دانلود فیلم Shazam! 2019 (شزم) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود رایگان فیلم شزم 2019 بدون سانسور

فیلم شزم در ژانر(های) اکشن, کمدی, فانتزی, ساخته شده و در سال 2019 به روی پرده رفته است. Shazam! به کارگردانی David F. Sandberg, در کشور(های) ایالات متحده آمریکا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Zachary Levi, Asher Angel, Mark Strong, Jack Dylan Grazer, Adam Brody, Faithe Herman, Meagan Good, Grace Fulton, Michelle Borth, Ian Chen, اشاره کرد. رده سنی فیلم PG-13 و زبان(های) فیلم انگلیسی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 7.0/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 71/100 می باشد. برای دانلود فیلم Shazam! 2019 دوبله فارسی و بدون سانسور به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
اکشن کمدی فانتزی
امتیاز :
7.0/10 90% 71/100
کشور :
ایالات متحده آمریکا
زبان :
انگلیسی
سال :
2019
رده سنی :
PG-13
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

این فیلم اکشن و فانتزی محصول سال ۲۰۱۹ و به کارگردانی ام دیوید اف سندبرگ می‎باشد. داستان این فیلم درباره ی توانایی و قدرت شزم جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود و از قضا این قرعه به نام جوانی کم‎ تجربه به نام بیلی بتسون می‎افتد که باعث به وجود آمدن ماجراهای فراوانی می‎شود و…

A boy is given the ability to become an adult superhero in times of need with a single magic word.

IMDb
7.0/10
90%
m
71/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Shazam! 2019

شزم اکشن و فانتزی محصول سال ۲۰۱۹ و به کارگردانی ام دیوید اف سندبرگ می‎باشد. داستان شزم درباره ی توانایی و قدرت شزم جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود و از قضا این قرعه به نام جوانی کم‎ تجربه به نام بیلی بتسون می‎افتد که باعث به وجود آمدن ماجراهای فراوانی می‎شود و…
همه ما درون خود یک ابر قهرمان داریم. در مورد بیلی باستون، این پسر 14 ساله می‌تواند تبدیل به ...
بیلی بتسون پسری 14 ساله است که بعد از پیدا کردن جادویی هزارساله می‌تواند تنها با گفتن بک کلمه به طور جادویی به ابرقهرمانی بالغ به نام شزم تبدیل شود. او خیلی زود پس از کشف قدرت‌هایش، در مواجهه با دکتری پلید به نام تادیوس سیوانا باید آنها را به بوته‌ی آزمایش بگذارد و..

جهت دانلود فیلم Shazam! 2019 (شزم) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


شازام یک فیلم عجیب است. کارهایی که به درستی انجام می شود بسیار خوب انجام شده است ، اما کارهایی که اشتباه انجام می شود به طرز وحشتناکی انجام می شود. من توانستم اکران اولیه فیلم را در 23 مارس انجام دهم ، بنابراین ، به طور طبیعی ، تئاتر مملو از طرفداران مشتاق بود. بعداً به آن می پردازم ، اما این مخاطب به عنوان بخشی از تجربه منفی فیلمبرداری من تبدیل می شود.

در مورد خود فیلم ، بازیگران برجسته ترین نقش برجسته هستند. Zachary Levi به عنوان Shazam کار بسیار خارق العاده ای انجام می دهد و کاملاً لذت و بی گناهی 15 سالگی را به تصویر می کشد. آشر آنجل "آلتر-ایگو" خود ، بیلی بتسون را بازی می کند و وقتی به او فرصت داده می شود ، او واقعاً در صحنه های نمایشی می درخشد. یکی دیگر از موارد برجسته بازی کمدی جک دیلن گراتر در نقش بهترین دوست بیلی ، فردی فریمن بود. مارک استرانگ در نقش آنتاگونیست ، دکتر تادئوس سیوانا بازی می کند ، گرچه استعداد او به عنوان بازیگر در کمترین زمان اکران به او داده می شود. علاوه بر چند بازیگر ضعیف مانند خواهر کوچک و دو قلدر مدرسه ، بازیگران بسیار عالی بودند. به ویژه ، یک صحنه در یک فروشگاه رفاه از نظر بازیگری / نویسندگی بسیار خوب انجام شده بود. این اقدام نیز بسیار خوب است. گرچه چیز خیلی خاصی نیست ، اما توجه من را حفظ کرد و در صحنه های اکشن هرگز خسته نشدم (این چیزی است که نمی توانم برای سایر فیلم های DCEU بگویم). آنها بسیاری از روشهای خلاقانه استفاده از تواناییهای Shazam ، به ویژه قدرت تغییر بین یک کودک و یک بزرگسال فوق العاده قدرتمند را پیدا کردند. همچنین جلوه های ویژه بسیار م effectiveثر بودند و هرگز تقلبی یا ارزان احساس نمی شدند. در حالی که شزم به اندازه اکثر فیلم های ابرقهرمانی VFX ندارد ، اما صحنه های برجسته ترین آنها کاملاً خوب است ، صرفه جویی برای موجودات عجیب و غریب که در اکشن سوم حضور دارند. برای جمع آوری نکات مثبت ، بهترین نکته در مورد شزم این است که وقتی خیلی جدی نیست ، می تواند چقدر سرگرم کننده باشد. این می داند چیست ، و در آن لذت می برد. متأسفانه ، این جایی است که جوانب مثبت پایان می یابد و لیست طولانی مخالفان آغاز می شود.

شزم بسیار ضعیف نوشته شده است. این یکی از قابل پیش بینی ترین فیلم های ابرقهرمانی است که من تاکنون دیده ام و این حرف های زیادی دارد. منظور من فقط از نظر شکل گیری داستان کلی نیست ، بلکه باید از صحنه ها و شوخی های منفرد استفاده کرد. اوضاع آنقدر واضح تنظیم شده اند که نمی توان ندانست بازده آن چقدر است. اگر صحنه ای را تماشا می کنید و فکر می کنید می دانید که به کجا می رود ، پس احتمالاً آنچه اتفاق می افتد در صحنه رخ می دهد. حتی لحظات کمی مانند چرخاندن شخصیت ها و دیدن اتومبیل خود جایی نیست که لحظه ای زودتر باشد و برای تماشاگران بسیار پررنگ است که ماشین در مقابل آنها قرار است بیفتد. من می دانم که ممکن است به نظر یک چیز ناخوشایند باشد ، اما وقتی هر چند دقیقه یک بار اتفاقات قابل پیش بینی رخ می دهد ، لذت فیلم را می گیرد. شزم نه تنها بسیار قابل پیش بینی است ، بلکه بسیار خنده دار نیز نیست. اعتراف می کنم ، چند لحظه بود که باعث خنده واقعی من شد ، اما در کل شوخی های بسیاری وجود دارد که خنده دارهای واقعی فقط 5٪ از کمدی های فیلم را تشکیل می دهند. آنقدر تلاش می کند تا مخاطب را بخنداند که نتیجه عکس آن برای من است. برای گریه با صدای بلند ، شخصیت های فیلم پس از شوخی های زیاد مکث می کنند تا به مخاطب فرصت خندیدن بدهند. بعضی وقت ها نشستن سخت است. بسیاری از لطیفه ها استقبال خود را بیش از حد باقی می گذارند و خیلی طولانی ادامه می یابد و جوک های دیگر یا طنزهای کاملاً واضحی هستند یا شوخی هایی که قبلاً یک میلیون بار انجام شده است. یک لحظه وجود دارد که Shazam و شخصیت شرور واقعاً از هم دور هستند و شخصیت شرور مونولوگ عمومی و بدجنس خود را انجام می دهد و Shazam نمی تواند صدای او را بشنود زیرا آنها بسیار دور هستند. این شوخی دقیقاً (در نتیجه بهتر ، ممکن است اضافه کنم) در کونگ فو پاندا 2 انجام شد ... هشت سال پیش!

این جایی است که تجربه من با مخاطبان وارد شد. با Shazam ، من مطمئن هستم كه قبلاً هيچ كس در آن تئاتر فيلمي نديده است. هر یک از اظهارنظرهای کمی طنزآمیز خنده های متفاوتی را به همراه داشت. مردم نفس می کشیدند ، نفس می کشیدند و صادقانه می گفتند آزار دهنده بود زیرا فیلم به همین سادگی خنده دار نبود. مردم همچنین خیلی دست زدند و تشویق کردند ، که به نظر من عجیب بود زیرا کف زدن برای فیلمی مانند جنگ ستارگان: نیرو بیدار می شود یا انتقام جویان: جنگ بی نهایت کار می کند. فیلم های پیش بینی شده بزرگی که می توانند شبیه یک رویداد ورزشی باشند. اما این Shazam بود. این یک فیلم عظیم گروهی یا بازگشت طولانی مدت منتظر یک حق رای دادن محبوب نبود. مورد دیگری که واقعاً مرا آزار داد انتخاب انتخاب سایر ابرقهرمانان دی سی مانند بتمن و سوپرمن به عنوان نمادهای فرهنگ عامه بود. منطقی است که اگر ابرقهرمان واقعاً وجود داشته باشد ، آنها به آیکونی تبدیل می شوند که برای آنها اسباب بازی و کالا می فروشند ، اما در شزم به نظر می رسد بیش از حد مصرف شده و چند چاله در تداوم شزم ها ایجاد می کند. به عنوان مثال ، یک کودک در مدرسه یک کوله پشتی بتمن دارد ، اما در دنیایی که شزم ها تاسیس کرده اند ، بتمن هوشیار بود که مطبوعات و پلیس آن را خیلی وحشیانه می دانستند زیرا او "قربانیان" خود را با نمادهای خفاش بر روی بدن خود نشان می داد. حتی اگر او یک شخصیت کاملا متفاوت در Justice League است ، من نمی دانم که او اکنون به یک ابرقهرمان محله دوستانه تبدیل شده است که یک کودک پنج ساله کوله پشتی آن را خواهد داشت. مثال دیگر در صحنه فروشگاه اسباب بازی است که آنها به معنای واقعی کلمه اسباب بازی های فیلم Justice League (لیگ عدالت) را می فروشند ، همراه با آرم فیلم ها و آرم DC در کنار بسته بندی. من می دانم که این خیلی نگران کننده به نظر می رسد ، اما به یاد داشته باشید که در یک فیلم صدها شغل وجود دارد. تمام کار شخصی تزئین مجموعه است ، کار شخص دیگر کار در کمد لباس است. چگونه چنین مواردی نادیده گرفته شد؟ این ممکن است کوچک به نظر برسد ، اما وقتی این موارد را مشاهده می کنید باعث می شود فیلم تنبلی و ارزانی داشته باشد.

در حال حرکت ، انگیزه شخصیت شرور تقریباً وجود نداشت و به نظر می رسید که او به خاطر بودن شیطانی است شر (او حتی در یک نقطه تصدیق می کند که چقدر شرور است). سرانجام ، عنصر "درام" شزم بسیار مجبور و توسعه نیافته احساس شد. اگر سازندگان فیلم می خواستند روابط پرتنش بین بیلی و خانواده خواننده او باشد ، چرا آنها چنین زمان کمی را برای توسعه همه آنها به عنوان شخصیت اختصاص می دهند؟ تنها عضو رشد یافته این خانواده فردی است ، اما تمرکز اصلی او در بخش Shazam / ابرقهرمان فیلم است. و دوباره ، نه به nitpick ، ​​اما به شخصیت خواهر کوچک وقت زیادی برای نمایش شخصیت داده می شود که اهمیت آن خیلی کم است. تنها هدف او ساختن جوک است ، اما در یک فیلم کمدی ما شخصیت های دیگری داریم که به همین منظور خدمت می کنند. من همچنین از روند جدید اذیت شده ام تا بتوانم کلیشه ای را پیچ و تاب دهم و شخصیت دختر بچه را مسخره جلوه دهم و شجاع ترین شخصیت کنم. اگر قرار است یک کودک شش ساله توسط یک هیولا / دیو غول پیکر تحویل گرفته شود و تقریباً او را بخورد ، او قصد ندارد یک لاینر درست کند یا با جسارت به او بگوید که او را رها کند. او قصد دارد گریه کند و جیغ بزند و تصویری واقع گرایانه از یک دختر شش ساله باشد. "برادرم را رها کن!" چیزی نیست که یک دختر بچه با شجاعت به یک هیولای غول پیکر اهریمن بگوید ، اما حداقل مخاطبان من از آن یک لگد بیرون زدند.

شزم از جدی گرفتن خودش به این سو و آن سو می رود تا اعتراف به پوچی مفهوم و سرگرم شدن با آن. یک لحظه از من انتظار می رود که آیا مری قصد ورود به کالج مورد نظر خود را دارد یا خیر ، و بعد یک فیلم خانگی از Shazam که قدرت های خود را آزمایش می کند به من نشان داده می شود. باز هم ، وقتی فیلم به خودش اجازه می دهد لذت ببرد ، تماشای آن می تواند لذت بخش باشد ، احساس می شود دو نفر با ایده های مخالف در مورد چگونگی اقتباس از Shazam برای صفحه نمایش بزرگ تصمیم گرفته اند شزم را با هم بنویسند. بسیار عمومی است و به بسیاری از همان تروپی هایی که در فیلم Shazam! های ابرقهرمانی دیگر نیز ساخته شده است ، پایبند است. هیچ چیز جدیدی ارائه نمی دهد و احتمالاً در آینده به عنوان یک ویژگی برجسته در این ژانر از آن یاد نمی شود.

جهت دانلود فیلم Shazam! 2019 (شزم) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


جنبه های فنی همه خوب بود. این جلوه ها به طرز شگفت آوری برای یک فیلم ابرقهرمانی با بودجه کم تر خوب هستند. امتیاز خیلی خوبی بود ، اما کاش Shazam مضمون بهتری داشت ، چون صادقانه بگویم اصلاً به خاطر ندارم مضمونش چه بود. فیلم بسیار خوب فیلمبرداری شده است و از عناصر ترسناک نیز استفاده های خوبی می شود. از لحاظ تصویری ، همه چیز کاملاً خوب است ، قطعاً هیچ شکایتی در آنجا وجود ندارد. به هیچ وجه شگفت آور نیست ، اما عکسهای واقعاً زیبایی در آنجا وجود دارد و به نظر من فیلمبرداری بالاتر از حد متوسط ​​است. همچنین اقدامی که فکر می کردم انجام نشد ، اما شخصاً اذیتم نکرد. همه اقدامات نیز بسیار خوب بود ، اما من فکر نمی کنم چیزی وجود داشته باشد که من را لبه صندلی من کند ، اما قطعاً سرگرم کننده بود.

همه بازیگران واقعا خوب هستند. Zachary Levi قطعاً به عنوان Shazam کار بزرگی انجام می دهد ، او در دوران کودکی عملکرد قابل اعتمادی را انجام می دهد. بیلی بتسون از آشر آنجل هم خیلی خوب بود. من صادقانه انتظار نداشتم که او به این خوبی باشد ، اما او صحنه های احساسی خوبی دارد. همه خانواده تربیت پذیر نیز خوب هستند. آنها شیمی زیادی دارند ، اما احساس می کردم شاید کمی کم مصرف شده باشند. من همچنین فکر کردم پدر و مادر پرورش دهنده نیز خوب هستند. متاسفانه شرور دکتر سیوانا آنقدرها خوب نبود. او خوب است او به عنوان یک شرور در واقع برای فیلم بسیار خوب کار می کند. لحظات کمدی واقعا خوبی بین Shazam و Sivana وجود دارد که به دلیل لحن متضاد آنها است. به طور کلی ، او انگیزه روشنی دارد و می تواند تهدیدکننده باشد ، اما احساس می کنم می توانست بهتر باشد. من امیدوارم که در آینده او را ببینم ، مارک استرانگ خیلی خوب است که نمی تواند هدر رود.

این کمدی در واقع خیلی خوب انجام شده بود. چندین لحظه خنده دار وجود داشت و تقریباً هیچ یک از آنها در صحنه های جدی استفاده نمی شد. لحن خیلی خوب متعادل است. قطعاً خنده هایی وجود داشت و به طرز شگفت آوری به سختی هیچ شوخی ای از کار افتاد. معمولاً در فیلم Shazam! های کمدی بیشتر شوخی های زیادی رخ می دهد که مسطح می شوند ، اما می گویم حدود 90٪ جوک ها یا لحظات خنده دار کار می کنند. من باید بگویم در حالی که تریلرها کار زیادی نشان ندادند که زیاد نشان نمی دهند ، اما جوک هایی وجود دارد که از آنها خراب شده است.

شزم به طور شگفت انگیزی قلب زیادی دارد. برای کمدی از لحظات پخته تر و احساسی دور نمی شود. همه اینها خیلی خوب انجام شده است و لحظات شگفت آور دل انگیزی نیز وجود داشته است که خوشحالم که آنها براق نشده اند ، زیرا واقعاً لایه ای اضافی به شزم نسبت به فیلمهای ابرقهرمانی سطحی تر می بخشد. این چیزهای زیادی را در مورد فیلم های Sam Raimi Spider-Man به من یادآوری کرد. Shazam در حالی که از خط خوشبختی عبور نمی کرد ، توانست چادرنشین و خنده دار باشد. لحن کاملاً متعادل است و می تواند صحنه های خنده دار و احساسی را به خوبی کنترل کند. شخصیت ها از کمان های واقع گرایانه عبور می کنند. آنها مشاجره دارند ، شکست می خورند و مشکلات خود را دارند ، اما در نهایت همه آنها فقط به روشی زیبا و راضی کننده جمع می شوند. دیدن یک فیلم ابرقهرمانی با این همه قلب مثل اولین فیلم سوپرمن خیلی خوب است.

اکنون فکر نمی کنم شزم به هیچ وجه شگفت انگیز باشد. همانطور که قبلاً اشاره کردم شرور فقط خوب نیست. نه تنها این ، بلکه با وجود بسیاری از فیلم های ابرقهرمانی ، شزم قطعاً با برخی مناطق گرمسیری روبرو خواهد شد. این کاملاً شبیه فیلم سنتی مبدأ ابرقهرمانی است و همچنین برخی از شخصیت ها قوس هایی را می بینند که ممکن است قبلاً دیده باشیم ، اما من فکر می کنم این کار به اندازه کافی خوب و با روشی مبتکرانه تر انجام شده است که می تواند آن را برای تازه نگه دارد بیشتر قسمتها من معتقدم که آنها شاید می توانستند سعی کنند از برخی تروپ ها اجتناب کنند ، اما اینطور نیست که آنها فیلم را خراب کنند ، ممکن است کمی بهتر هم باشد.

من واقعاً باید اجناس را به کارگردان David F. Sandberg (و نویسندگان هنری Gayden و Darren Lemke) به خاطر اینکه در شزم این همه دل به ما وارد کردند و صدا را به خوبی متعادل کردند. نمی توانم فراموش کنم که برخی از شگفتی های زیبا را ذکر کردم ، به خصوص بازی سوم که برخلاف اکثر فیلم های ابرقهرمانی یکی از بهترین قسمت ها بود. یکی از این موارد ، تخم مرغهای عید پاک عالی و چیزهای کمیک بود که انتظار نداشتم آنها را انجام دهند ، این واقعا من را متعجب کرد و باعث خوشحالی من شد که از این ماده دور نمی شوند ، حتی اگر کمی باشد احمقانه است.

اگر من واقعاً شکایت خاصی داشتم که باید ذکر کنم ، یکی از آنها این است که چگونه در این دوره از قلدرها استفاده می کنند. امروزه احساس می کنم چنین قلدرهایی غیر معمول هستند. علاوه بر این ممکن است آنها در مورد برخی از شخصیت ها کمی بیش از حد اغراق کرده باشند. منظورم این است که یکی از بچه ها می تواند هک کند؟ و بیلی نزدیک به آغاز قانون را نقض می کند. آنها ممکن است آنجا بیش از حد رفته باشند. همچنین احساس می کنم اکثر صحنه های متمرکز بر خط داستانی سیوانا خیلی خوب نبودند. این صحنه واقعا عالی با او وجود داشت که دارای عناصر ترسناکی بود که من خیلی دوستش داشتم. کاش گناهان اساساً هیولاهایی بی چهره نبودند. احساس می کنم آنها می توانستند بیشتر در شخصیت شرور و گناهان فرو روند. آن قسمت از فیلم واقعاً فاقد آن است. مشکل نهایی من این است که در آنجا این یک صحنه وجود دارد که در آغاز کار واقعاً منطقی نبود. واقعاً مشکلی نیست ، اما فقط باعث اشکالات من شده است.

در نتیجه ، Shazam فقط یک زمان بسیار سرگرم کننده است. این موفق می شود کمدی و لحظات احساسی را به خوبی متعادل کند. تماشای شخصیت ها همه بسیار سرگرم کننده است. همه بازیگران از شیمی عالی برخوردار هستند و آنها بازی های بسیار خوبی ارائه می دهند. چند شگفتی خوب وجود دارد. با این حال شرور ناامید کننده بود ، و من احساس می کنم می توانست سعی کند از برخی از تروپ های معمولی جلوگیری کند. به طور کلی اگرچه واقعاً زمان خوبی بود ، اما می توانست بهتر هم باشد ، اما من نمی توانم صبر کنم تا تعداد بیشتری از این شخصیت ها را ببینم.

جهت دانلود فیلم Shazam! 2019 (شزم) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


هیچ سوالی وجود ندارد که "شزم!" چیزهای خوب زیادی دارد. چیزی که در این مورد بر خلاف دیگر فیلم‌های دنیای توسعه یافته دی‌سی برجسته می‌شود، «شزم» است. موفق می شود اصیل بماند و نه تنها موضوع روشن تری را در مقایسه با مطالب تیره و تلخی که در فیلم Shazam! های ابرقهرمانی می بینید، بازی می کند، جایی که همه چیز سیاسی، فلسفی یا آموزشی است و تماشای آن را بیشتر پر زحمت می کند تا سرگرم کننده. به نظر می رسد "شزم!" ردپای فیلم‌های ابرقهرمانی مارول را دنبال می‌کند که به طنز مانند «ددپول» و «مرد عنکبوتی به درون آیه عنکبوتی» تمایل دارند، هرچند در ارائه‌اش کمی طنزآمیزتر است.

مضمون ساده‌شده این فیلم‌ها شما را هدایت می‌کند. در پاسخ به این سوال که اگر به یک بچه 14 ساله ناگهان قدرت های فوق العاده داده شود، چه اتفاقی می افتد که نمی داند با آنها چه کند؟ نزدیک‌ترین فیلم با آن مضمون به «Kick-Ass» در سال 2010 برمی‌گردد، اگرچه قدرتی برای همراهی با لباس نداشت، اما یک طرفدار قوی در رسانه‌های اجتماعی. به استثنای اینکه ابرقهرمان ما وارد یک نوار استریپ می‌شود و با غرغره‌هایی با ظاهر شیطانی روبرو می‌شود که نماینده هفت گناه مرگبار هستند، "شزم!" در بیشتر موارد سبک است و بیشتر برای جمعیت‌شناسی در سنین جوان‌تر هدف قرار می‌گیرد، حتی با پیام ساده مربوط به اهمیت دوست داشتن خانواده و ابراز عشق به افراد اطرافتان.

گرچه ممکن است این پیام را دنبال کنید. ردپای ابرقهرمانان کمدی مانند فیلم‌هایی مانند «ددپول»، شزم بیشتر در سطح فیلم کمدی سبک کودکانه «بزرگ» محصول سال 1988 با بازی تام هنکس بسیار جوان الهام گرفته شده است. در شزم و در «بزرگ»، بچه‌ای را می‌بینیم که یک پسر نوجوان را به یک بزرگسال کاملاً بالغ تبدیل می‌کند. این یک ترکیب عالی است که ایده کمدی کودکی را که به سرعت رشد می‌کند با افزودن قدرت‌های ابرقهرمانی به آن، بدیع است و در همه سطوح کار می‌کند.

برای اینکه اکشن واقعاً شروع به برداشتن کند، به یک صبر زیادی دارید زیرا باید آنجا بنشینید و داستان منشأ خسته کننده دوران کودکی پریشان بیلی باتسون جوان (آشر آنجل) و داستان اصلی دکتر تادئوس سیوانا (مارک استرانگ) و چگونگی تبدیل شدن او به شرارت را تماشا کنید. ناگفته نماند که او مسائل کلیشه ای بابا را نیز داشت. وقتی همه چیز از بین رفت، اینجاست که هیجان از آنجا فرا می‌رسد. بیلی اکنون در یک یتیم زندگی می کند و هنوز هم در فکر یافتن مادرش است که او را رها کرده است، اگرچه وقتی او را پیدا می کند، مکاشفه کاملاً ضد اقلیم است. هنگامی که بیلی از یک جادوگر قدرتمند (جیمون هونسو) دعوت شد، به او شش قدرت عرفانی اعطا شد که نشان دهنده نقاط قوت شش شخصیت اساطیری بود، اگرچه تنها چیزی که او باید بگوید "شزم" است و می تواند به شکل ابرقهرمانی خود تبدیل شود و دوباره به یک نوجوان تبدیل شود. . انتقال او به زاخاری لوی دوست‌داشتنی‌تر یادآور زمانی است که دیوید بنر به هالک شگفت‌انگیز تبدیل می‌شود.

تحت هدایت دیوید اف. سندبرگ، تحت استعاره‌ای ابرقهرمان اصلی کتابچه راهنمای منشأ ابرقهرمانی که در آن ابرقهرمان تازه‌کار ما باید خود را تنظیم کند. قدرت‌های جدید او با سرگرم‌کننده‌تر کردن هر صحنه ناخوشایند، زیرا وقتی برای اولین بار چیزهای جدیدی به دست می‌آورید، طبیعی است که مردم وقتی چیزی برایشان بیگانه به نظر می‌رسد، احساس نامطمئن می‌کنند. زمانی که بیلی در حال آزمایش قدرت‌های جدید خود بود، به همراه برادر خوانده‌اش، فردی فریمن (جک دیلن گریزر) روی آنچه که می‌تواند با آنها انجام دهد، آزمایش کرد. آنچه خنده دار است این است که او از قدرت خود برای سرنگونی افراد شرور و نجات جهان از فساد استفاده نمی کند، او بیشتر علاقه مند است که از آن به نفع خود برای راه های خودخواهانه و شیطنت خود استفاده کند.

اما زمانی که بیلی خود را تنظیم کرد. به آلتر-ایگوی تازه به دست آمده اش، «شزم!» در قلمرو فرمول قرار می گیرد زیرا او باید دکتر سیوانا شیطانی را که در سرتاسر فیلادلفیا با آن مبارزه می کنند (اگرچه در واقع در تورنتو فیلمبرداری شده است) را از بین ببرد، احساس می کند نسخه یک فرد فقیر از سوپرمن در مقابل زود در "Superman II"، هر چند بسیار بسیار. سیراب کردن. در نهایت، نقطه اوج با چیزی برای نگاه کردن به گذشته خاتمه نمی یابد.

نقطه ضعف بزرگ این است که فیلم خیلی طولانی می شود و بچه ها ممکن است با دانستن اینکه شزم ادامه دارد بی قرار می شوند. بیش از دو ساعت نه تنها برخی از طرح‌های فرعی گاهی اوقات به نظر نمی‌رسد. سندبرگ با موفقیت می‌تواند بین اکشن ابرقهرمانی، کمدی و صحنه‌های دراماتیک بسیار زیبا و به موقع تعادل ایجاد کند، بدون اینکه یک ژانر دیگری را غصب کند. صحنه‌های کمیک‌بوک، صحنه‌هایی هستند که قبلاً بارها دیده‌ایم که فرمولی هستند، اما همیشه هیجان‌انگیز. ژانر کمدی قوی‌ترین ژانر فوق‌الذکر است که من در شزم به دلیل زمان‌بندی عالی زاخاری لوی خیلی خندیده بودم. مطمئنا "شزم!" در همان لیگ‌های «کاپیتان مارول» یا «انتقام‌جویان: پایان بازی» نخواهد بود، اما همچنان دو ساعت سرگرمی سبک وزن و جامد را برای همه فراهم می‌کند.

جهت دانلود فیلم Shazam! 2019 (شزم) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


آنها باید خستگی ابرقهرمانی داشته باشند. چرا؟ شزم حداقل با فیلم های دیگر قابل مقایسه است. شزم چیزی است که دارد:

اول، تعداد زیادی کمدی واقعاً خوب. قرار نیست به جوک های کثیف بخندید، به جوک های مزخرف نمی خندید، به کمدی هایی که واقعا خوب نوشته و اجرا شده اند بخندید. در واقع، احتمالاً به زودی یکی از نمادین‌ترین لحظات کمدی در فیلم Shazam!‌های ابرقهرمانی تا به امروز با Shazam و دشمنش خواهد بود.

دوم، شزم بیش از یک فیلم کوتاه دارد. کل تیم کار بسیار خوبی برای حفظ یک تصویر مخفی انجام دادند (و این چیزی نیست که مردم ممکن است در پایان به آن فکر کنند).

سوم، این تصویر بسیار عالی از خانواده های فاستر دارد. اغلب فیلم‌ها این تصویرهای واقعاً منفی و وحشتناک را از بچه‌های فاستر و خانواده‌هایی که در آنها زندگی می‌کنند دارند. خانواده ای که بیلی وارد آن می شود، واقعاً به یکدیگر اهمیت می دهند. به راحتی می توان فهمید که چرا بیلی می خواهد آنها را بپذیرد. به خصوص بعد از اینکه اطلاعاتی را دریابید که من در اینجا فاش نمی کنم.

یک انتقاد رایج این است که شزم درام را بین قسمت های کمدی تحمیل می کند و خوب کار نمی کند. این فقط تا حدودی درست است. درام باور کردنی است، اما کمی اجباری است، اما اجازه دهید نقش مدافع شیطان را بازی کنم. ما به درام های فوق العاده عالی عادت کرده ایم، اما هر فیلمی نمی تواند این را داشته باشد. این یک فیلم ابرقهرمانی است. صادقانه بگویم، درام در اکثر فیلم های ابرقهرمانی همیشه در رتبه دوم قرار می گیرد. هرگز واقعاً اینقدر فریبنده نیست. این نباید در حد استاندارد فیلم های درام عالی باشد. واقعاً هیچ فیلم ابرقهرمانی نباید. با این گفته ها، انگیزه شخصیت شرور را متقاعد کننده می دانم. تصور کنید کودکی هستید که مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. به طور معمول اگر نمی توانید به خانواده و دوستان خود برای کمک تکیه کنید، احتمالاً با عصبانیت در قلب خود بزرگ خواهید شد. در این مورد، او هیچ دوستی ندارد و خانواده اش قلدر هستند. یک نفر از این انتقاد کرد، اما کاملاً در اشتباه است. این یک انگیزه قوی برای کسی است که می‌خواهد خشم خود را روی دیگران (مخصوصاً خانواده) بیندازد.

یکی دیگر از چیزهایی که در مورد شزم دوست دارم این است که بیلی هرگز واقعاً برای شروع کار خوب انگیزه ندارد. او نشان می دهد که مایل به انجام کارهای خوب است. او از فردی در برابر ضرب و شتم محافظت می کند، اما فقط زمانی که خیلی دور شده باشد. او توسط جادوگر انتخاب شده است نه به این دلیل که او کودکی کامل و خوش قلب است، بلکه به این دلیل که پتانسیل این را دارد که دقیقاً چنین باشد. این واقعیت که او مایل است از فردی در برابر قلدرها محافظت کند و قدرت های خود را به دست آورد، بلافاصله شروع به نجات همه نمی کند، نشان می دهد که نویسندگان دقیقاً می دانستند که چه کار می کردند. این میانبر برای انسان خوب بودن نیست. این نشان نمی‌دهد که او همه کارهای خنده‌داری را که انجام می‌دهد فقط برای ماندگار کردن تماشاگران انجام می‌دهد. داره یاد میگیره او هنوز کامل نیست. تنها زمانی که باید مردم را از مشکلی که ایجاد کرده نجات دهد، حتی از راه دور شروع به تلاش برای درک مسئولیتی که بر عهده دارد می کند. تا زمانی که او شروع به پذیرش خانواده رضاعی خود به عنوان خانواده واقعی خود نمی کند، او واقعا اهمیت کمک به دیگران را درک می کند. باید به یاد داشته باشید که او همیشه تنها بوده است. او هرگز واقعاً عشق را از آن زمان تجربه نکرده است.. خوب، خواهید دید، اما هرگز. در واقع، من حتی فکر نمی کنم که او تا پایان فیلم کاملاً درک شود. او هنوز در حال یادگیری است. و چرا او نخواهد بود؟ او فقط 14 سال دارد.

شزم کاملاً عالی است. خیلی بیشتر از این خوبه انصافاً بهتر از اکثر فیلم های کمیک بوکی است که مدتی دیده ام، اما به دلایلی متفاوت از سایر فیلم های ابرقهرمانی سنتی (همانطور که گفتم، شزم دارای عناصر سنتی است، اما خیلی بیشتر). تنها راهی که «فقط مشکلی ندارد» این است که خستگی شدید ابرقهرمانی داشته باشید.