دانلود فیلم The Grandmaster 2013 (استاد بزرگ) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود رایگان فیلم استاد بزرگ 2013 بدون سانسور

فیلم استاد بزرگ در ژانر(های) اکشن, درام, تاریخی, ساخته شده و در سال 2013 به روی پرده رفته است. The Grandmaster به کارگردانی Wong Kar-wai, در کشور(های) چين, هنگ کنگ, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Tony Leung Chiu-wai, Zhang Ziyi, Chang Chen, Song Hye-kyo, Zhao Benshan, Xiao Shenyang, Wang Qingxiang, Zhang Jin, Shang Tielong, Yuen Woo-ping, اشاره کرد. رده سنی فیلم PG-13 و زبان(های) فیلم cn, ژاپنی, چینی ها, است. این فیلم موفق شده امتیاز 6.6/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 73/100 می باشد. برای دانلود فیلم The Grandmaster 2013 دوبله فارسی و بدون سانسور به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
اکشن درام تاریخی
امتیاز :
6.6/10 78% 73/100
کشور :
چين هنگ کنگ
زبان :
cn ژاپنی چینی ها
سال :
2013
رده سنی :
PG-13
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

این فیلم شرح وقایع زندگی ایپ من ، استاد بزرگ “وینگ چون “را از دهه ی ۱۹۳۰ تا وقایع بعد از دوران جنگ دوم بین چین و ژاپن و مرگ او روایت می کند. مردی که به بروسلی هنرهای رزمی را یاد داد…

Ip Man's peaceful life in Foshan changes after Gong Yutian seeks an heir for his family in Southern China. Ip Man then meets Gong Er who challenges him for the sake of regaining her family's honor. After the Second Sino-Japanese War, Ip Man moves to Hong Kong and struggles to provide for his family. In the mean time, Gong Er chooses the path of vengeance after her father was killed by Ma San.

IMDb
6.6/10
78%
m
73/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم The Grandmaster 2013

استاد بزرگ شرح وقایع زندگی ایپ من ، استاد بزرگ “وینگ چون “را از دهه ی ۱۹۳۰ تا وقایع بعد از دوران جنگ دوم بین چین و ژاپن و مرگ او روایت می کند. مردی که به بروسلی هنرهای رزمی را یاد داد…
استاد بزرگ ، فیلمی اکشن و رزمی محصول سال ۲۰۱۳ به کارگردانی وونگ کار وای می‌باشد. استاد بزرگ سینمایی شرح وقایع زندگی ایپ من ، استاد بزرگ وینگ چون را از دهه‌ی سی میلادی تا وقایع بعد از دوران جنگ دوم بین چین و ژاپن و مرگ او روایت می‌کند. مردی که به بروس لی هنرهای رزمی را یاد داد و…
فیلم استاد بزرگ 2013 در واقع درباره زندگی استاد معروف هنر های رزمی، ایپ من ، (با بازی تونی لیونگ چیو وای) می باشد که به سبک خودش یعنی وینگ چون کونگ فو را به بروس لی آموزش می دهد. بازه زمانی نشان داده شده در استاد بزرگ بین سال های 1930 میلادی است یعنی زمانی که چین و ژاپن در حال جنگ با یکدیگر بودند.

جهت دانلود فیلم The Grandmaster 2013 (استاد بزرگ) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


"به من نگو ​​مهارت هایت چقدر خوب است ، استادت چقدر درخشان است و مدرسه ات چقدر عمیق است. کونگ فو - دو کلمه - یک افقی ، یک عمودی. اگر اشتباه می کنی ، دراز می کشید. اگر راست می گویید ، ایستاده اید. و فقط کسانی که ایستاده اند حق صحبت دارند. "

برای همه اهداف ، فیلم به عنوان شرح حال یک مرد آغاز شد - به بیان دقیق تر ، Ip Man ، استاد تأثیرگذار کونگ فو که در گسترش سبک وینگ چون در سراسر جهان نقش مهمی داشت و شاید به دلیل استاد بودن بروس لی بیشتر شناخته می شد. اما در میان کاوش در زندگی Ip Man ، وونگ باید ناگهان تحت تأثیر این فکر قرار گرفته باشد - دقیقاً چه چیزی Ip Man را بسیار خاص می کند؟ یا حتی بهتر ، چرا باید یک فیلم سینمایی در دوران طلایی ورزش های رزمی فقط مربوط به یک استاد بزرگ باشد؟

و بنابراین ، علی رغم صدای همه جانبه لئونگ ، "استاد بزرگ" در واقع فقط Ip Man نیست. بنابراین اگر انتظار دارید فیلمی با موضوع Ip Man متمرکز باشید ، به شما هشدار داده می شود ، زیرا شما بسیار ناامید خواهید شد - همانطور که گفته می شود تونی لئونگ - که احتمالاً در مورد مرد از فیلم های Donnie en اطلاعات بیشتری خواهید داشت.

در حقیقت ، روایت بزرگترین نقص فیلم است ، اگرچه انصافاً باید گفت که بعداً آشکار می شود. نیم ساعت اول با تمرکز درست بر روی Ip آغاز می شود و از نکات مهم اصلی می توان به آغاز فعالیت های رزمی توسط استادش چن هشون (Yuen Woo-Ping) و ازدواج عاشقانه او با Zhang Yongcheng (Song Hye-kyo) اشاره کرد. اولین چالش Ip با ورود گونگ یوتیان (وانگ چینگشیانگ) ، استاد ارجمند کونگ فو از شمال شرقی چین به دنبال تحکیم قدرت خود در جنوب شرقی حتی با بازنشستگی است.

بعد از رفتن Ip به با گونگ نبرد عقاید را به دست بیاورید ، دختر دومی گونگ ار (ژانگ زیی) برای تلاش برای بازگرداندن اعتبار خانواده اش ، دوباره برای به چالش کشیدن آیپ ایستاده است. این دوئل همچنین نقطه عطفی برای فیلم است ، که از Ip دور می شود و وندتا را که بین گونگ ار و محافظه کار تشنه قدرت پدرش Ma San (ژانگ جین) در پس زمینه اشغال چین توسط ژاپن به وجود می آید ، بررسی می کند.

او برخلاف توصیه بهتر بزرگانش ، خواستگاری خود را ترک می کند تا انتقام مرگ پدرش را به دست ما سان بگیرد ، که در یک نبرد مهیج در یک ایستگاه راه آهن قدیمی در هنگ کنگ یک شب سال نو به اوج خود می رسد. درگیری Ip Man در همه اینها کجاست؟ مسلماً چیز کمی وجود دارد.

گرچه وونگ در اواخر فیلم Ip را به تصویر بازگرداند ، اما مخاطبانش احتمالاً از نظر عاطفی از شخصیت جدا شده اند. صحنه ای در انتها که تصور می شود آخرین باری است که آیپ با گونگ ار ملاقات کرده است با حس امضای کارگردان حسرت و پشیمانی همراه است زیرا دومی احساسات او را نسبت به اولی نشان می دهد ، اما چگونه این موضوع با آنچه وونگ می خواهد در مورد Ip بگوید ارتباط دارد یا زندگی پر فراز و نشیب گونگ ار بیش از حد مبهم است.

در واقع ، در طول فیلم ، وونگ درک کمی از شخصیت Ip Man ارائه می دهد. آنچه ممکن است پرتره معناداری از رابطه او با یونگ چنگ باشد ، از دست می رود وقتی که دومی عملاً در نیمه دوم فیلم فراموش می شود. ما در مورد جابجایی Ip به هنگ کنگ و نحوه ایجاد مدرسه معتبر خود برای Wing Chun چیز کمی می آموزیم. همه مواردی که در نظر گرفته شده ، در واقع تصویر منسجم تری از گونگ ار از فیلم پدیدار می شود.

به جای اینکه آن را به عنوان یک فیلم زندگی نامه Ip Man در نظر بگیرید ، بهتر است آن را به عنوان موسیقی فلسفی وونگ در مورد رزمی کاران ببینید. . طرفداران نویسنده این مضامین آشنا را از آثار قبلی وی تشخیص خواهند داد ، اما رفتار وونگ هنوز در انتقال حسرت ، حسرت و خواسته های ناگفته بی نظیر است - آیا این عشق متقابل Ip Man و Gong Er به یکدیگر است ، یا گلایه Gong Er برای یک زندگی کمتر کامل زندگی می شود.

تصاویر لو سورد نیز به ویژه در سکانس های اکشن بسیار جذاب است ، که با تصور و استعداد بسیار توسط طراح رقص پیشکسوت یوئن وو پینگ طراحی شده است. سکانس ابتدایی که می بیند Ip Man یک باند کامل از مردان را در امتداد یک خیابان خیس باران می گیرد ، با وضوح کامل در زیبایی و دقت حرکات ، با دوئل های بعدی بین Ip Man و Gong Yutian و همچنین Gong Er به طور مساوی فیلم برداری می شود نفس گیر دیدن.

یوئن که کاملاً از محدودیت های بازیگران آگاه است ، به دنبال ظرافت و تماشای نمایش است. با این وجود ، هر دو تونی لئونگ و ژانگ زیی همچنین با توجه به عدم داشتن سابقه ورزش های رزمی ، ماه ها آموزش برای اینکه آنها را از نظر جسمی برای نقش های مربوطه آماده کنند ، به لطف و اعتماد به نفس حرکتی که دارند انجام می دهند ، عملکرد چشمگیری دارند.

با این وجود ، ژانگ به راحتی لئونگ را در صحنه های دراماتیک فیلم آزار می دهد ، ترکیب اولی از ضعف و آسیب پذیری باعث می شود که گونگ ار چهره جذاب تری نسبت به Ip Man باشد. تقصیر البته تنها لئونگ نیست ، زیرا تمایل معمول او به ریزه کاری ها و اظهارنظرها متأسفانه در خلاف به تصویر کشیدن او در روایتی کار می کند که تقریباً شخصیت شخصیت او را به عنوان علامت گذر زمان پایین می آورد.

البته ، روایت هرگز در فیلم The Grandmaster های وانگ مجموعه ای قدرتمند نبود ، که به طور معمول قطعات خلق و خوی بود که با رونق هنری امضای وی تقویت می شد. این علائم تجاری هنوز هم در "The Grandmaster" ، که به راحتی یکی از زیباترین فیلم های کونگ فو ساخته شده است ، زنده هستند. اما طرح در اینجا نقش بسیار مهم تری نسبت به فیلم های دیگر وونگ دارد ، زیرا ما در نهایت با تجربیات Ip Man در زندگی می توانیم درک عمیق تری از درون او را درک کنیم. این همان جایی است که فیلم Wong دچار لغزش می شود و Ip Man را به جای قرار دادن او در جلو و مرکز به یک نمایش جانبی فرو می کشد - و با توجه به همه هیاهوها و انتظاراتی که از بیوگرافی Ip Man Wong وجود دارد ، برشی که در اینجا می بینیم تنها می تواند ناامید کننده تلقی شود.

جهت دانلود فیلم The Grandmaster 2013 (استاد بزرگ) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


کم ارزش ترین فیلم ها معمولاً بعداً بعنوان سنگهای قیمتی ظاهر می شوند ، اغلب 10 ، 20 یا حتی 50 سال بعد. به عنوان مثال ، Citizen Kane برنده جایزه اسکار نشد اما 20 سال بعد ، یکی از بزرگترین فیلم های ساخته شده در نظر گرفته شد. The Passion of Joan of Arc (1928) وقتی اکران شد یک فیلم تحسین شده منتقدان بود اما امروز واقعا بیش از 30-40 سال پیش بیشتر یک جواهر محسوب می شود. مانند شراب خوب ، فیلم ها با افزایش سن بهتر می شوند. روزی روزگاری در غرب (1968) هنگام آزادی در اروپا جشن گرفته شد اما در ایالات متحده برپا شد. با گذشت 20 سال ، استاد بزرگ یکی از بزرگترین فیلمهایی است که تاکنون ساخته شده است. استاد بزرگ به استاد بزرگ ها بسیار نزدیک است.

سه دلیل آشکار شدن این فیلم: 1) مردم اکشن می خواهند ، شکل Ip Man نمایانگر اکشن است و استاد بزرگ از فیلم های سنتی کونگ فو جدا می شود اما در همان فیلم است رگ به عنوان ببر خمیده ، اژدهای پنهان. در اصل ، این به همان خوبی Crouching Tiger ، Hidden Dragon است. اقدامات زیادی وجود دارد اما طرفداران ورزش های رزمی جت لی ، دونی ین یا میشل یوه را می خواهند. از این رو ، آنها هرگز به استاد بزرگ 8 ، 9 یا 10 نمی دهند. اکشن عالی است ، اما برای طرفداران واقعی رزمی کار درجه یک است. 2) ، مردم آن را پیچیده می دانند. طرح کاملاً ساده است ، واقعاً. من گمان می کنم بیشتر مربوط به خواندن نثر و عدم درک شعر بودن آن باشد. داستان در مورد Ip Man است که به بهترین حالت در جنوب می رود و توسط رزمی کاران شمالی به چالش کشیده می شود اما جنگ همه چیز را متوقف می کند. نیمی از فیلم درباره سنت و شرافت است ، نه درباره هنرهای رزمی. قطعاً در مورد پسر خوب آدم بدی که باعث جلب توجه و تمجید بیشتر مردم می شود ، نیست. 3) Ip Man و Gong Er در یک نوع عشق ممنوع و غیرقابل جبران قرار می گیرند. بیشتر به باورهای فرهنگی محدود می شود تا اعتقادات شخصی. اما از نظر بسیاری ، این زیر مجموعه داستان عمل را کند می کند یا می کشد. اما عشق پیچیده ای نیست ، یا حداقل ما نباید آن را چنین ببینیم.

در یادداشت آخر دیگر ، استاد بزرگ در مورد رویارویی قهرمان داستان و آنتاگونیست نیست. بلکه Ip Man در واقع چالشی مخالف ندارد. چالش های او دوستان هستند ، همانطور که گفته شد ، رزمندگان واقعی دوست می شوند. آنها مهارت های یکدیگر را محک می زنند و احترام یکدیگر را ایجاد می کنند ، دقیقاً مانند جنگ آزمایشی با Razor. این مدعیان هستند که مانند ما سان مبارزه می کنند. این مربوط به عزت و احترام است نه خشونت.

طرفداران سینما که خواهان یک ستاره واقعی رزمی کار هستند ، دونی ین را در فیلم The Grandmaster Ip Man (2008) ترجیح می دهند که از نظر هنری تقریباً فیلم خوبی است. در مقابل ، The Grandmaster بهتر نوشته شده ، بازیگری بهتر و فیلمبرداری بهتری دارد ، اما Ip Man با دونی ین صحنه های جنگی بهتری دارد. به خاطر داشته باشید ، بروس لی هرگز فیلم های عالی نساخت ، آنها بیشتر از نوع B بودند اما مردم جذابیت نمادین او را دوست دارند. بسیاری از فیلم ها را برای ستاره دوست دارند ، نه کیفیت را.

بنابراین مانند Crouching Tiger ، Hidden Dragon ، استاد بزرگ عرفانی است و در واقع ، هنرهای رزمی بیشتر یک داستان فرعی جذاب برای یک انسان و دنیای او است. یا آنچه کار وای وونگ کارگردان در نظر گرفته است. صرف نظر از این ، یک سال این است که آیا باید یک فیلم را بخاطر آنچه که نیست تابلو کرد؟ یا باید یک فیلم را به خاطر آنچه که هست جشن گرفت؟ یک پدر و مادر فارغ از اینکه متفاوت باشد هر کودک را جشن گرفته و دوست دارد. چگونه می توانیم استاد بزرگ را جشن بگیریم؟

1. کند است اما به شما فرصتی می دهد تا کارگردانی و فیلمبرداری عالی را تماشا کنید. آدم در لوور عجله نمی کند ، اما لحظه را خوش می کند. کاملاً استادانه و شاعرانه است. 2. فیلمنامه و فیلمنامه. درخشان انجام شده است. گفتگو در ظاهر ساده است اما هر خط دیگری معنای دوگانه دارد. از زمانی که روزی روزگاری در غرب گفتگوی ساده ای انجام شده است که در بسیاری از جهات صورت گرفته است. بیننده باید روی کلمات و معنی آنها تمرکز کند. 3. صحنه های زیبا ، نمادگرایی فرهنگی قابل توجهی وجود دارد ، اما به طور ساده شکسته می شود ، بیشتر نمادها فرهنگی است. درک آن دشوار نیست ، فقط خود را در دنیای دیگری قرار دهید. این یک فیلم ساده مانند راکی ​​نیست. کاملاً برعکس اما با این وجود طرح کاملاً ساده است ، اگر می فهمید که این فقط مربوط به کونگ فو نیست. تماشای تمرین استاد گونگ یوتیان در باغ برفی باشکوه بود. صحنه های روسپی خانه با هنرمندان رزمی به طرز شگفت انگیزی ثروت از شخصیت ها ، لباس ها و مجموعه ها بود. 4- بازیگری قوی است و Ziyi Zhang رهبری و شاید سایه بان Tony Chiu Wai Leung است. از نظر بعضی ها این منطقی نیست: چرا فیلمی نیست که دونی ین را با حرکات واقعی به نمایش بگذارد؟ بو دونی به اندازه یک بازیگر غمگین نیست. ما درد و حیا Ip Man را از طریق Tony Chiu Wai Leung می بینیم. رسا بودن بیانگر بازیگران سایه ای بر تاریخ دشوار دارد ، ماههای زمستان که Ip Man روایت می کند. زیی نشان دهنده ورزشهای رزمی ممنوع ، اسرار خانوادگی ، نگاه سنتی به خارج است. از این رو او یک نمادگرایی مهم دارد. Ip Man نماینده جدید ، اختراع بروس لی و قرار گرفتن وینگ چون در معرض جهان است.

با توجه به شعر فیلم ، پایان کار کمی بی جا بود. ما به Ip Man نیازی به نقل قول نهایی خود نداشتیم ، اگرچه خیلی خوب بود اما جای آن نبود. شاید ، فقط یک عکس از عکسبرداری با بروس لی جوان محو شده باشد.

فقط کیفیت هنری را تماشا و قدردانی کنید. طرفداران واقعی هنرهای رزمی از توصیف و گفتگو درباره سبکهای مختلف ورزشهای رزمی قدردانی خواهند کرد. استاد بزرگ واقعاً در لیست 100 فیلم برتر قرار نخواهد گرفت ، اما نزدیک می شود و باید در لیست 250-500 فیلم برتر باشد. یا یکی از 50 فیلم برتر دهه. یک گوهر این فقط یک فیلم طرفدار هنرهای رزمی سنتی نیست ، بلکه یک فیلم خانه هنر است.

من مطمئن نیستم که به استاد بزرگ 8.5 ، 9 ، 9.5 give بدهم اما با دیدن امتیازات نسبتاً IMDb (6.5 در این زمان) ، من آن را به جای مناسب خود ارتقا می دهم.

جهت دانلود فیلم The Grandmaster 2013 (استاد بزرگ) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


بارداری طولانی در تولید همچنین به بازیگران اجازه داد تا به سبک هنرهای رزمی که شخصیت های آنها در آن مهارت دارند بپردازند، و نتیجه بسیار گویا است، زیرا هیچ آماتوری نمی تواند قطعات اکشن مجموعه ای را اجرا کند، مهم نیست که چقدر طراحی شده توسط آنها طراحی شده است. بهترین طراحان رقص در سرزمین، با آن رئالیسم و ​​سبک خاص در حرکت. برای یک فیلم وونگ کار وای که از لحاظ بصری غنی است، این امر ضروری است، و نتیجه چیزی است که فوراً شگفت‌انگیز است، همانطور که قبلاً در برخی از کلیپ‌های تریلر دیده شده است. این تنها دومین فیلم هنرهای رزمی است که وونگ کار وای در آن نقش آفرینی کرده است (اولین فیلم خاکستر زمان است)، و نبردهای اینجا بین شخصیت ها مایل ها بهتر بود.

در حالی که فیلم شروع شده بود. به عنوان یک بیوگرافی Ip Man، این ایده به طور گسترده ای حفظ شد زیرا تحقیقات ونگ در مورد انواع هنرهای رزمی باعث شد که شخصیت های بسیار بیشتری و استادان بزرگ بیشتری را در سبک های مختلف کونگ فو، از مشت های شمالی تا جنوبی، وارد کند. طرفداران فیلم های Wilson Yip Ip Man از قبل به خوبی با آن ها هماهنگ شده اند. همانطور که از کارگردان مولف انتظار دارید، استاد بزرگ دارای گرایشی فلسفی به جوهر و روح هنرهای رزمی است که در زیر بیوگرافی گسترده Ip Man که برای بیان وقایع به ترتیب زمانی استفاده می‌شود و داستان اصلی جانشینی انجمن هنرهای رزمی پنهان است. صندلی، که به دنبال یک نماینده شایسته برای جنوب، و تم هنرهای رزمی کلاسیک و عناصر خیانت، دو صلیب، فداکاری، و انتقام است.

و من کاملا مطمئن هستم که طرفداران می توانند لحظات و امضاهای مورد علاقه خود وونگ کار وای را شناسایی کنند که به ناچار در استاد بزرگ نیز رخ می دهد. شخصاً، به‌عنوان یکی از طرفداران «در حال و هوای عشق»، نمی‌توانم لبخند گسترده‌ای نداشته باشم، زمانی که یک شخصیت مجبور شد به شکاف دیوار اعتراف کند که دیالوگ‌ها حول در دسترس بودن یک بلیت هستند، آن زوج. قدم زدن در یک کوچه خیابان تاریک، و ایده عشق نافرجام در حین ادامه داستان، علیرغم اینکه خیلی قوی نبود، پخش می‌شد، نه به لطف شایعات متحرک مبنی بر اینکه وونگ باید تقریباً دو ساعت از فیلم اصلی خود را برای سینماهای تجاری حذف کند. .

تونی لئونگ احتمالاً اینجا راحت‌ترین کار را دارد، زیرا مخاطبان فوراً با شخصیت Ip Man او آشنا می‌شوند. کسانی که در مورد مهارت او در هنرهای رزمی بدبین هستند می توانند توجه داشته باشند که آموزش شخصی و ارائه بصری توسط کارگردان وونگ، تضمین می کند که Ip Man زمانی که نیاز به جنگیدن وجود دارد، بسیار بد رفتار می کند و برخی از ویژگی های ثابت شده ای را که نیازی به آنها ندارد حفظ می کند. برای اجرای ضربه نهایی در صورت غیر ضروری. در این نسخه کمی پوزخند غرور وجود دارد، اما همه چیز خوب است، به جز نقش بسیار کاهش یافته ای که Song Hye-Kyo به عنوان همسر Ip Man دارد. چانگ چن نیز به شدت مورد استفاده قرار نگرفته است، که با وجود پرفروش ترین صحنه ها، او بیش از تعداد انگشت شماری از صحنه ها را دریافت نمی کند، با شخصیت Razor خود که در بین بسیاری از آنها توسعه نیافته است، و بیشتر به عنوان یک نمایش فرعی برای افزایش تعداد سکانس های مبارزه دیده می شود. باز هم، که یک فیلم وونگ کار وای است، شخصیت‌هایی مانند این‌ها در روایت می‌آیند و می‌روند، اگرچه این یکی برای پتانسیل‌هایش تلف شده است.

ژانگ زییی نیز پس از شخصیت Gong Er خود را حفظ کرد. در کانون توجه قرار گرفت، که به اعتقاد من به زودی نقش دیگری در هنرهای رزمی را که او بیشتر به خاطر آن در ببر خیزان، اژدهای پنهان شهرت دارد، تحت الشعاع قرار خواهد داد و به خاطر ظرافت به جنبش 64 دستی Ba Gua و جانشین اجتناب ناپذیر این میراث، اعتبار می بخشد. پدرش (وانگ چینگ شیانگ) و خانواده گونگ، مفتخر است که میراث او را دست نخورده نگه می دارد. صحنه‌های مبارزه او احتمالاً در برابر صحنه‌های تونی لئونگ متمایز بود، و تنها جلسه مبارزه‌ای که آنها با هم داشتند، بهترین صحنه در فیلم The Grandmaster باقی می‌ماند.

من مطمئن نیستم که چگونه کسی می تواند از کمبود سکانس های اکشن شکایت کند، زیرا فیلم تا جایی که اکشن پیش می رود ارائه می شود، از ابتدا حتی تا ترس از این که استاد بزرگ بدتر و پرحرف تر باشد. قطعه کانگ لو فیلم را با نبردش علیه آی‌پ من افتتاح می‌کند، و دومی فلسفه‌ی واقعی‌اش را به اشتراک می‌گذارد، و آن جلسه مبارزه علیه بسیاری از بازیگران در لوکیشن مرکزی یک فاحشه‌خانه که یک نوع مونتاژ اکشن سریع است، و آنچه من می‌گویم. توجه زیادی برای نشان دادن تنوع سبک‌هایی که کونگ فو چینی در آنها غنی است بسیار مورد قدردانی قرار گرفت.

اما شاید بخش متحرک‌تر فیلم، باز هم لحظه‌های چه می‌شد برای نشان دادن کمال بازی می‌شد. . از همان اولین رویارویی و نبرد نزدیک گونگ ار، مبارزه با Ip Man تحسین جدیدی را بین این دو به ارمغان می آورد، اما این چیزی است که نمی تواند به سطح بعدی برای عزم سرسخت او برای انتقام، که خواستار فداکاری از او بود، برسد. بخشی به منظور انتقام گیری طبق قوانین تعیین شده. صحنه های آنها با هم ممکن است از نظر کمیت محدود باشد، اما این بیشتر از کیفیت بین هر دو بازیگر در کاریزما و شیمی روی صفحه نمایش آنها و همچنین بین شخصیت های آنها است. ممکن است سرعت را کاهش داده باشد، اما احتمالاً چیزی را که وونگ کار وای به خاطر آن مشهور است و در هر یک از فیلم‌هایش مورد انتظار است، نشان داده است.

استاد بزرگ تلاشی فوق‌العاده است که داستان Ip Man را روایت می‌کند. از 40 سالگی او در دهه 1930 فوشان، پرواز بعدی او به هنگ کنگ و رویدادهای مهم تا زمان مرگ او در دهه 70، با حماسه خانواده گونگ که به موازات داستان مستند مانند ایپ من پخش می شود. به‌عنوان یکی از طرفداران کارگردان، ترجیح می‌دهم یک برش طولانی‌تر برای پر کردن شکاف‌های روایی آشکار در جدول زمانی داشته باشم، اما مانند بسیاری از فیلم‌های نویسنده، شما برای این کار به حال خود رها شده‌اید. توصیه شده!

جهت دانلود فیلم The Grandmaster 2013 (استاد بزرگ) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


در دهه 1940 فوشان، استان کانتون، جامعه هنرهای رزمی، به رهبری گونگ یوتیان از شمال، بازنشسته می شود و چالشی برای انتخاب وارثی برای آوردن هنرهای رزمی جنوب به شمال دارد. جامعه جنوبی، ایپ من، تازه وارد درخشان را برای این چالش انتخاب می کند. ایپ من با دختر گونگ، گونگ ار، دوستی برقرار می کند. داستان دو دهه را می گذراند که ایپ من و گونگ ار در آزمون های زندگی ایستادگی می کنند. تهاجم ارتش ژاپن به فوشان، ایپ من را به فقر واداشت و او در هنگ کنگ مستقر شد. شورش در خانواده گونگ، گونگ ار را در تلاش برای انتقام قرار می دهد. در روزگاری که سنت دیرینه با مدرنیته جایگزین شده است، چقدر می توان از اصول آنها دفاع کرد؟ چه کسی نسب خود را منتقل خواهد کرد؟

چه کسی 14 سال طول می کشد تا یک فیلم بسازد؟ وونگ کار وای واقعا در نوع خود بی نظیر است. او تنها فیلمسازی است که با حمایت مالی می تواند زمان نامحدودی را صرف کند (حامیانی که به احتمال زیاد سرمایه گذاری خود را از دست خواهند داد) و تیمی است که مایل است با او تا اعماق غوطه ور شود. این را در آثار او نشان می‌دهد.

مرد آی‌پی تونی لئونگ شبیه به یک جنتلمن معمولی به تصویر کشیده شده است. من بزرگترین طرفدار Donnie Yen در جهان هستم و همانطور که او در حال بازی یک نسخه نمایشی از Ip Man بود، تصویر محقق مانند تونی لئونگ به Ip Man در زندگی واقعی نزدیکتر است. در سمت کونگ فو، لئونگ دونی ین نیست، اما به بدنی لازم دست می یابد و قانع کننده تر از آنچه ویرایش سریع نشان می دهد، مبارزه می کند. این باعث می‌شود که دوباره فکر کنم که Ip Man واقعی چگونه از نظر فیزیکی خود را ابراز کرده است، و من شک دارم که او به همان اندازه که در نسخه Donnie Yen نمایش داده شده بود، مبارزه می‌کرد.

این ممکن است بهترین نقش Zhang Ziyi باشد. او هرگز در هیچ نقش دیگری که او را در آن دیده ام دوست داشتنی تر از اینجا نبوده است. گونگ ار مرتبط ترین شخصیت فیلم است، بیشترین رقت را حمل می کند و با ارائه شخصی به مخاطب برای ریشه یابی به فیلم انرژی می بخشد. وقتی او می جنگد، خطرات زیاد است. در ساختار فیلم تا حدودی جنگی بین واقعیت و تخیل وجود دارد. تقریباً انگار گونگ ار، یک شخصیت ساختگی که سنت را به نمایش می‌گذارد، تمهیدات سنتی آنچه را که از یک فیلم هنرهای رزمی انتظار می‌رود به ارمغان می‌آورد. در حالی که Ip Man، از سوی دیگر، با واقعیت تاریخی و ارائه پیام فیلم ازدواج کرده است.

دعواها به شدت فیلمبرداری می شوند، اما دلیلی دارند. وونگ کار وای به جزئیات حرکات علاقه مند است: پیچش های کوچک، تکان دادن ها و کمان هایی که در آن فرد قدرتی را جمع آوری می کند که همگی مختص هر سبکی از هنرهای رزمی چینی است. برای افرادی که با مفاهیم اولیه Wing Chun، Baqua، Xingyi و Baijquan آشنا هستند، این یک رفتار بصری نادر است زیرا حرکات بزرگتر معمولاً برای طراحی رقص مبارزه روی صفحه نمایش بهتر است. برای کسانی که آشنا نیستند، نترس! یک سکانس وجود دارد که در آن فیلم این سبک های مختلف را ارائه می دهد. اشباع بیش از حد فیلم های Ip Man واقعا خلاقیت را به ارائه وینگ چون به عنوان یک هنر رزمی محدود کرده است. به جرات می توان گفت که اکثر مخاطبان می دانند که وینگ چون در حال حاضر چگونه به نظر می رسد.

به نظر می رسد که معیارهای زیادی برای درک فیلم وجود دارد. دنیای فیلم در جامعه هنرهای رزمی دوران قدیم وجود دارد، جایی که مردم با قوانین و سنت های خاص خود زندگی می کردند. وونگ کار وای علاقه زیادی به ارائه این سنت‌ها دارد، و مشابه نحوه فیلم‌برداری او از این اکشن، مثل این است که تلاش می‌کند تا سابقه‌ای از آن را حفظ کند. کاراکترها در اصطلاحات با زیرمتن های متعدد در زیر صحبت می کنند (همانطور که رزمی کاران انجام می دهند). این یک تلاش نجیب است، اما ممکن است برای مخاطبان انگلیسی زبان دشوار باشد.

جزئیاتی که بین پوسترهای تبلیغاتی اولیه تا پوستر واقعی فیلم متوجه شدم این بود که اولین ها عنوان فیلم را به عنوان استادان بزرگ و عنوان اصلی پوستر فیلم استاد بزرگ نام دارد. این باعث می شود حدس بزنم که احتمالاً بین تیم خلاق یک تصمیم داستانی وجود داشته است که آیا داستان باید صرفاً روی Ip Man متمرکز شود یا اینکه درباره هر سه استاد با هم باشد. این دقیقاً همان چیزی بود که روایت باید درباره آن تصمیم بگیرد. خواه حق با من باشد یا نه، این یک مورد از فیلمی است که به وضوح فیلم های زیادی گرفته است و مجبور شده است در موعد مقرر قطع شود. طبق گزارش ها، اولین برش 4 ساعته بود و این واقعاً با بازتاب در مورد فیلم برای من آشکار شد. به نظر می رسد چیزهای زیادی در طبقه تدوین گم شده است و ناخواسته شکاف هایی در روایت ایجاد می کند.

در مورد استاد بزرگ چیزهای زیادی برای دوست داشتن وجود دارد. این یک فیلم هنرهای رزمی به معنای سنتی نیست که درگیری های آن با دعوا حل شود. نه، این یک داستان در مورد میراث است. این در مورد ارزش عمیق کنفوسیوس چینی بهبود کیفیت زندگی برای نسل های آینده با انتقال مسئولانه فرهنگ و میراث ما است. هر شخصیت در فیلم The Grandmaster تنها با همین انگیزه هدایت می شود و هر کدام آن را به مکان های مختلفی می برد. به نقل از یک جمله از فیلم، (من تعبیر می کنم) "بزرگترین دشمن یک رزمی کار خود زندگی است." Ip Man یک استاد بزرگ است نه به دلیل توانایی بدنی‌اش، بلکه به این دلیل که در برابر زندگی ایستادگی کرد (که کاملاً غم انگیز بود) و به دیدگاه بزرگ خود در گسترش وینگ چون پایبند بود. من واقعاً عاشق این واقعیت هستم که یک نفر در مورد استاد بزرگ ساخته است.

این چیزی است که در نهایت مرا در مورد استاد بزرگ جلب کرد. در نحوه ساخت فیلم، توجه میکروسکوپی به جزئیات و پیام آن بسیار دلسوز بود. شاید باطنی باشد و حتی برای برخی بینندگان کاملاً بیگانه باشد، اما پاداش آن ارزش تلاش را دارد!