دانلود فیلم Red Beard 1965 (ریش‌قرمز) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود فیلم ریش‌قرمز 1965 با زیرنویس فارسی

فیلم ریش‌قرمز در ژانر(های) درام, ساخته شده و در سال 1965 به روی پرده رفته است. Red Beard به کارگردانی Akira Kurosawa, در کشور(های) ژاپن, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Toshiro Mifune, Yûzô Kayama, Tsutomu Yamazaki, Reiko Dan, Miyuki Kuwano, Kyōko Kagawa, Tatsuyoshi Ehara, Terumi Niki, Akemi Negishi, Yoshitaka Zushi, اشاره کرد. رده سنی فیلم Not Rated و زبان(های) فیلم ژاپنی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 8.3/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 90/100 می باشد. برای دانلود فیلم Red Beard 1965 دوبله فارسی و بدون سانسور و با زیرنویس فارسی چسبیده به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
درام
امتیاز :
8.3/10 73% 90/100
کشور :
ژاپن
زبان :
ژاپنی
سال :
1965
رده سنی :
Not Rated
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

Aspiring to an easy job as personal physician to a wealthy family, Noboru Yasumoto is disappointed when his first post after medical school takes him to a small country clinic under the gruff doctor Red Beard. Yasumoto rebels in numerous ways, but Red Beard proves a wise and patient teacher. He gradually introduces his student to the unglamorous side of the profession, ultimately assigning him to care for a prostitute rescued from a local brothel.

IMDb
8.3/10
73%
m
90/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Red Beard 1965


جهت دانلود فیلم Red Beard 1965 (ریش‌قرمز) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


از ابتدا، یک لحظه در طول این شاهکار سه ساعته کسل کننده نیست. موسیقی تیتراژ ابتدایی آن به طور دوره‌ای برای صداهای محیطی کلینیک سلامت متوقف می‌شود، یکی از بسیاری از کارهایی که کوروساوا انجام می‌دهد ناگهانی اما ظریف است. این سه کلمه عبارتی است که به بهترین شکل کوروساوا را توصیف می کند.

فیلم از طریق یک پرده اول سه قسمتی و یک پرده دوم دو قسمتی، در قرن نوزدهم می گذرد. دکتر جوانی به نام یاسوموتو با بازی بازیگر بسیار توانا به نام یوزو کایاما، قهرمان داستان است که با غرور عجیب و غریب و واقعی به تصویر کشیده شده است. یاسوموتو متفکر که در دانشکده‌های پزشکی هلند تحصیل کرده است، می‌خواهد اعتبار یک پزشک شخصی شوگونات را به دست آورد. برای دوره تحصیلات تکمیلی پزشکی یاسوموتو، او به یک کلینیک حومه شهر تحت رهبری یک مدیر کلینیک با نام مستعار ریش قرمز، با بازی توشیرو میفونه در اجرای فوق‌العاده‌ای که به نظر می‌رسد یک ظالم سلطه‌گر به نظر می‌رسد، به یک کلینیک حومه شهر منتقل شده است، اما به راحتی می‌توان فهمید که در حقیقت او یک رهبر کلینیک مهربان است. در ابتدای فیلم، یاسوموتو در مورد جابه‌جایی خود در آغوش می‌آید، بدون هیچ شکی قضاوت می‌کند که از کار کردن زیر نظر ریش قرمز، که معتقد است فقط به نوشته‌های پزشکی او علاقه مند است و تقریباً بلافاصله با آن مخالفت می‌کند، چیز زیادی برای درو کردن ندارد. مدیر کلینیک او یونیفرم خود را رد می کند و بینی خود را به سمت غذا و محیط ساده می چرخاند.

در صحنه تنش که می توان با یک چاقوی جفتی آن را قطع کرد، یاسوموتو وارد باغ ممنوعه می شود و در آنجا با آخوندک ها روبرو می شود. ، در یک اجرای مرموز و پر آب از کیوکو کاگاوا، یک بیمار مرموز که هیچ کس جز ریش قرمز نمی تواند او را درمان کند. این صحنه یک نما ثابت بلند و بدون شکست است که الهام و روشنگری را به هر فیلمساز مشتاقی می ریزد. در یکی از احساسی‌ترین فصل‌های فیلم، یاسوموتو، پس از مریض شدن، با مراقبت و صمیمیت دختر ۱۲ ساله‌ای که او و ریش قرمز از یک فاحشه خانه نجات داده‌اند، در صحنه‌ای سرگرم‌کننده که شامل یک دعوای رقص است، سلامت می‌یابد. که مهم نیست چقدر غیرمنتظره، ذره‌ای هم نامتجانس نیست.

دکتر یاسوموتو در طول تفسیر خود از همدلی ریش قرمز و زنجیره‌ای از بیماران فقیر، ارزشمندترین دانشی را که می‌توانست به دست آورد، گردآوری می‌کند. دکتر جان بیماران کم کم از رفاه یا شهرت ارزشمندتر می شود. از طریق خطوط فیلم، او ریش قرمز را مطالعه می‌کند و ما نیز همین‌طور، و فلسفه اسپارتانه‌ای غیرقابل معذرت‌خواهی او را می‌بینیم که بدبختی آنها را می‌توان با مهربانی و توجه قابل اعتماد بهبود بخشید و حتی انقلاب کرد.

کوروساوا، برخلاف بسیاری از کارگردانان بزرگ، بیشتر به قهرمان و مطالعه اساسی یک فرد خوب علاقه دارد تا همدردی با عیوب آنها، دقیقاً شبیه آنچه اسکورسیزی، پی تی اندرسون یا فریتز لانگ را مجذوب خود می کند. . کوروساوا یک پرتره بی پیرایه از یک قهرمان است، نه چندان شخصیتی که دارای ایراداتی است، بلکه یک معلم معنوی نادرست برای شخصیت ها و مخاطبان است. او بیماری را در عمیق‌ترین شکل آن، اختلالی در روح می‌داند که ناشی از تأثیر قلب یا ذهن شکنجه‌شده است. او ایده یک راه حل سیاسی برای مراقبت های بهداشتی را رد می کند، اگرچه از تحقیر سیاست نسبت به درد کسانی که تحت کنترل خود است ناامید است. او برای بیمارانی که به شدت بیمار هستند، درمان جاودانه‌تری پیدا می‌کند، اگرچه ممکن است بسیاری از آنها رنج بکشند و بمیرند. با این حال، مراحلی که آنها برای مرگ یا بقای خود طی می‌کنند، به طرز شگفت‌آوری شدید است.

سرعتی که توشیرو میفونه با آن بیان کرد و احساس کرد، شگفت‌انگیز است. ممکن است یک بازیگر معمولی در یک صحنه معین به زمان و فضای خیلی بیشتری نسبت به میفونه نیاز داشته باشد تا بتواند تاثیر خود را منتقل کند. سرعت عمل او به حدی است که او با یک حرکت انفرادی و متمایز یا حالت چهره ادعا می کند که بسیاری از بازیگران آموزش دیده کلاسیک زمان زیادی را برای بیرون کشیدن از آن می کشد. او همه چیز را بدون تأخیر و بدون تزلزل ارائه می‌کند، و آگاهی او از سرعت همان چیزی بود که مطمئنم هر کارگردانی آرزوی آن را داشت، زیرا او کاملاً با کوروساوا هماهنگ بود، شاید به این دلیل که ذهن‌های آنها به طرز عجیبی شبیه هم بود. و همچنان با تمام زمان‌بندی و تیزبینی‌اش، او نیز دارای احساسات شگفت‌انگیز درک و زیبایی بود. مجبور شد! در غیر این صورت، این همه دقت به چه معناست؟ من به طور جمعی از اجرای او در یوجیمبو، سانجورو، هفت سامورایی، راشومون، فرشته مست، سگ ولگرد، من در ترس زندگی می‌کنم، بالا و پایین و غیره صحبت می‌کنم، اما در ریش قرمز، او به جایی رسیده است که فقط می‌توان آنقدر آشکار بود. با بالا رفتن سن، یکی از خردمندانه و درک سازش شخصی.

جهت دانلود فیلم Red Beard 1965 (ریش‌قرمز) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


در اینجا یک اثر دیگر از یکی از سه استاد برتر سینما داریم. این بدون پیچیدگی و عمیق است و بسیار مورد توجه بسیاری از افراد به دلیل دسترسی آن و سطح بالایی از صنایع دستی آشکار است. اما یک مشکل عمیق در اینجا وجود دارد.

در ابتدا باید گفت که حتی یک فیلم مشکل ساز از کوروساوا هنوز ارزشی بیشتر از هر چیز دیگری دارد که وارد جریان محبوب می شود. اما دلیلی وجود داشت که کوروساوا پس از این سقوط کرد. دلیلی وجود دارد که پایان یک دوره را نشان می دهد.

تسلط لنگر کوروساوا این است که او نه تنها راه خود را در سه رشته فیلم (نویسندگی، برخورد با بازیگران، خلق یک بینش) می شناسد. می داند چگونه آنها را ترکیب کند. هر چه مرکز بینش داستان انتزاعی تر باشد، آن آمیختگی کامل تر است. اما همانطور که شهرت او با ارزشش برای استودیو افزایش یافت، تحت فشار بیشتری قرار گرفت تا در دسترس باشد و در این مورد او تصمیم گرفت به صراحت اخلاقی کند.

این فاجعه ریشه دارد. در گذشته (و بعدها) او می‌توانست با مفاهیم بصری شروع کند و همه چیز را حول آن بسازد: داستان، بازی‌های نوح محور (به جز از نظر بی‌واسطگی)، و البته قاب متحرکی که می‌بینیم. اما این بار، او بیش از هر زمان دیگری به پایین ترین مخرج مشترک زندگی مردمی می رسد. و متأسفانه برای ما، آن قلمرو منحصراً ادبی است. او از یاماموتو و داستایوفسکی وام می گیرد و مجموعه ای از اپیزودها را به ما می دهد که امتیازات آنها را می گیریم، اما با به دست آوردن آنها، خود را در یک مکان ادبی در ذهنمان قرار می دهیم، نه تصویری.

به عبارت دیگر. ، آنچه او را مهم می کند توانایی او در سرمایه گذاری تصاویر با روایت است. برگردید و به برخی از فیلم های اولیه او بدون صدا و زیرنویس نگاه کنید. شما می توانید آن را به طور کامل دریافت کنید. کلمات فقط برای آرام کردن مغز ما هستند. حالا این را فلش فوروارد کنید. آنچه ما داریم یک کتاب مصور است که در آن تمام حرکت روایی در توضیح گفتاری است. تفاوت در مرکز شگفت‌آور است.

شکی نیست که تصاویر هنوز استادانه هستند. هنوز هم در ترکیب بندی بسیار رسمی و مهمتر از آن در حرکت دوربین. اما تصاویر اکنون در خدمت داستان هستند (روشی که کارگردانان پیش پا افتاده تر کار می کنند) نه برعکس. هنوز هم از چشم شگفت زده می شود، به خصوص عکسی که دکتر جدید با زن دیوانه نامزد می کند، اما در عین حال، غمگین می شود که استاد مرکز خود را از دست داده است. ، سفر آهسته بازگشت به پیروزی «ران» که به دلیل این سفر روح خلاق برای بازپس گیری خود اهمیت بیشتری پیدا کرد. درست همانطور که در آن فیلم به تصویر کشیده شده است.

ارزیابی تد -- 3 از 4: ارزش دیدن را دارد.