دانلود فیلم Green Book 2018 (کتاب سبز) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود رایگان فیلم کتاب سبز 2018 بدون سانسور

فیلم کتاب سبز در ژانر(های) درام, کمدی, موسیقی, ساخته شده و در سال 2018 به روی پرده رفته است. Green Book به کارگردانی Peter Farrelly, در کشور(های) ایالات متحده آمریکا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini, Sebastian Maniscalco, Dimiter D. Marinov, Mike Hatton, P. J. Byrne, Joe Cortese, Maggie Nixon, Von Lewis, اشاره کرد. رده سنی فیلم PG-13 و زبان(های) فیلم انگلیسی, ایتالیایی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 8.2/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 69/100 می باشد. برای دانلود فیلم Green Book 2018 دوبله فارسی و بدون سانسور به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
درام کمدی موسیقی
امتیاز :
8.2/10 78% 69/100
کشور :
ایالات متحده آمریکا
زبان :
انگلیسی ایتالیایی
سال :
2018
رده سنی :
PG-13
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

یک دربان آمریکایی- ایتالیایی راننده یک پیانیست کلاسیک آفریقایی-آمریکایی در یک تور در دهه 1960 می‌شود.

Tony Lip, a bouncer in 1962, is hired to drive pianist Don Shirley on a tour through the Deep South in the days when African Americans, forced to find alternate accommodations and services due to segregation laws below the Mason-Dixon Line, relied on a guide called The Negro Motorist Green Book.

IMDb
8.2/10
78%
m
69/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Green Book 2018

یک دربان آمریکایی- ایتالیایی راننده یک پیانیست کلاسیک آفریقایی-آمریکایی در یک تور در دهه 1960 می‌شود.
داستان کتاب سبز درباره ی یک نگهبان ایتالیایی به نام تونی است که راننده‎ی یک پیانیست آفریقایی به نام دن شرلی می‌شود تا او را در یک تور موسیقی در دهه شصت میلادی همراهی کند و…
 داستان از جایی آغاز می‌شود که تونی لیپ (با بازی ویگو مورتنسن)، که یک محافظ ایتالیایی آمریکایی از برانکس به حساب می‌آید، به عنوان یک راننده برای به مقصد رساندن شخصیت دکتر دان شیرلی (با بازی ماهرشالا علی)، که یک پیانیست آفریقایی آمریکایی چیره‌دست است، در تور کنسرت او (کنسرتی که از منهتن تا جنوب عمیق ادامه دارد) استخدام می‌شود. آن‌ها باید به کتاب سبز اعتماد و تکیه کنند تا این کتاب آن‌ها را به سمت موسسه‌هایی هدایت کند که برای یک شخصیت آفریقایی و آمریکایی، امن‌تر از بقیه مکان‌ها است. آن‌ها در میانه‌ی راه خود، با مشکلات و مسائل نژادی مختلفی برخورد می‌کنند و ….

جهت دانلود فیلم Green Book 2018 (کتاب سبز) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


اینکه فکر کنیم چقدر به مساله برابری اجتماعی می رسیم و چقدر عقب رفته ایم ، ترسناک است. بسیاری از مردم موافقت می کنند که فرهنگ غربی ، شاید حتی جهانی در هنگام پذیرش و روابط نژادی در حال قهقرا باشد.

اگر بگوییم کتاب سبز ، داستانی در مورد روابط نژادی و پذیرش (یا فقدان آن) است موضوعی عجیب و غریب ، همچنین یک ساده سازی بیش از حد است. چیزی که شاید عجیب تر باشد ، آیا زمان اکران فیلم یا معاصر بودن داستانی است که در اوایل دهه 1960 در آمریکا می گذرد ، این واقعیت است که آخرین صدای سینمایی ، جدیدترین هنرمندی است که مفاهیمی مانند عشق و پذیرش (مفاهیمی که مورتنسن گفت "این روزها" در جلسات پرسش و پاسخ پس از نمایش TIFF فیلم) "در این روزها رد بسیاری از دست رفته است" ... پیتر فارلی است. بله ، آن پیتر فارلی. کسی که بارها و بارها با برادرش همکاری کرد و برای ما کلاسیک های مدرن کمدی مانند Dumb & Dumber ، Me Myself & Irene و There's Something About Mary آورده است.

کتاب سبز داستان یک طبقه کارگر ایتالیایی را دنبال می کند -آمریکایی ، تونی لیپ (ویگو مورتنسن) که پس از از دست دادن کار فنری ، خود را برای دکتر دون شرلی (Mahershala Ali) ، پیانیست کلاسیک آفریقایی-آمریکایی در حال سفر به جنوب آمریکا در دهه 1960 می بیند. این دو یک زوج عجیب و غریب هستند ، با دکتر شرلی دانشمند ، سریع و آهنگساز و تونی همان چیزی است که به نظر می رسد یک کلیشه سینمایی ایتالیایی-آمریکایی باشد. سخت ، بلند و سرسخت.

گرچه ممکن است هیچ یک از برادران فارلی را با درام مرتبط نکنیم ، اخیراً مخاطبان آنها را با کمدی همراه نکرده اند. اکران های اخیر مانند Dumb & Dumber To ، The Three Stooges ، Hall Pass ، حتی تا زمانی که Fever Pitch نه مخاطبان داشت و نه منتقدانی منتظر پروژه بعدی فارلی بودند. این موضوع برای من شخصاً هنگامی که کتاب سبز را کشف کردم تغییر کرد و متوجه شدم که نه تنها پیتر به موضوعی چشمگیرتر روی می آورد بلکه برادرش نیز اصلاً بخشی از پروژه نیست.

"پاسخ من همیشه" وقتی اتفاق می افتد "بود. من هرگز برنامه بعدی را برنامه ریزی نکردم ، این فقط چیزی بود که جهان برای شما به ارمغان آورد ، در دامان شما افتاد ، مانند برنامه ریزی است که شما عاشق خواهید شد ، هیچ وقت نمی دانید چه اتفاقی می افتد. "فارلی به مخاطبان TIFF گفت که او به طور فعال به دنبال این پروژه نبوده است ، این بسیار ارگانیک مطرح شده است ، و وقتی که او برایان هیز کوری در مورد فیلم صحبت کرد ، او می دانست که این یک ایده "خانگی" است.

ممکن است حق با او باشد. در مورد همه چیز. این واقعیت که این ایده به راه او آمد و فقط زمان ، پیشینه اش را حس کرد. کتاب سبز بدون رویکرد فارلی همان نخواهد بود. این ممکن است خود توضیحی به نظر برسد ، اما آنچه من به آن پرداخته ام این واقعیت است که کتاب سبز به لمس یک فیلمساز کمدی یا حداقل این فیلمساز کمدی خاص نیاز داشت. در درون طنز خاص او و برادرانش ، چیزی وجود داشت که همیشه از آن لذت می برد ، حتی اگر خود این کمدی نبود. آنها در مورد ارتباط انسانی می دانستند.

برادران فارلی همیشه ، بدون شک ، لحظه ای عاشقانه عاشقانه داشتند ، به هر ترتیب یا این. حتی هنگام معامله با لوید و هری در Dumb & Dumber ، هنگام برخورد با کاریکاتورهای انسان ، آنجا پیوند وجود دارد ، یک عشق وجود دارد. بنابراین تصور کنید اگر ناگهان پیتر فارلی شروع به جدی گرفتن مسائل کند؟ وقتی یک فیلمساز احساسات و ارتباط انسانی را درک می کند ، بنابراین کشش دراماتیک چندان کششی نیست.

تأثیر فارلی در روحیه فیلم کاملاً مشهود است. او هرگز فیلمساز ظریفی نبوده و فیلم درام قابل توجهی ندارد. بعد از تماشای فیلم حتی نمی توانم آن را به عنوان یک درام دسته بندی کنم ، زیرا گرچه ممکن است موانعی وجود داشته باشد که شخصیت ها باید از آن عبور کنند ، اما به نظر می رسد این یک داستان بسیار سبک وزن است. مسلماً ، بسیار خونسردترین نسخه از یک موضوع فوق العاده سنگین است. من به طور چشمگیری همیشه منتظر افتادن کفش دیگر بودم ، اما هیچ چیز خیلی سنگینی پیش نیامد. هر وقت چیزی حتی از راه دور دراماتیک باشد ، دو شخصیت با سهولت نسبی از آن خارج می شوند. این لزوماً مشکلی ندارد ، اما برخی ممکن است این مسئله را بسیار خونسرد ببینند و واقعاً با واقعیت تفکیک نژادی و تعصب برخورد نمی کنند. این لزوماً مشکلی ندارد ، زیرا لحن فیلمی است که هر سه نویسنده و فارلی دنبال آن بودند ، اما با توجه به موضوع ، این ممکن است در واقع اعضای مخاطب را عصبانی کند. عنوان کتاب سبز به "راهنمای سفر" برای آفریقایی-آمریکایی های آن زمان اشاره دارد. هرچند واقع بینانه ، این یک "راهنمای بقا" بود ، زیرا به خانواده هایی که در آن مسافرت امن هستند ، در چه رستوران هایی مجاز به خوردن غذا هستند و مکان های "فقط رنگی" برای اقامت خبر داد. برای بسیاری از خانواده ها ، کتاب سبز معنای شخصی قابل توجهی دارد.

آنچه من پیشنهاد می کنم این است که صرفاً زیرمجموعه است ، علی رغم آنچه آنها عنوان را انتخاب کردند. داستان واقعاً در مورد انسانیت مشترک ما با وجود اختلاف است و گرچه این شخصیت ها برخی از کلیشه ها را تقویت می کنند ، اما دیگران را خرد می کند. Mahershala و Mortensen شخصیت هایی را خلق می کنند که بخشی از آنها کاریکاتور است ، بخشی الهام بخش است ، اما صرف نظر از نوع مشاهده آنها ، کار می کند. این دو بسیار متعادل هستند ، دشوار است بگوید که آیا واقعاً هر یک از آنها پیشرو هستند. این از همه اهمیت برخوردار است ، زیرا این دوستی بعید همان چیزی است که به فیلم الهام بخشیده و داستان را پیش می برد.

من هرگز احساس نمی کنم که در حال تماشای بازی Maherhala Ali هستم ، به عنوان ... صادقانه بگویم ... من واقعاً نمی دانم ماهرشالا علی کیست. (این شاهدی بر بازیگری او است ، نه توضیحی درمورد اینکه ما و او در محافل اجتماعی یکسان نیستیم). با این حال ، نقش او به عنوان دکتر شرلی به شدت متفاوت از آنچه من قبلاً دیده ام انجام داده است. حس او نسبت به اینکه این شخصیت کیست ، رفتار او ، بیان ، حتی روند اندیشه درونی او از طریق عملکرد علی مشخص می شود. از آنجا که این لحن فیلم کمدی تری است ، من مجبورم از حس زمان بندی علی هم تعریف کنم. این شخصیت مختص اکثر فیلم است و یک انسان مستقیم در یک دوتایی کمدی کار آسانی نیست ، اما علی تعادل درام و کمدی درخشانی پیدا می کند. این اجرای دیگری است که گرچه شاید جایزه شایسته ای نداشته باشد اما مطمئناً از او به یادگار مانده است.

کتاب سبز نیز به خاطر سپرده می شود. تعادلی که در زیر ژانرهای کوچک سینما پیدا می کند به دقت ساخته شده است. بخشی از فیلم دوستانه سفر به جاده ، بخشی از قسمت دوره ، بخشی از تفسیر اجتماعی ، اما همه لذت بخش است. ممکن است جرقه گفتگوی جدی بین اعضای مخاطب نباشد. مطمئناً این نابرابری و نفرت اجتماعی که بسیاری از مناطق جهان تا به امروز آزار می دهد حل نخواهد شد. با این حال ، این یادآوری مفاهیم اصلی است که با موفقیت به تصویر می کشد. مورتنسن هنگام خطاب كردن به جمع بهترين اظهارات را مطرح كرد: "آنجا چيزي بسيار عميق وجود دارد كه از آن رد مي شويم. اين روزها بسيار از آن رد مي شويم. و اين كسي است كه حق فهميدن يا قدرداني از افراد ديگر را دارد ... شما مي توانيد به هم احترام بگذارید ... می توانید به حرف های یکدیگر گوش دهید. "

بنابراین اگر به آموزه های مورتنسن سر می زنید ، به من گوش دهید ... بروید به دیدن کتاب سبز.

جهت دانلود فیلم Green Book 2018 (کتاب سبز) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


اگر از خواندن نظرات Spoiler-Free من لذت می برید ، لطفاً وبلاگ من را دنبال کنید :)

زندگی در پرتغال دارای مزایای زیادی است ، اما در مورد فیلم ها ، فاقد مزایای جدی است. قیمت پذیرش گران است ، فقط یک سالن سینما در شهر من وجود دارد (هر بار که می خواهم یک فیلم را از IMAX یا Dolby Atmos تماشا کنم ، این یک تلاش مالی و وقت گیر است) و از همه بدتر ، یک دسته کامل فیلم ها در تاریخ اصلی خود به خصوص فیلم های طعمه اسکار در ماه نوامبر / دسامبر اکران نمی شوند. فقط اکنون فرصت دیدن کتاب سبز را پیدا کردم و آنقدر عصبانی هستم که نتوانستم در سال 2018 نقد و بررسی آن را بنویسم زیرا این بدون شک بهترین درام کمدی سال گذشته و در کل یکی از بهترین است!

با کمک یک بازیگر فوق العاده ، پیتر فارلی و گروه نویسنده اش (که با پسر واللونگا ، نیک حساب می شود) بهترین فیلمنامه سال 2018 را ارائه می دهند. آخرین باری که گریه کردم نمی توانم به یاد بیاورم خنده زیاد در یک فیلم به خاطر نمی آورم آخرین باری که دومی را انجام داده ام و هنوز با قوس دراماتیک احساساتی شده ام. این درام کمدی من را با غلتکی از احساساتی که اصلاً انتظار نداشتم به من منتقل کرد. من پیش بینی اجراهای برجسته (چک) و فقط همین کار را کردم. از آنجا که سال 2019 آغاز شده است ، من در حال تماشای فیلم های طعمه اسکار هستم و هیچ امید واقعی برای شگفت زده شدن کامل ندارم.

با این حال ، کتاب سبز کاملا من را غافلگیر کرد. من واقعاً نمی دانم چرا وقتی برنده جایزه بهترین فیلمنامه در جوایز گلدن گلوب شد ، همه خیلی شوکه شدند. این داستان دارای یک داستان خوب نوشته شده ، پر از روایت های درخشان در مورد حساس ترین موضوعات است. این دو شخصیت اصلی را می گیرد و کمان های جداگانه آنها را به زیر داستان هایی می رساند که در آن شما با دو شخصیت کاملا متفاوت شروع می کنید و به پایان می رسید. این یک فیلم فوق العاده مرتبط است که نشان می دهد چگونه جهان ما تکامل یافته و با نژادپرستی و تبعیض مقابله کرده است ، بدون اینکه هرگز خیلی تاریک و حتی کسل کننده شود. این بیشتر از همان نیست ، فیلم دیگری نیست که فقط برای ارسال پیام اجتماعی و گرفتن برخی از نامزدهای اسکار تولید شده باشد. این یک داستان واقعاً گیرا است که چگونه دو مرد می توانند با گذراندن وقت با یک فرهنگ دیگر و نادیده گرفتن تصورات از پیش تعیین شده ، دیدگاه خود را نسبت به نژاد دیگر یا حتی کل جهان تغییر دهند.

با این وجود ، این به خوبی ساختار یافته است فیلم کارگردانی شده و هوشمندانه نوشته شده اگر فقط دو بازیگر باورنکردنی که کتاب سبز را به سطح دیگری می رسانند نباشد ، فقط "خوب" خواهد بود. ویگو مورتنسن و ماهرشالا علی چنان شیمیایی جذابی دارند که من بدم نمی آید در سفر اتومبیل دو ساعت تعامل آنها را ببینم. هر سکانس اتومبیل یا لحظاتی خنده دار ، پر از خنده اشک آور تولید می کند ، یا به شدت به لحنی چشمگیرتر و احساسی تبدیل می شود ، و موضوعات ظریف آن را تحت تأثیر قرار می دهد. من می دانستم که مورتنسن جنبه طنزآمیزی دارد ، اما من هرگز این اتفاق را ندیدم! زمان بندی ، اصطلاحات ، لهجه ایتالیایی ، حرکات بدن و همه چیز در مورد عملکرد او عالی است. او کاملاً بخش خود را میخکوب کرد ، و با دادن بهترین زمانی که در تئاتر فیلم در مدت زمان طولانی داشتم ، و نامزدی اسکار او بیش از انصاف است. او یک فیلم سینمایی 130 دقیقه ای را با یک حرکت کوتاه درست کرد.

علی خیلی عقب نیست. بدیهی است ، از آنجا که ویگو نقش خنده دارتری برای به تصویر کشیدن دارد ، ممکن است مخاطبان احساس کنند که او فقط برای کمک به درخشش همبازی اش حضور دارد ، اما او کارهای دیگری بیش از این انجام می دهد. از آنجایی که او عنصر درام را به داستان وارد می کند ، در نیمه اول فیلم عملکرد مهار تری دارد. با این حال ، هنگامی که شرلی شروع به کنار آمدن با تونی لب کرد ، علی به تدریج لحظات پر زرق و برق بازیگری را ارائه می دهد. او قطعاً یک بازیگر نقش مکمل است ، اما خدا او یک بازی خارق العاده است! لیندا کاردلینی (دولورس واللونگا) ، اگرچه فقط چند دقیقه روی صفحه پخش می شود و در تمام مدت اجرا پخش می شود ، اما عملکرد فوق العاده ای نیز دارد.

تونی لیپ و دکتر دون شرلی علاوه بر شخصیت های کاملا متمایز ، از نژادهای مختلف بودن قوس هر شخصیت به طرز درخشان توسط پیتر فارلی نشان داده شده است ، که به تدریج نشان می دهد که چگونه تونی و دون دیدگاه خود را نسبت به جهان و فرهنگ یکدیگر تغییر می دهند. این دو شخصیت یا از طریق سکانس های شوخ طبع اتومبیل یا از طریق تجربیات ناگوار و وحشتناک ، مخاطب را به یک سفر رشد می رسانند. تغییر رفتار ، طرز فکر و عقاید از پیش تعیین شده ، با اشتراک فرهنگ خود با دیگری. حتی اگر آنها در کشورهای مختلف متولد شده و سبک زندگی متمایزی را با کیفیت زندگی متضاد زندگی کنند ، اما سرانجام متوجه می شوند که آنچه درباره جهان و هر چیز دیگری فکر می کنند کاملاً درست نیست.

از نظر فنی ، فارلی با ساخت یک فیلم دو ساعته که نیمی از آن را احساس می کند ، به طور استثنایی به خوبی قدم زدن فیلم را کنترل می کند. لحنی کاملاً متعادل و چند فیلمبرداری عالی در چند صحنه نشان داده شده است. به طور مداوم فیلمبرداری شده و به خوبی ویرایش شده است ، حتی اگر مورد دوم سکوت کوچکی داشته باشد. با این حال ، این یک فیلم با ویژگی های فنی خارق العاده نیست و به آنها احتیاج ندارد. فارل فقط برای تولید و فیلمبرداری یک فیلمنامه برجسته فقط به "خوب" نیاز داشت تا به یک نتیجه خارق العاده برسد ، و این دقیقاً همان کاری است که او انجام داد.

سرانجام ، در مورد بحث و جدال پیرامون کتاب سبز ... مشاهده کنید چقدر آسان است که یک فیلم را تماشا کنید بدون اینکه تحت تأثیر امور بیرونی قرار بگیرید که حتی یک موضوع با خود فیلم ندارد. من اهمیتی نمی دهم کسی که در کتاب سبز کار می کرد امروز توئیتی را اشتباه نوشت ، چه رسد به سالها پیش. برای من مهم نیست که کسی سخنرانی ویگو مورتنسن راجع به نژادپرستی سو تعبیر کند. برای من اهمیتی ندارد که خانواده دون شرلی چطور فیلم به شیوه زندگی او یا نحوه زندگی او نزدیک نمی شود. برای من اهمیتی ندارد که داستان صد در صد واقعی نباشد ، به شرطی که در انتقال پیام حیاتی که می خواهد ارائه دهد موفق شود ، در حالی که در واقع فیلم خوبی است. بنابراین ، لطفاً ، سعی نکنید همه چیزهایی را که همه درباره یک فیلم یا افرادی که در آن کار می کنند ، بشنوید ، خصوصاً امروزه که ایجاد هرج و مرج آسان است.

کتاب سبز جهنم را غافلگیر کرد و رفت من در پایان لال. یکی از بهترین درام های کمدی که مدت هاست دیده ام ، یکی از بهترین فیلم های سال 2017 و تا حد زیادی بهترین فیلمنامه اصلی سال گذشته. پیتر فارلی و دیگر هم نویسندگانش داستانی کاملاً مکتوب ، پر از کمان های خارق العاده شخصیت و با پیامی کاملاً مهم به مخاطبان سراسر دنیا ارائه کردند. Viggo Mortensen و Mahershala Ali بازیهایی شایسته جایزه ارائه می دهند ، به خصوص بازیگر اول که زمان کمدی باورنکردنی و دامنه دراماتیک خود را نشان می دهد. هنوز هم جذاب ترین و احساسی ترین صحنه ها از علی ناشی می شود و او شایسته فراموش شدن نیست. فکر می کردم 2018 بدون اینکه A + بدهم اولین سال خواهد بود ، اما حدس بزنید ...

جهت دانلود فیلم Green Book 2018 (کتاب سبز) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


من گاهی اوقات نظرم را در مورد فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی اینجا به اشتراک می‌گذارم که یا مورد بدی از توریست سینمایی به من می‌دهند یا مرا به هذیان‌های تحسین می‌اندازند. به غیر از مدرسه فیلم، من در طول این قرنطینه‌ها زمان زیادی را صرف کاوش در حوزه فیلم و کشف یک جواهر درخشان اینجا و آنجا نکرده‌ام یا چیزی که ته کفش‌تان را بتراشید. من همچنین موارد مورد علاقه را دوباره بررسی کردم و متوجه شدم که Breaking Bad، مثلاً، در شانزدهمین بار به همان اندازه خوب است. نتفلیکس تبدیل به خوراک فیلم من شده است.

چند سال پیش، زمانی که ویژگی‌ها به سوپ بی مزه‌ای از توطئه‌های شیرینی‌پز تبدیل شدند که ابرقهرمانان دوبعدی از آسمان‌خراش‌ها می‌پریدند و تبهکاران آزاردهنده و زشت AF، خودم را انجام دادم. لغو فرهنگ در هالیوود حاضر نشدم به سینما بروم. تصمیم گرفتم روزهای من به عنوان یک پسر طرفدار فیلم به پایان رسیده است. من به مجموعه دی‌وی‌دی‌هایم پایبند بودم و هیچ کدام خوشحال‌تر از این نبودم. سپس HBO اتفاق افتاد. دد وود اتفاق افتاد. شش فوت زیر اتفاق افتاد. و سوپرانوها وجود داشت. هیچ چیز قبل و بعد از آن گرسنگی پرخور من برای داستان های خوب را برطرف نکرده است. من یک چاله عمیق در صحرای فرهنگی حفر کردم و فیلم بلند را دفن کردم. برای من مرده بود.

من همچنین از فیلم‌هایی که آن حس بیداری را ایجاد می‌کنند صرفنظر می‌کنم. این روزها، حتی در نقد فیلم، نمی‌توان از غوغای سیاسی خودداری کرد. بوی ناخوشایندی فراگیر در زیتگیست وجود دارد. غواصی دیوانه‌وار در معضلات اجتماعی که تمرکز شدیدی بر برخی موضوعات معطوف کرده و به ما می‌گوید که آنها سیستمی هستند. فکر می کنم به همین دلیل است که بسیاری از اقلیت های قابل مشاهده می خواهند به اینجا مهاجرت کنند. البته، همیشه عده معدودی از این زمین خوب وجود خواهند داشت که فکر می‌کنند از گروه‌های خاصی که در استخر ژنی خود نیستند برتری دارند. این افراد انحرافات انسانی هستند. آنها اکثریت قریب به اتفاق را نمایندگی نمی کنند. این وسواس نژادی و هویتی برای من غیر قابل تحمل شده است. تقسیم می کند. ما را به قبایل تقسیم می کند و پنجاه سال قبل که این مشکلات واقعی بود ما را با چتر نجات می دهد. فضایی از بی اعتمادی و نفرت ایجاد می کند که گاهی اوقات (بسیار اوقات) خود را به صورت اعمال خشونت آمیز وحشتناک نشان می دهد.

مغزهای خوش نیت اما ضعیف الا لند حرکت رو به جلو را به وضوح نشان داده بود. شما فقط در صورتی می توانید برای نامزدی اسکار واجد شرایط شوید که پروژه شما دارای هر یک از چندین امتیاز باشد. D. I. E.: تنوع، شمول، برابری. کلماتی که نشان دهنده همه چیز خوب در جامعه ما هستند و فوراً به من می گویند که از چه چیزهایی باید اجتناب کنم. من حاضر نیستم به خاطر کمبود ملانین در پوستم و گناهان پدرانمان احساس گناه کنم. فقط چند سال پیش جرقه یک سیناپس در مغزم نمی‌زد و من تسلیم بیماری واقعی در بین ما نمی‌شوم.

همانطور که تصاویر کوچک نتفلیکس را مرور می‌کردم و فکر می‌کردم که آیا من قرار بود برای سی امین بار سریال Fargo را تماشا کنم، در نسخه جدید متوقف شدم. "اوه، ما اینجا هستیم." فضیلت دیگری که به پشت سر من علامت می دهد. می خواستم روی دکمه بعدی کلیک کنم که تردید کردم. "یک لحظه صبر کنید. آیا این چیز برنده یک سری اسکار نشد؟" به پوستر یک فرد سیاه پوست گیر افتاده که پشت یک لیموزین سال 62 با یک راننده سفید رنگ نشسته بود فکر کردم که به نظر می رسید از لیست افراد تحت تعقیب FBI خارج شده است. قرار بود چی بشه؟ بچه نگهدار ردوکس (صرفاً به عنوان یک مطالعه آکادمیک در مورد ساختار فیلم) یا رانندگی آقای دیزی؟

چه جهنمی. من عاشق ویگو مورتنسن هستم، بنابراین روز آموزش توالت بود، با انگشتم به صورت استراتژیک روی دکمه توقف.

پانزده دقیقه بعد، از آنچه تجربه می کردم می خندیدم و خفه می شدم. از زمان Silver Linings Playbook تا به حال اینگونه توسط یک فیلم از محو شدن به محو شدن گرفته نشده است. جرأت می‌توانم بگویم، کازابلانکا؟

یکی از همکارهای قدیمی من وقتی درگیر فیلم‌نامه بودم، یکی از دوستانم را برانگیخت. "وقتی شک کرد کارت ایتالیا را بکش." متاسف. هیچوقت قدیمی نمیشه کتاب سبز که توسط نیک واللونگا، پسر تونی لیپ واقعی، و به کارگردانی چیزی درباره مری، پیتر فارلی نوشته شده است، داستان واقعی یک قهرمان سرسخت کوپاکابانا و یک پیانیست سیاه‌پوست ماهر است که مجموعه‌ای از اجراها را از طریق Deep آغاز می‌کند. جنوب اوایل دهه 1960. عوارضی به وجود می آید.

و کتاب سبز چیست؟ به زودی متوجه خواهید شد مکاشفه یکی از قوی ترین عناصر مضمونی است که در یک فیلم دیده ام. اگر یک عکس ارزش هزار کلمه را داشته باشد، این کتاب کوچک ارزش یک کتابخانه کامل را دارد.

همه چیز درباره کتاب سبز به طرز خوشمزه ای قابل خوردن است. ویگو مورتنسن در نقش تونی «لیپ» واله‌لونگا با تصویر گریس‌بال ماهرانه‌اش و تسلط شگفت‌انگیزی به لهجه ایتالیایی، یک گومبای برونکس را به تصویر می‌کشد. او حتی شکم آبجوی رابرت دنیرو/گاو خشمگین را برای این نقش به سخره گرفت.

ماهرشالا علی متعالی، مظهر یک اسم حیوان دست اموز آمریکایی آفریقایی-آمریکایی که به خاطر استعدادش روی کلیدهای عاج شهرت دارد، است. نه، او پیانیست نیست. چند ماه تمرین و استند در آن فروخته شد. علی پس از دریافت جایزه در سال 2017 برای فیلم Moonlight، دومین اسکار خود را برای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در کتاب سبز دریافت کرد. من می‌توانستم بهترین بازیگر مرد را به ویگو می‌سپارم، اما آن‌ها در دنیای بی‌ثبات مارشملو سرزمین لوتوس به سر می‌برند.

داستان، دیالوگ‌ها و قوس‌های شخصیت‌ها طوفان‌های کاملی هستند. و بازیگران با اعضای واقعی خانواده Vallelonga پر شده است که به واقع گرایی و جذابیت آن می افزاید. برای کسانی که می‌دانند، غذای دریایی ایتالیایی در شب کریسمس معتبر است.

به‌زودی دوباره آن را تماشا می‌کنم و فیلمنامه دانلود شده و آماده خواندن است.

Goodfellas با 12 سال بردگی ملاقات می کند.

جهت دانلود فیلم Green Book 2018 (کتاب سبز) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


هیچ چیز جدیدی در کتاب سبز وجود ندارد. همین داستان بارها توسط ماشین تبلیغاتی هالیوود گفته شده است - دوستی های غیرمحتمل بین نژادی که در آن مرد سیاه پوست مجبور است تمام کارهای سنگین عاطفی را انجام دهد تا قهرمان سفیدپوست ما را کمی کمتر نژادپرست کند. این "دوستی" در نهایت به عنوان یک تبادل متقابل از دیدگاه ها به تصویر کشیده می شود، جایی که هر دو طرف موفق می شوند زمینه های مشترکی را با یکدیگر پیدا کنند و انسانیت مشترک خود را درک کنند.

این کهن الگوی روایت اومانیستی لیبرال است. ، جایی که ساختارهای قدرت به راحتی نادیده گرفته می شوند، و ستم سیاسی و استثمار اقتصادی به عنوان چیزی بیش از تفاوت در فرهنگ و دیدگاه ها تعریف نمی شود. در نتیجه، بر اساس این روایت ایدئولوژیک، هدف از سیاست (لیبرال دمکراتیک) آشتی و سازش است، در مقابل مبارزه برای رهایی. مشکلات خشونت ساختاری و استثمار اقتصادی به عنوان تعصبات و اقدامات فردی مجدداً در نظر گرفته می شود که می تواند با سیاست های محترمانه تغییر یابد («آنها پایین می روند، ما بالا می رویم») و این توسل اومانیستی بی مزه به وجدان ظالم می کند.

/> این روایت عمیقا ایدئولوژیک کتاب سبز و داستان های بی شمار دیگر است، از رانندگی خانم دیزی (1989) تا مایل سبز (1999) تا گرن تورینو (2008) تا کمک (2011)، جایی که مشکل واقعی - کاهش ناپذیر است. مشکل ساختاری - همیشه به نفع یک درام اومانیستی با احساس خوب پاک می شود که عمدتاً به گناه سفیدپوستان طبقه متوسط ​​متوسل می شود. سال به سال، مخاطبان سفیدپوست طبقه متوسط ​​می‌توانند با چهره‌ای از خود راضی از این فیلم‌های هالیوود بیرون بروند و از خود راضی اعلام کنند که از «نژادپرستی بالاخره به پایان رسیده است.»

بسیاری از مردم از کتاب سبز دفاع می‌کنند. گفتن اینکه هیچ مشکلی ذاتاً با رویکرد کمدی و سبک دلانه به مشکلات جدی اجتماعی و تاریخی وجود ندارد. آنچه آنها می گویند اشتباه نیست. در واقع، برخی از بزرگترین آثار سینما (و هنر به طور کلی) درباره افرادی است که شوخ طبعی و روحیه را در موقعیت های شدید انقیاد و فقر پیدا می کنند. با این حال، این آثار هنری فقر و ظلم را با آگاهی و شفقت اجتماعی حاد به تصویر می‌کشند، به‌جای اینکه آن‌ها را به شکل کهن‌الگوهایی بی‌معنا یا نادیده‌گرفتن آن‌ها، که کتاب سبز مقصر آن است.

در اینجا ما دو شخصیت داریم. - یک مرد سیاهپوست تحصیلکرده طبقه بالای جامعه که کاملاً از فرهنگ و شرایط اجتماعی مردم خود منزوی شده است و یک مرد سفیدپوست نژادپرست طبقه کارگر که به عنوان یک فرد خوش قلب گمراه به تصویر کشیده می شود. بعد طبقاتی هرگز به طور صریح به چالش کشیده نمی شود یا به طور کامل با آن مواجه می شود، به ویژه حساسیت بورژوایی دان. در عوض، فیلم بر این تمرکز دارد که چگونه این دو می توانند از یکدیگر بیاموزند و به افراد بهتری تبدیل شوند - دان بیشتر زمینی می شود و با موسیقی محبوب سیاه پوستان ارتباط برقرار می کند و تونی کمتر نژادپرست می شود. با این حال، فیلم هرگز از تعلیم و تربیت خود در مورد سیاست محترمانه عقب نشینی نمی کند و هرگز روایت خود از استثناگرایی سیاه را به چالش نمی کشد. در نهایت فیلم در مورد دوستی دان و تونی چه چیزی را نشان می دهد؟ این نشان می‌دهد که فقط یک سیاه‌پوست استثنایی، طبقه بالا، محترم، با استعداد می‌تواند نگرش نژادپرستانه یک مرد سفیدپوست طبقه کارگر را تغییر دهد، و فیلم مخاطب را به مشارکت در از خود راضی بودن، طبقه‌گرایی و تقلیل‌گرایی ظالمانه‌اش دعوت می‌کند. br/>
مشکل رویکرد طنز نیست، بلکه اسطوره‌های کاملاً ارتجاعی درباره نژادپرستی و نژادپرستی است که در کتاب سبز تداوم یافته است، و از خود راضی بورژوایی که کتاب سبز ایجاد می‌کند، چیزی جز تقویت ادامه‌ی سفیدپوشی و همدستی نیست. استراتژی حقوق مدنی، و تداوم همسان سازی، سیاست محترمانه، و آشتی گرایی.