دانلود فیلم The Fifth Element 1997 (عنصر پنجم) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود فیلم عنصر پنجم 1997 با زیرنویس فارسی

فیلم عنصر پنجم در ژانر(های) ماجراجویانه, فانتزی, اکشن, هیجان انگیز, علمی تخیلی, ساخته شده و در سال 1997 به روی پرده رفته است. The Fifth Element به کارگردانی Luc Besson, در کشور(های) فرانسه, بریتانیا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Bruce Willis, Milla Jovovich, Gary Oldman, Ian Holm, Chris Tucker, Luke Perry, Brion James, Tom 'Tiny' Lister Jr., Lee Evans, Charlie Creed-Miles, اشاره کرد. رده سنی فیلم PG-13 و زبان(های) فیلم انگلیسی, سوئدی, آلمانی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 7.6/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 52/100 می باشد. برای دانلود فیلم The Fifth Element 1997 دوبله فارسی و بدون سانسور و با زیرنویس فارسی چسبیده به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
ماجراجویانه فانتزی اکشن هیجان انگیز علمی تخیلی
امتیاز :
7.6/10 71% 52/100
کشور :
فرانسه بریتانیا
زبان :
انگلیسی سوئدی آلمانی
سال :
1997
رده سنی :
PG-13
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

In 2257, a taxi driver is unintentionally given the task of saving a young girl who is part of the key that will ensure the survival of humanity.

IMDb
7.6/10
71%
m
52/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم The Fifth Element 1997


جهت دانلود فیلم The Fifth Element 1997 (عنصر پنجم) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


پس از ساخت فیلم های سنگینی مانند La Femme Nikita و Leon، ساخت عنصر پنجم کمیک، پالپ و علمی تخیلی The Fifth Element برای لوک بسون تا حدودی دور از ذهن است. اکنون که به کارهای او نگاه می کنیم، با طنزی با اکتان بالا مانند سریال Transporter، در میان دیگر موارد، (نوشته شده توسط بسون، اما کارگردانی نشده)، به نظر می رسد که این کار بیجا نیست. او فقط باید تصمیم گرفته باشد که فقط کرایه جدی تر خود را هدایت کند و چیزهای سرگرم کننده را به دیگران بسپارد. با این حال، عنصر پنجم به هیچ وجه یک فیلم کوچک و بدون طرفداران نیست. تا آنجا که علمی تخیلی می رود، این یک قسط بسیار توانا است. فیلم با اسطوره‌شناسی، موجودات، اکشن و جلوه‌های ویژه‌اش، همه چیز را برای خود دارد. طنزی که القا می‌شود آن را بهتر می‌کند، آن را در ژانرها بررسی می‌کند و تقریباً برای همه کسانی که آن را امتحان می‌کنند قابل دسترسی است.

داستان مانند بسیاری از موارد مشابه، حول محور نیروی شیطانی می‌چرخد که در شرف بلعیدن است. زمین و مابقی حیات خود با افزایش حجم و قدرت با هر هجوم تخریب و نفرت به سمت آن افزایش می یابد. هر فرصتی برای منفجر کردن آن تنها آن را قوی تر می کند. از طریق یک سری اتفاقات خوش‌شانس/تاسف‌آور (بسته به اینکه با چه کسی همسو می‌شوید)، ما راه‌هایی را داریم که در حال عبور از یک کشیش است که پاسخ‌های بقا را در اختیار دارد، یک نظامی سابق و راننده تاکسی که برای تفریح ​​و هیجان آماده است. زن عجیب و غریب از جایی دیگر در مرکز همه چیز است، یک مزدور شیطانی برای پول، و دولت کهکشان تلاش می کند چهره خود را در مقابل نابودی اجتناب ناپذیر حفظ کند. خوب است در مقابل شر که در فضا سفر می کند تا نور یا مرگ را به عنوان پیروزی به جهان بتاباند.

در مقدمه کوچکی برای اسطوره عنصر پنجم است که با عنصر پنجم متحد می شود. چهار متداول تر برای از بین بردن شر، از کسانی یاد می گیریم که راز مکان آن را حفظ می کنند. ما کاملاً نمی دانیم که آیا این موجودات فضایی خوب هستند یا نه، اما انگیزه آمدن آنها به معبد نمایش داده شده را می یابیم. یک برش به جلو در زمان ما را با رئیس کهکشان‌ها آشنا می‌کند، (بازی در بازیگرانی که به نظر وحشتناک به نظر می‌رسد، اما در نهایت با تامی «تینی» لیستر جونیور خیلی خوب است)، و کشیش سرمان در نگهبانی حقیقت، ایان هولم هولم توضیح می‌دهد که نیروی تاریکی که بعد از آن‌ها می‌آید چیست و به دنبال یافتن عنصر پنجم و چهار سنگ مورد نیازش برای مبارزه با آن است. این موجود عالی که توسط میلا یووویچ به طرز شگفت انگیزی با شادی و اکتشاف کودکانه بازی می شود، به دستان ناآگاه کوربن دالاس – بروس ویلیس در بهترین حالت طعنه آمیز خود می افتد. ویلیس باید به همراه هولم و جووویچ در ماموریتی برای بازیابی سنگ ها و یافتن راهی برای نجات جهان بپیوندد.

بسیاری از موفقیت ها مربوط به مردی است که در پشت همه چیز، لوک بسون، قرار دارد. فیلمنامه او تا آنجا که نابودی جهان پیش می رود از یک خط داستانی بسیار محکم تشکیل شده است. همه چیز منطقی است و به گونه‌ای توضیح داده می‌شود که ما را خسته نکند، اما در عوض در چیزهایی که از شخصیت‌های متعددی که در این منظره منحصربه‌فرد در حال اجرا هستند، بیرون آمده است. کارگردانی هنری تماشایی است و برای یک دهه قدمت، هنوز جلوه های ویژه خوبی دارد که پابرجاست. من همیشه طرفدار پروتز، در صورت امکان، به قیمت گرافیک کامپیوتری بوده ام. واکنش‌ها همیشه از بازیگرانی بهتر است که چیزی واقعی برای بازی کردن دارند و نور و محیط واقعی‌تر می‌شوند. حتی در این صورت، وقتی از رایانه استفاده می شود، جلوه ها بیشتر از آن که زرق و برق دار باشند، ظریف هستند و هرگز از داستانی که گفته می شود، دور نمی شوند. مهم نیست که چه منظره ای به نمایش گذاشته می شود، فیلمنامه آن چیزی است که مهم است.

همه شخصیت های نمایش داده شده نیز به عظمتی که The Fifth Element ارائه می دهد منجر می شود. بروس ویلیس پادشاه این نوع نقش است. کنایه ها و رابطه او با اطرافیانش قیمتی ندارد. دیگر افراد برجسته کریس تاکر در نقش اولیه او و گری اولدمن بزرگ هستند. تاکر با صدای بلند و نفرت انگیز به سطح جدیدی می رسد، اما بی عیب و نقص کار می کند. دی جی رادیویی او هنگام کار با جمعیت یا تعقیب خانم ها شرمنده نیست، اما ترس مطلق او از خطر خنده دار است. در مورد اولدمن، باید باور کنم که بسون فقط گفت چیزی تازه بسازید. این تبهکار، خمیری از اجزای بسیار دیوانه است. موهای آینده نگر او با نیم سپر پلاستیکی کاملاً عجیب و غریب است. لهجه جنوبی و ظاهر دندان های باک به اندازه مناسبی از تپه ای است. و حرص و طمع و دوسوگرایی برای یک آدم بد عالی است. وقتی او توضیح می‌دهد که چگونه تخریب به همه ماشین‌های کوچکی که انسان خلق کرده است اجازه می‌دهد تا در نهایت برای تمیز کردن آشفتگی کار کنند، فوق‌العاده است. با این حال، زیبایی واقعی این است که مهم نیست که چقدر نقش های اصلی قوی در اینجا وجود دارد، بچه های کوچک صحنه ها را نیز می دزدند. خواننده تریکی به عنوان "بازوی راست" اولدمن بسیار عالی است و ماتیو کاسوویتز در یکی از بهترین صحنه های فیلم شرکت می کند، زمانی که او سعی می کند ویلیس را در آپارتمانش قلاب کند.

بسون حتی با تمام اردو و سرگرمی اش. مانند هر داستان فانتزی، همه چیز را در درام ثابت نگه می دارد. او دیدگاهی واقعی برای زیبایی شناسی دارد و در حین رفتن از فیلمی به فیلم دیگر حوزه کاری خود را تغییر داده است. از دنیای اوباش/پلیس فاسد نیویورک گرفته تا حومه جنگ با جوآن آو آرک، او هرگز خود را به سبک کبوتر سوراخ نمی کند. من هنوز امیدوار هستم که جدیدترین او، Angel-A، با تمام حس نوآر شیک و سیاه و سفیدش، در اینجا در بوفالو به نمایش دربیاید. واقعاً مایه شرمساری خواهد بود اگر شایعات صحت داشته باشند و تکمیل داستان فرزندانش، آرتور و مینی مای ها، آخرین کار او به عنوان کارگردان باشد.

جهت دانلود فیلم The Fifth Element 1997 (عنصر پنجم) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


فیلم The Fifth Element در سال 2263 می گذرد، جایی که کوربن دالاس (بروس ویلیس) به عنوان یک راننده تاکسی در شهر نیویورک کار می کند. در اعماق فضا، قمر بزرگی مانند سیاره آتشین از ناکجاآباد ظاهر شده است، بدون اینکه بداند چیست، چندین سفینه فضایی زمین به داخل آن موشک شلیک می کنند، اما فقط بزرگتر می شود و کشتی ها را نابود می کند. پدر ویتو کورنلیوس (یان هولم) سعی می‌کند به رئیس‌جمهور (تامی «تینی» لیستر) از یک افسانه باستانی بگوید که در آن نیرویی از شر خالص تمام زندگی در جهان را نابود می‌کند و او معتقد است که بالاخره آمده است و گروهی دوستانه بیگانگان معروف به Mondoshawan کلید شکست دادن آن را با چهار عنصر - باد، زمین، آتش، آب- و عنصر پنجم مرموز در دست دارند. هنگامی که آنها سعی می کنند بر روی زمین فرود بیایند، سفینه فضایی Mondoshawan توسط نژادی از بیگانگان به نام Mangalore's که توسط میلیاردر شرور ژان باپتیست امانوئل زورگ (گری اولدمن) استخدام شده است، سرنگون می شود، اما دستی در لاشه هواپیما پیدا می شود و دانشمندان با استفاده از DNA آن جسدی را ایجاد می کنند. برای آن و معلوم می شود که یک زن زیبا (میلا جووویچ) است که فرار می کند و در پشت تاکسی کوربن قرار می گیرد و سپس درگیر یافتن چهار عنصر و پنجمین مرموز می شود...

این محصول فرانسوی توسط لوک بسون نوشته و کارگردانی شد و من فکر می‌کردم The Fifth Element یک فیلم اکشن علمی تخیلی فوق‌العاده و فوق‌العاده است که احتمالاً برای همه سلیقه‌ها نخواهد بود، اما مطمئناً برای من بود. بسون ظاهراً فیلمنامه را در دوران دبیرستان نوشته است که به هیچ وجه معنی ندارد و بسیار سرگرم کننده است، عنصر پنجم پر اکشن است، مانند یک موشک حرکت می کند، ایده های خوبی در اینجا وجود دارد و به جای اینکه صرفاً تکراری باشد، کمی تخیل را نشان می دهد. . من همه شخصیت‌ها را دوست داشتم، از راننده تاکسی ویلیس گرفته تا بیگانه شکننده و در عین حال جالب لیلوی جووویچ تا دی‌جی همجنس‌گرای فوق‌العاده کریس تاکر که دوستش خواهید داشت یا از او متنفر خواهید بود تا کشیش خال‌خالی هلم تا شرور شوم گری اولدمن. با این اوصاف که نه قهرمان بروس ویلیس و نه شخصیت شرور گری اولدمن هرگز روی پرده ملاقات نمی کنند که عجیب به نظر می رسد اما درست است. در اینجا چند شخصیت رنگارنگ و برخی بیگانگان به ظاهر عجیب و غریب وجود دارد. The Fifth Element ترکیبی خارق العاده از جوهر و سبک دارد، داستان خوب و قابل تماشا است در حالی که فیلم به سادگی با سبک و کلاس تراوش می کند. فکر می‌کردم برخی از عناصر علمی تخیلی با یک کتاب کمیک عالی مانند تفسیر آینده با ماشین‌های پرنده و آپارتمان‌های فوق‌العاده جمع‌وجور که در آن چیزها به دیوارها جمع می‌شوند تا فضا را ذخیره کنند، کمدی و صمیمیت سبک نیز به خوبی با برخی موارد خوب کار می‌کردند. تک لاینرها و مقدار قابل توجهی از دیالوگ های قابل نقل و صحنه های اکشن آن با دعواهای مختلف اسلحه، انفجارها، بمب ها و صحنه های هنرهای رزمی به طور مشابه تاثیرگذار بودند، منظورم این است که همه چیز اینجاست، دیگر چه می خواهید؟

کارگردان بسون در اینجا می درخشد زیرا عنصر پنجم یک شاهکار شیک است، من همیشه فکر می کردم که فیلم یک رسانه تصویری است و من آن را دوست دارم وقتی فیلمسازان فقط رها می شوند و سعی می کنند چیزی از نظر بصری خیره کننده بسازند و در The Fifth Element فکر می کنم آنها با قدرت موفق شده اند. . از طرح‌های رنگی روشن گرفته تا استفاده مداوم از اشکال و زوایا گرفته تا جلوه‌های ویژه تخیلی و هنوز هم بسیار چشمگیر که احتمالاً ترکیبی از مدل‌های سنتی و جلوه‌های کامپیوتری CGI تا فیلم‌برداری بودند. عنصر پنجم باید یکی از بهترین‌های علمی باشد. فیلم‌های تخیلی همیشه و این فیلمی است که می‌توانم صرفاً در سطح زیبایی‌شناختی بدون توجه به داستان تماشا کنم. من عاشق ظاهر فیلم، طراحی سفینه های فضایی و لباس های عجیب و غریب طراحی شده توسط ژان پل گوتیه هستم که در آن بروس ویلیس از جلیقه سفید علامت تجاری خود از Die Hard (1988) به جلیقه نارنجی روشن در اینجا می رود که فکر می کردم یک جلیقه است. لمس کوچک زیبا و شاید اشاره ای به موفقیت قبلی او. بیگانگان نیز خوب به نظر می‌رسند و در کل تماشای آن لذت بخش است.

با بودجه فرضی حدود 90,000,000 دلار، عنصر پنجم در زمان ساخته شدن، بزرگ‌ترین فیلم بدون بودجه هالیوود بود اگر بگوییم این نمایش پولی روی پرده با جلوه‌های ویژه فراوان و دنیای آینده‌نگر متقاعدکننده‌ای است، عمدتاً در انگلستان فیلم‌برداری شده و ارزش تولید بالایی دارد. فیلمبرداری عالی است، اما لطفا، لطفاً، لطفاً مطمئن شوید که آن را با صفحه عریض تماشا کنید. بازی بسیار خوب است، من همیشه بروس ویلیس را دوست داشتم و او را در این کار دوست داشتم، کریس تاکر به نوعی آزاردهنده است اما به اندازه ای نیست که آن را کاملاً خراب کند.

عنصر پنجم یک علمی فوق العاده است. فیلم اکشن تخیلی که به اندازه هر چیز دیگری خوب است، سبک همراه با یک داستان سرگرم کننده و بروس ویلیس تقریباً به این معنی است که عنصر پنجم مورد علاقه شخصی من است، چه می توانم بگویم؟ هر چه زودتر آن را تماشا کنید.