالعمل های بازبینی IMDb من را از گفتن این برنامه در صورت رایگان بودن این نمایش ، قانونی و بدون نقض حق نسخه برداری منع می کند. یافتن یک نمایش مانند این ممکن است دشوار باشد ، مگر اینکه از قبل بدانید کجا باید نگاه کنید.

سریال های پیشنهادی