دانلود فیلم Minority Report 2002 (گزارش اقلیت) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود رایگان فیلم گزارش اقلیت 2002 بدون سانسور

فیلم گزارش اقلیت در ژانر(های) اکشن, هیجان انگیز, علمی تخیلی, معمایی, ساخته شده و در سال 2002 به روی پرده رفته است. Minority Report به کارگردانی Steven Spielberg, در کشور(های) ایالات متحده آمریکا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Tom Cruise, Colin Farrell, Samantha Morton, Max von Sydow, Peter Stormare, Tim Blake Nelson, Kathryn Morris, Neal McDonough, Steve Harris, Lois Smith, اشاره کرد. رده سنی فیلم PG-13 و زبان(های) فیلم انگلیسی, سوئدی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 7.6/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 80/100 می باشد. برای دانلود فیلم Minority Report 2002 دوبله فارسی و بدون سانسور به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
اکشن هیجان انگیز علمی تخیلی معمایی
امتیاز :
7.6/10 90% 80/100
کشور :
ایالات متحده آمریکا
زبان :
انگلیسی سوئدی
سال :
2002
رده سنی :
PG-13
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

در سال ۲۰۵۴ در واشینگتون دی سی، جان اندرتون کارآگاه پلیس بخش جنایی کار خود را براساس سه عامل فراشناختی و پیش آگاهی انجام می دهد. وقتی اندرتون متوجه می شود که به عنوان قاتل آینده کسی معرفی شده که اصلا او را نمی شناسد. مجبور می شود از دست همکاران خود فرار کند و در عین حال هویت قربانی آینده خود را مشخص کند.

John Anderton is a top 'Precrime' cop in the late-21st century, when technology can predict crimes before they're committed. But Anderton becomes the quarry when another investigator targets him for a murder charge.

IMDb
7.6/10
90%
m
80/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Minority Report 2002

در سال ۲۰۵۴ در واشینگتون دی سی، جان اندرتون کارآگاه پلیس بخش جنایی کار خود را براساس سه عامل فراشناختی و پیش آگاهی انجام می دهد. وقتی اندرتون متوجه می شود که به عنوان قاتل آینده کسی معرفی شده که اصلا او را نمی شناسد. مجبور می شود از دست همکاران خود فرار کند و در عین حال هویت قربانی آینده خود را مشخص کند.
در سال ۲۰۵۴ در واشینگتون دی سی، جان اندرتون کارآگاه پلیس در بخش پیش جنایت فعالیت می کند. این بخش که قاتلان را قبل از ارتکاب جرم شناسایی و دستگیر می کند، کار خود را براساس سه عامل فراشناختی پیش آگاهی انجام می دهد که باعث می شود پیش بینی ها درباره وقایع آینده دقیق و بدون اشتباه انجام شود. وقتی اندرتون متوجه می شود که به عنوان قاتل آینده کسی که اصلا نمی شناسد معرفی شده، مجبور می شود از دست همکاران خود فرار کرده و در عین حال هویت قربانی آینده خود را مشخص کند در حالی که فقط ۳۶ ساعت فرصت دارد…

جهت دانلود فیلم Minority Report 2002 (گزارش اقلیت) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


این در Minority Report توسط یک فروشنده مواد مخدر در خیابان و بدون هیچ چشم بینایی گفته می شود ، بنابراین من تصور می کنم توصیه رایگان آن برای جان آندرتون ، قهرمان ما ، یا کمی توصیه هوشمندانه برای جلب مخاطب است اما با هیچ جای خوب دیگری برای قرار گرفتن آن در فیلم Minority Report وجود ندارد. این برای من هم خوب است ، زیرا Minority Report آنقدر مهیج آینده نگرانه است که یک خرد بی نظیر از این قبیل تأثیر منفی روی کل فیلم ندارد. جان آندرتون ، بازیگر دقیق تام کروز (اوه ساکت باش ، عالی مرد) ، رئیس بخش پیش از جرم در ناحیه کلمبیا است ، که با موفقیت در شش سال گذشته قتل را از بین برد. او با گروهی از "پیش دندانه دارها" کار می کند که با هم ، آرزوی قتل هایی را دارند که هنوز اتفاق نیفتاده اند و اطلاعات کافی را برای آندرتون و تیمش برای دیدن فیلم پخش شده از سر آنها برای تعیین محل و زمان قتل ها ارائه می دهند. اتفاق بیفتد و برای رسیدن به آن مکان ها و جلوگیری از وقوع قتل ها قبل از وقوع آنها.

این بدیهی است که فرمولی برای یک فیلم اکشن بسیار موفق است ، اما چیزی که واقعاً باعث موفقیت Minority Report می شود این است که این همه به چیزهایی که در زندگی واقعی در این شرایط اتفاق می افتد توجه زیادی می کند. در اوایل فیلم توضیح داده شد که اختراع Pre-Crime قتل عمدی را ریشه کن کرده است ، زیرا این امر به راحتی توسط پیش دندانه دارها قابل تشخیص است. بنابراین اکثر مشاغل مربوط به بخش پیش از جرم در ناحیه کلمبیا جنایات اشتیاق است. این نه تنها امکان ایجاد تنش بیشتر در این زمینه را فراهم می کند که این جنایات زمان بسیار کمتری را برای پیشگیری می گذارد ، بلکه از پیچیدگی طرح با جزئیات قتل های عمدی جلوگیری می کند. ما به پسری اهمیت نمی دهیم که پنج سال پیش به پسر دیگری ظلم کرده باشد یا معاملات مواد مخدر خراب شده باشد ، تمام آنچه در مورد ما باید بشنویم پسری است که به خانه می آید تا همسرش را در رختخواب با مرد دیگری پیدا کند و کنترل خود را از دست می دهد.

با توجه به این واقعیت که فیلم شامل نوعی سفر در زمان است (حتی اگر اطلاعات تنها چیزی باشد که در طول زمان سفر می کند) ، خود را برای انتقاد از حفره های طرح باز می گذارد. این واضح است ، زیرا حفره های طرح اینچنینی حتی در سری بی نظیر Back to the Future نیز نفوذ کرده است ، که بدیهی است سوراخ های زیادی دارد اما به خوبی از پس آنها بر می آید. با توجه به مقدار زیادی از فیلم هایی که دیده ام و شامل سفر در زمان است ، من این معادله را پیدا کرده ام: سفر در زمان = سوراخ های داستان. این یک معادله جهانی است که هرگز از آن فرار نمی کند ، اما به این معنی نیست که هر فیلمی که شامل سفر در زمان باشد ، توسط سوراخ های بعدی و اجتناب ناپذیر پایین خواهد آمد. Minority Report از حفره های ضروری طرح خود رنج نبرد و همچنین مجموعه بی انتها Back to the Future (که در نهایت به صورت یک مجموعه کامل منتشر شده است و هیچ مجموعه فیلم قابل احترامی وجود ندارد).

همکار و دوست نزدیک محترم من کریستوفر براون (به بررسیهای درخشان وی در http://us.imdb.com/CommentsAuthor؟625436 مراجعه کنید) به یکی از این حفره های طرح در بررسی گزارش اقلیت اشاره می کند ، اما این اشتباه را مطرح می کند که با توجه به ماهیت پیشگیرانه و خود جرم ، قتل آندرتون هرگز نباید پیش بینی می شد زیرا این امر منجر به پیش شرط نشده است. متاسفم ، کریس ، اما شما قایق این کشتی را از دست داده اید. تنها کاری که این کار انجام می دهد این واقعیت است که تشخیص اینکه از کجا شروع می شود غیرممکن است غیرممکن است. به خوبی می توان ادعا کرد که پیش دندانه دارها در شناخت خود نقش داشتند. آنها پیش بینی کردند که آندرتون قتل را انجام می دهد در شرایطی که باید افکار پیش دندانه ها را تماشا می کرد و می دید که او قتل می کند ، و سپس بدیهی است که به دنبال این است که خودش بفهمد چگونه می توان انتظار داشت قتل علیه شخصی که هرگز از او نشنیده است. در این صورت ، اگر او آن روز بیمار را صدا می کرد ، از همه اینها جلوگیری می شد. اما او در کار خود بهترین است ، او دلایل شخصی دارد که می خواهد قتل را متوقف کند ، شل نمی کند ، بیمار را صدا نمی کند. پیش دزدانه ها جان آندرتون را به قتل پیش بینی کردند زیرا او آن روز در محل کار خود بود.

کنش در فیلم Minority Report از این احتمال ناشی می شود که کل پیش بینی قتل آندرتون همان چیزی باشد که "گزارش اقلیت" نامیده می شود ، جایی که پیش دندانه دارها در مورد اتفاقی که قرار است رخ دهد اختلاف نظر دارند. اگر او بتواند اثبات کند که فقط یکی از پیش دندانه دارها با این دیدگاه روبرو شده است که قصد دارد قتلی را مرتکب شود ، ممکن است کل پیش بینی را لغو کند زیرا غیر قابل اعتماد است. در راه رسیدن به این هدف ، همه چیز از یک محقق فوق العاده فداکار (با بازی درخشان توسط کالین فارل) گرفته تا عنکبوت های شناسایی شگفت آور خزنده اما به طرز عجیبی پذیرفته شده ای که چشم کاشته شده جان را در یکی از صحنه های ناخوشایندتر فیلم اسکن می کنند ، به ما ارائه می شود.

Minority Report یکی از بهترین و منحصر به فردترین تریلرهایی است که طی سالها منتشر شده است. این مجموعه مجموعه فیلم های چنان گیج کننده ای است که نمی توان همه آنها را یک باره متصور شد. ما شاهد عناصری از فیلم های اکشن ، هیجان انگیز آینده گرایانه ، فیلم های جنایی ، داستان علمی هستیم و البته تأثیر استنلی کوبریک هرگز دور از ذهن نیست. حتی به خصوص در قسمت بعدی فیلم تأثیر زیادی بر موسیقی متن توسط برنارد هرمان که آهنگساز اکثر فیلم های آلفرد هیچکاک بود و بسیاری دیگر بود. همیشه دیدن چنین احترام های احترام آمیزی مانند این همیشه خوب است و این تنها یکی از موارد بسیاری است که باعث می شود گزارش اقلیت ، گزارش دیگری به لیست گسترده فیلم های سطح بالا استیون اسپیلبرگ (آخرین آنها A.I. تماشایی) باشد. تنها چیزی که می توانم به آن فکر کنم و باعث می شود Minority Report به لیست کلاسیک های بی انتها اسپیلبرگ نپیوندد این است که دامنه آن تا اندازه مخاطبان هدف خود مانند فیلم هایی مانند E.T نیست. و پارک ژوراسیک. با این وجود ، علی رغم نداشتن مخاطبان کاملاً گسترده ، گزارش اقلیت به عنوان یک ورود قدرتمند در لیست رو به رشد فیلم های بزرگ اسپیلبرگ قرار دارد.

جهت دانلود فیلم Minority Report 2002 (گزارش اقلیت) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


این یک راز آشکار است: اسکار جنس شده است. پیروزی اسپیلبرگ با "لیست شیندلر" با طولانی ترین وقفه در زندگی حرفه ای خود همراه بود ، که با ... "Jurassic Park II" ، دنباله ای بی روح از همان نوع که قبلاً قسم می خورید که هرگز ساخته نخواهد شد ، دنبال شد - تک آهنگ بدترین و گمنام ترین فیلمی که او کارگردانی کرده است ("هوک" لحظات خودش را داشت). دو فیلم بعدی او پیشرفت هایی بود (جایی برای بالا رفتن وجود نداشت): اولین فیلم ناشناس اما بد ("آمیستاد") ، فیلم دوم بد اما ناشناس ("نجات سرباز رایان") ، اما هر دو ژست پر افتخار بودند برای کسب جوایز بیشتر طراحی شده اند. و تنها هشت سال بعد از "لیست شیندلر" بود که کارگردان ماهر زمان های گذشته دوباره ظاهر شد (با "AI" در سال 2001).

اما او اکنون خوب است و واقعاً بازگشت ، و من خوشحالم من حتی یاد گرفته ام که وقتی تصمیماتی می گیرد که من را خشمگین می کند ، از آن استقبال کنم ، به شرطی که آنها با نوع متکبر و اعتماد به نفس مطلوبی تصمیم بگیرند. من در پایان صدا را دوست نداشتم (نیازی به گفتن این موارد نبود ، ما می توانستیم آن را حل کنیم) ، یا روشی که وی برای تمایل مدرن به شورش بی نیاز انجام داد (حداقل او لحظه های ناخوشایند او را برای خنده های ارزان قیمت بازی نکنید) ، یا حتی سبک عکاسی (آسان است که ما را دستکاری کنیم و فکر کنیم آینده یک مکان ناخوشایند است ، اگر شما فیلم را فشار دهید تا حتی تصاویر در حالت عادی رویدادها جذاب و غنی خواهد بود ، ناخوشایند و اشباع شده است - روش های دیگری نیز برای گرفتن تصاویر بی رنگ وجود دارد ، همانطور که اسپیلبرگ به خوبی می داند و بسیاری از آنها بهتر هستند). با این حال ، در پایان ، معامله بزرگ. داستان یک حذفی است ، اکشن پرتنش است ، آینده غنی ، خیره کننده و باورپذیر است. به خصوص به اسپیلبرگ باید تبریک گفت که چگونه کاملاً از دیستوپی غیرتصوری "Blade Runner" جلوگیری کرده است. آینده ای که در اینجا می بینیم مخلوطی از رویا و کابوس است ، بنابراین آمیزه ای قانع کننده است که همیشه نمی توانیم آنها را از هم جدا کنیم.

در اینجا اندازه ای از خوب بودن فیلم آورده شده است: در مصاحبه ، اسپیلبرگ فاش کرد که او کاملاً از موضوعاتی که باعث تحریک داستان ها می شوند ، اشتباه فهمیده است - و به سادگی راهی برای گفتن این موضوع از محصول نهایی وجود ندارد. مگر اینکه اسپیلبرگ فقط به طور فرصت طلبانه قلابی را که یک روزنامه نگار تیزبین به او تحمیل کرده بود ببندد ، او فکر می کرد گزارش اقلیت در مورد این بود که ما در ازای ایمنی (مثلاً برای جلوگیری از حملات تروریستی) می خواهیم چقدر از آزادی دست بکشیم. . این تفسیر است سه نفر (قبل از آن) در حقیقت آزادی خود را رها می کنند تا میلیونها نفر دیگر از امنیت بیشتری برخوردار شوند و بله ، در اینجا یک مسئله وجود دارد. هنگامی که یکی از افسران پیشگیری از جرم می گوید: "بهتر است که آنها را انسان نپنداریم" ، متعجب شدم که در حالی که موافقم با سر اشاره می کنم ، تعجب کردم. مزایای سیستم به قدری زیاد است که البته ترجیح می دهم خیلی از نزدیک به باری که باید سه نفر - فقط سه نفر - متحمل شوند ، نگاه نکنم. جدا از سه پیشگفتار ناخوشایند ، از هیچ کس خواسته نمی شود که به هیچ وجه آزادی را کنار بگذارد. (البته به استثنای آزادی در ارتکاب قتل. اما طبق قانون ما در انجام قتل آزاد نیستیم ، و یک چیز خوب نیز هست.)

مسائل جالبی که به طور طبیعی از داستان خارج می شوند مربوط به بیهودگی انتقام است. بعد از اینكه از افرادی كه در غیر این صورت مرتكب قتل شده اند جلوگیری می شود ، به هر حال به زندان فرستاده می شوند ، احتمالاً به این دلیل كه لیاقت آنها همین است - و بدون شك لیاقت آنها همین است. اما به اندازه کافی روشن است که حبس کردن این افراد ، هرچند به نفع عدالت باشد ، هیچ هدفی ندارد. این انتقام گرفتن از مجرمان به منظور تعیین انتقام است - این دقیقاً همان کاری است که سیستم قضایی ایالات متحده در حال حاضر متعهد به انجام آن است ، به همین دلیل آینده واقع بینانه است. (جدا از آنچه در نظر گرفته شده پیش فرض است.) اشتباه آندرتون این است که به ارزش انتقام اعتقاد دارد و او هرگز تحسین برانگیزتر از زمانی نیست که متوجه اشتباه خود شود. (این صحنه بسیار خوبی بود ؛ حیف است که نمی توانم دقیقاً دلیل آن را به شما بگویم. کافی است بگویم وقتی فکر می کنیم می دانیم داستان به کجا می رود ، واقعاً ممکن است بدانیم که داستان به کجا می رود - اما اسپیلبرگ فقط به ما اجازه می دهد چیزهای زیادی را که می بینید ببینید تا بقیه موارد را پنهان کنید.)

آخرین علامت اینکه اسپیلبرگ دوباره در اوج است ، در عملکردها نهفته است. همه آنها خوب هستند. ضعف تام کروز به عنوان بازیگر این است که او فقط به اندازه کارگردانش خوب است و این که او در اینجا بسیار خوب است به این معنی است که "گزارش اقلیت" توسط اسپیلبرگ واقعی ، اسپیلبرگ قدیمی ، اسپیلبرگ با همان توانایی کارل کارگردانی شده است دیکنز مجبور بود حتی خلاقانه ترین خلاقیت های خود و حتی حداقل گروتسک خود را زنده کند.

جهت دانلود فیلم Minority Report 2002 (گزارش اقلیت) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


اگر فیلم «تعادل» افسانه‌ای کورت ویمر نبود، «گزارش اقلیت» احتمالاً انتخاب من برای (تا کنون) بهترین فیلم علمی تخیلی دهه بود. من متوجه شدم که بیانیه بسیار سنگینی است، اما Minority Report یک فیلم بسیار سنگین است، فیلمی که به عنوان ترکیبی بدیع از آینده‌نگر علمی تخیلی و فیلم نوآر بازی می‌کند. و من کمی تعجب می کنم که هیچ کس قبل از استیون اسپیلبرگ برای فرمول مشابهی تلاش نکرده است (پرونده هایی برای Blade Runner و Dark City ساخته شده است، اگرچه نمی توانم کاملاً موافق باشم).

گزارش اقلیت در سال 2054 اتفاق می‌افتد، آینده‌ای که خارج از جاده‌ها و اسکن‌های مداوم چشم، همچنان از نظر بصری شبیه حال (یا گذشته، در مورد این فیلم) است. تام کروز در نقش جان اندرتون، یکی از روسای Pre-Crime، یک بخش در واشنگتن دی سی بازی می‌کند که به لطف کار سه پیش‌کاگ، روان‌شناس (دو مرد و یک زن) می‌تواند جلوی قتل‌ها را قبل از وقوع آنها بگیرد. ) به طور دائم در یک حمام آبدار قرار می گیرد و اطلاعات مربوط به آینده را به بخش Pre-Crime ارائه می دهد (نحوه انجام آن در یک سکانس ابتدایی بسیار هوشمندانه و پرتنش آشکار می شود).

به هر حال، بحثی در مورد وجود دارد. اینکه آیا Pre-Crime باید ملی شود یا نه، و این چیزی است که مردم به آن رأی خواهند داد. خالق این بخش، لامار برگس (مکس فون سیدو)، نسبت به مامور اف بی آی (کالین فارل) که برای تحقیق در مورد نحوه عملکرد بخش و خطاهای احتمالی فرستاده شده است، کمی محتاط است.

خود آندرتون نیز چنین کرده است. در زندگی شخصی او کمی به هم ریخته است. او شش سال پیش پسرش را از دست داده، طلاق گرفته و به مواد مخدر اعتیاد دارد. اما اوضاع زمانی بدتر می‌شود که آخرین دیدگاه Pre-Cogs یک قتل از پیش مراقبه را به نمایش می‌گذارد (به‌طور شگفت‌انگیزی به‌عنوان یک امر نادر در D.C بیان می‌شود) و قاتل اتفاقاً خود آندرتون است! در حال فرار، اندرتون برای فرار از هم تیمی های قدیمی خود و کشف حقیقت پشت این چشم انداز تلاش می کند. آیا این یک اشتباه است یا یک دیدگاه واقعی از یک سرنوشت کابوس‌آمیز؟

ابتدا اجازه دهید کلاهی به استیون اسپیلبرگ بردارم. این مرد تقریباً با هر فیلمی که تا به حال ساخته است، همیشه انتقادهای بی اساس به او وارد می شد. خیلی خوب است که می بینم او هرگز تحت تأثیر چنین شکایاتی منصرف نشده (یا تحت تأثیر) قرار نگرفته است، او فیلمسازی است که همیشه فیلم هایش را با اعتماد به نفس و احساسات واقعی ساخته است که کمتر کارگردانی حتی می تواند امیدوار باشد که در دهه ها کار به آن دست یابد (در صورت امکان بگو، من یکی از طرفداران اسپیلبرگ هستم، به این معنی که خشم دوستداران دیوید لینچ را برانگیخته ام.

کار اسپیلبرگ در اینجا کاملاً شبیه هر چیزی است که تا به حال دیده ام. او انجام دهد. مطمئناً، هوش مصنوعی وجود داشت، اما هیچ قسمتی در آن فیلم شبیه صحنه‌های ابتدایی Minority Report نبود، مونتاژی از برش‌های سریع غرق در رنگ‌های آبی که هم خشونت و هم شدت ایجاد می‌کند، علی‌رغم اینکه این سکانس به عقب حرکت می‌کند (به معنای خشونت‌آمیز است). عمل اول انجام می شود، سپس می بینیم که چه چیزی منجر به آن شده است). این بخش با نمای نزدیک از یک چشم به پایان می رسد، در حالی که دوربین عقب می کشد تا زنی را که در استخر دراز کشیده است، نشان دهد که به طرز شومی کلمه "قتل" را بیان می کند. این یک مقدمه دلهره آور و دلهره آور است که نویدهای زیادی دارد، و به جای ناامیدکننده، بقیه فیلم در واقع موفق به بهبود آن می شود.

آینده ای که اسپیلبرگ در اینجا ارائه می دهد، از هر دوی آنها کاملاً قابل باور است. یک دیدگاه اجتماعی و تکنولوژیکی از همه جالب‌تر، وقتی برای اولین بار پیش‌نمایش‌ها را دیدم، انتظار داشتم جامعه‌ای از نوع «برادر بزرگ» شبیه سال 1984 تشکیل شود، جامعه‌ای که در آن دولت تمام اعمال مردم را زیر نظر داشت. اما اینجا اینطور نیست. حکومتی که در اینجا ارائه شد، اخلاق و منطق پشت جنایت پیش از جنایت را زیر سوال می برد، زیرا اگر این واقعیت بود، موضوع مورد توجه جدی قرار می گرفت و نه صرفاً رفتار کندوگرایانه و ناسزا گفتن به این که چگونه این به نفع بشریت است. در نهایت، فیلمی دریافت می‌کنیم که نمای تاریکی از آینده دارد، اما همزمان شخصیت‌های معقول و باهوشی به ما می‌دهد که می‌دانند همه چیز دارای مزایا و معایبی است.

در سطح دراماتیک، Minority Report با به اندازه هوش مصنوعی، و شاید حتی بیشتر از آن زمانی که در نظر بگیرید که اسپیلبرگ و نویسندگان چقدر منسجم و هوشمندانه همه داستان‌های فرعی را به هم گره می‌زنند. بار عاطفی بیشتر توسط تام کروز انجام می شود که کار بسیار تحسین برانگیزی انجام می دهد. شاید این یک دست کم گرفتن باشد، چه آن مرد یا نه، او یکی از اجراهای بهتری را که در طول سال دیده ام ارائه می دهد. در نقش‌های مکمل حیاتی، کالین فارل و سامانتا مورتون به ترتیب با بازی‌های کاریزماتیک و قدرتمند دراماتیک می‌درخشند.

از نظر طرح داستان، فیلم با چند اشتباه مسلماً بزرگ روی زمین محکم است. یکی از عوامل روایی فیلم، حرکت برای ملی کردن Pre-Crime است که وقتی تدارکات را در نظر می گیریم تقریبا غیرممکن است (3 پیش دنده، کل کشور، پلیس ها باید از طریق سرنخ های بصری مکان را رمزگشایی کنند؛ بیایید با آن روبرو شویم. برای از بین بردن آن به هزاران پیش دنده نیاز دارید). (اسپویل اصلی در اینجا) پیچش داستانی بزرگ فیلم، در حالی که نسبتاً غافلگیرکننده و تامل برانگیز است، به طور کامل آب نمی خورد. این یک حلقه زمانی خوب و به خوبی انجام شده است، اما اگر آنچه را که اتفاق می‌افتد در نظر بگیرید، بر این اساس، من گمان می‌کنم که افراد زیادی را می‌توان به همین راحتی متهم به قتل در چنین زمینه‌ای نازک کرد.

اینکه آیا گزارش اقلیت برای جمعیت سنتی تابستان جذاب است یا نه، کمی مبهم است. اکشن زیادی وجود ندارد (اگرچه مبارزه جت پک تعقیب و گریز/جنگ کارخانه ماشین یکی از مهیج‌ترین و هیجان‌انگیزترین صحنه‌های اکشنی است که در طول سال دیده‌ام، احتمالاً تنها با نبرد اوج در Equilibrium پیشی گرفته است)، داستان نیاز به توجه کامل دارد ( و حتی شاید تکرار تکرار برای جمع آوری تمام مضامین، و لحن ضعیف و تقریبا بدبینانه بینندگان زیادی را از بین می برد. اما برای کسانی که گرفتار این داستان پر پیچ و خم می شوند (و این باید برای اکثر مردم صدق کند)، Minority Report جوایز زیادی را ارائه می دهد، بیش از آن چیزی که منطقی می توانید از یک فیلم پرفروش با بودجه کلان انتظار داشته باشید.

بسیاری از مردم گزارش اقلیت را به عنوان هشداری برای اینکه فناوری تا چه حد می تواند پیش برود و ما را به عقب براند، می بینند. در حالی که چنین بیانیه ای تا حدی برای هوش مصنوعی کار می کند، گزارش بیشتر در مورد اخلاق، اخلاق پذیرفته شده، و نگاهی جذاب به این است که مردم تا چه حد حاضرند برای بقای خود در این جامعه "برنده همه را می برد" پیش بروند. تا آنجایی که داستان علمی تخیلی پیش می‌رود، این ژانر از شهر تاریک تاکنون اینقدر هوشمندانه و قابل تامل نبوده است.

جهت دانلود فیلم Minority Report 2002 (گزارش اقلیت) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


استیون اسپیلبرگ در زندگی حرفه‌ای‌اش چند تا بدبختی ایجاد کرده است، مطمئناً. هنگام نشستن در Hook یا The Lost World: Jurassic Park II، سخت است باور کنیم که همان مردی که Jaws یا E.T. یا Close Encounters دستی در آنها داشت. با این حال، اکثر خروجی های اسپیلبرگ فوق العاده بوده است. علیرغم گاه به گاه 1941، فیلم های او، حتی در صورت نقص، بالاتر از فیلم های معمولی هستند. گزارش اقلیت در دسته فیلم های خارق العاده و سر به فلک کشیده، در عین حال عمیقاً ناقص قرار می گیرد.

گزارش اقلیت، بیش از هر چیز، فیلمی فوق العاده سرگرم کننده است. من شخصاً اکشن‌ها، هیجان‌انگیز و علمی تخیلی را دوست دارم، و Minority Report به خوبی در همه این دسته‌ها قرار می‌گیرد. چند قطعه اکشن وجود دارد که به سادگی شگفت‌انگیز هستند، مانند تعقیب و گریز در کارخانه اتومبیل یا صحنه عنکبوت. متأسفانه، در بخش ایده، فیلم یک جورهایی مضحک است. منتقدان فوراً به سیاست امروز اشاره کردند تا نشان دهند گزارش اقلیت چقدر دقیق است، اما مهم نیست که صنعت اطلاعات چقدر بزرگ و قدرتمند می شود، من به طور جدی باور نمی کنم که ما هرگز در دنیایی زندگی خواهیم کرد که، حتی اگر امکان پذیر باشد. برای پیش‌بینی جرم، مجری قانون می‌تواند فردی را به خاطر جنایتی که می‌خواست مرتکب شود دستگیر کند. و سپس، ظاهراً بدون محاکمه، نه تنها عاملان پیش از این جنایت را زندانی می کنند، بلکه آنها را در قالب انیمیشن معلق، ظاهراً برای همیشه، محبوس می کنند. حداقل آنها هرگز نمی گویند که آیا این زندانیان قرار است آزاد شوند یا خیر. یعنی چه بر سر نهادهای اصلاح و تربیت شد! و بدتر از آن، تقریباً هر مجرمی به دلایل اشتیاق قتل را انتخاب می‌کند، زیرا همه می‌دانند که انجام قتل عمد غیرممکن است. این بدان معناست که مردی که قصد داشت همسر و معشوقش را با یک قیچی خنجر بزند - جنایتی وحشتناک اما قابل درک - محکوم است که دیگر هرگز نور روز را نبیند (ظاهرا). و من حتی به چارچوب زمانی اشاره نکرده ام: این داستان در 50 سال آینده اتفاق می افتد. به طور خاص بیان می کند که ACLU هنوز وجود دارد. شاید اگر فیلم صد و پنجاه سال بعد اتفاق می‌افتد و ACLU منحل می‌شد یا چیزی دیگر (با توضیحات سنگین در آن بخش)، ممکن بود داستان را بخرم. فیلمنامه نویسان هرگز به باورپذیر کردن موقعیت نزدیک نمی شوند.

و حتی اگر آنقدر غیرقابل باور نبود، فیلم علاوه بر آن ده ها نقص دارد و چندین صحنه ضعیف و نه چندان خوب فکر شده. به عنوان مثال، جنایات توسط سه روانشناس پیش بینی می شود که منشأ آنها به طرز مشکوکی توضیح داده شده است. بخشی از داستان فیلم این است که این بخش پیش از جنایت قرار است در سراسر کشور گسترش یابد. سه پیش‌دنده قرار است تنها کسانی باشند که زنده هستند، پس از کجا می‌خواهند دیگران را برای پیش‌بینی قتل‌های هر شهر دیگری در ایالات متحده بیاورند؟ این سه مورد فقط واشنگتن دی سی را پوشش می‌دهند، من فرض می‌کنم که اکنون کل کشور (و به زودی، جهان!) را پوشش نمی‌دهند. خوب، پس شاید تعداد بیشتری وجود داشته باشد. شاید من آن قسمت از نمایش را اشتباه متوجه شده باشم (که عموماً در گزارش اقلیت بسیار بد است). اما اگر این سه نفر جمعیتی به اندازه پایتخت را پوشش دهند، به صدها یا هزاران پیش دنده نیاز خواهند داشت، و سه موردی که در فیلم Minority Report نشان می دهند آنقدر مهم و غیرقابل جایگزین به نظر می رسد که تدارکات پروژه کاملا غیر قابل اجرا به نظر می رسد. سپس صحنه ای وجود دارد که در آن تام کروز یکی از پیش دنده ها را می رباید تا به او کمک کند از قتلی که متهم به انجام آن بوده است جلوگیری کند. اول از همه، شما باید بدانید که سه پیش دنده در نوعی محفظه محرومیت حسی نگهداری می‌شوند، جایی که در ظرفی از مواد مغذی مایع معلق هستند که قرار است توانایی‌های روانی آنها را تقویت کند. بنابراین، کروز آگاتا را می‌دزدد و به شیوه‌ای مضحک از دست مقامات فرار می‌کند (ظاهراً در ته استخر آب‌کشی به اندازه‌ای بزرگ وجود دارد که دو نفر به پایین سر بخورند؛ بخش Pre-Crime باید زمان جهنمی برای جلوگیری از آن داشته باشد. پیش دنده ها در وهله اول به طور تصادفی شسته شده اند!). آگاتا، برای اولین بار پس از مدت ها، در زمان حال شروع به وجود می کند. سپس این صحنه در مرکز خرید وجود دارد، جایی که او می تواند با پیش بینی هر ثانیه از آنچه قرار است اتفاق بیفتد، از کروز محافظت کند. او حتی نمی توانست در حمام مواد مغذی چیزی نزدیک به این انجام دهد، و حتی در آنجا فقط می توانست یک چیز را ببیند: قتل. اما خارج از آن، او همه چیزهایی را که قرار است اتفاق بیفتد، می بیند. فقط هیچ معنایی ندارد. و سپس صحنه های ضعیف محاسبه شده وجود دارد. صحنه با پیتر استورمار (فارگو) در نقش جراح بازار سیاه چندان منطقی نیست. این کاملا مسخره و همچنین نسبتاً ناپاک است. نویسندگان یک تاریخچه کامل برای این شخصیت تنظیم می کنند، اما اصلاً آن را پیگیری نمی کنند. و کل داستان کروز بسیار لنگ است. آیا هر فردی که برای هر نهاد مجری قانون کار می کند فرزند یا همسری داشته است که به قتل رسیده باشد؟

همه چیزهای خوب در گزارش اقلیت فنی است. اغلب به زیبایی انجام می شود. کارگردانی اسپیلبرگ اغلب خارق العاده است. طراحی صحنه معجزه آسا است - اگر در این بخش نامزد جایزه اسکار نمی شد، توهین آمیز خواهد بود - همانطور که فیلمبرداری (یک نگاه بسیار زیبا و سفید). من بازیگری را صرفاً کافی ارزیابی می کنم. شخصیت تام کروز به اندازه کافی توسعه نیافته است و بنابراین عملکرد آن چیز خاصی نیست. مکس فون سیدو، به همان اندازه که دیدن او در یک فیلم پرفروش تابستانی خوب است، نقشی بسیار کلیشه ای دارد. تیم بلیک نلسون (ای برادر، کجایی؟)، به عنوان گیدئون، نگهبان تمام لوله های جنایتکار، باید تیشه می زد. نلسون برای فیلم کاملاً اشتباه می کند. تنها بازی عالی در گزارش اقلیت از سامانتا مورتون است که نقش آگاتا را بازی می کند. او گاهی شگفت‌انگیز است.

بسیاری از منتقدان این موضوع را تحسین کرده‌اند و می‌گویند که این یک بازگشت بزرگ پس از شکست A.I است. این خیلی توهین آمیز است A.I. به مراتب برتر از این دو است. به طور کلی، گزارش اقلیت زمانی که شما آن را تماشا می کنید یک فیلم سرگرم کننده است، اما هر چه بیشتر به آن فکر می کنم، نظرم کمتر می شود. من به آن 7/10 می دهم. سرگرمی خوب، ایرادات بسیار زیادی که حتی قابل شمارش نیست. فکر می کنم بتوانم روزها به آنها اشاره کنم.