دانلود فیلم First Man 2018 (نخستین انسان) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود رایگان فیلم نخستین انسان 2018 بدون سانسور

فیلم نخستین انسان در ژانر(های) تاریخی, درام, ساخته شده و در سال 2018 به روی پرده رفته است. First Man به کارگردانی Damien Chazelle, در کشور(های) ایالات متحده آمریکا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Corey Stoll, Patrick Fugit, Christopher Abbott, Ciarán Hinds, Olivia Hamilton, Pablo Schreiber, اشاره کرد. رده سنی فیلم PG-13 و زبان(های) فیلم انگلیسی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 7.3/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 84/100 می باشد. برای دانلود فیلم First Man 2018 دوبله فارسی و بدون سانسور به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
تاریخی درام
امتیاز :
7.3/10 87% 84/100
کشور :
ایالات متحده آمریکا
زبان :
انگلیسی
سال :
2018
رده سنی :
PG-13
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

این فیلم درام و تاریخی محصول سال ۲۰۱۸ و به کارگردانی دیمین شزل می‎باشد. این فیلم نگاهی به زندگی آرمسترانگ دارد و داستان واقعی برنامه‎ی فضایی آپولو و تلاش‌های ناسا در دهه‎ی ۱۹۶۰ برای فرستادن اولین انسان بر روی کره‎ی ماه را به تصویر می‌کشد و …

A look at the life of the astronaut, Neil Armstrong, and the legendary space mission that led him to become the first man to walk on the Moon on July 20, 1969.

IMDb
7.3/10
87%
m
84/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم First Man 2018

نخستین انسان درام و تاریخی محصول سال ۲۰۱۸ و به کارگردانی دیمین شزل می‎باشد. نخستین انسان نگاهی به زندگی آرمسترانگ دارد و داستان واقعی برنامه‎ی فضایی آپولو و تلاش‌های ناسا در دهه‎ی ۱۹۶۰ برای فرستادن اولین انسان بر روی کره‎ی ماه را به تصویر می‌کشد و …
 نخستین انسان، داستان واقعی برنامه فضایی آپولو و تلاش‌های ناسا در طی سال‌های 1969–1961 برای فرستادن اولین انسان بر روی کره ماه به تصویر می‌کشد. تمرکز فیلم بر روی شخصیت نیل آرمسترانگ با بازی رایان گاسلینگ می‌باشد.
نخستین انسان ، فیلمی بیوگرافی و تاریخی محصول سال ۲۰۱۸ به کارگردانی دیمین شزل می‎باشد. در نخستین انسان رایان گاسلینگ به هنرنمایی می‎پردازد. نخستین انسان ، داستان واقعی برنامه‎ی فضایی آپولو و تلاش‌های ناسا در دهه‎ی ۱۹۶۰ برای فرستادن اولین انسان بر روی کره‎ی ماه را به تصویر می‌کشد. تمرکز فیلم بر روی شخصیت نیل آرمسترانگ می‌باشد و…

جهت دانلود فیلم First Man 2018 (نخستین انسان) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


بیشتر از اینکه یک نمایش شخصیت صمیمی باشد تا یک بررسی بزرگ از جایگاه انسان در کیهان ، انسان اول بیشتر از سفر واقعی به ماه به فکر داخلی است ، سعی دارد نشان دهد که در پشت لحظات بزرگ تاریخ شیاطین شخصی و انگیزه های خصوصی وجود دارد. البته هیچ مشکلی ندارد - ضرب و شتم شخصیت های کوچک در برابر یک بوم بزرگتر تاریخی می تواند سینمای عالی تولید کند. به عنوان مثال ، خط قرمز نازک (1998) Terrence Malick از Battle استفاده می کند از گوادالکانال به عنوان زمینه ای برای درگیر کردن همه نوع معضلات فلسفی هایدگری وجودی شخصی شده ، در حالی که مایکل مان > علی (2001) به مبارزات خصوصی علی در خارج از حلقه علاقه بیشتری دارد تا درگیری های عمومی در آن. با این حال ، برای کارایی این نوع قصه گویی ، یک چیز ضروری است - ارتباط عاطفی. مخاطب باید به نوعی به افراد موجود در صفحه نمایش اهمیت دهد ، در غیر این صورت احتمالاً مشکلات درون نگرانه او احساس می کند که جلوی داستان بزرگتر را می گیرد. و این دقیقاً همان چیزی است که در فیلم First Man First Man اتفاق می افتد - یک بی روح در هسته اصلی فیلم وجود دارد ، یک پوچی عاطفی است که با دستاوردهای فنی استثنایی و صنایع دستی قابل ستایش نمی تواند پر شود. نخستین انسان تلاش می کند تا پروژه جوزا و برنامه آپولو را جشن بگیرد ، در حالی که همچنین به عنوان یک مطالعه شخصیت از یک مرد معروف به لمس احساسی خود کار می کند. و در حالی که به اولین مورد دست می یابد ، نیل آرمسترانگ فیلم ( رایان گاسلینگ ) چنان رواقی و بسته است که عملاً از بقیه انسان ها جدا می شود.

بر اساس بیوگرافی جیمز آر. هانسن در سال 2005 ، اولین انسان: زندگی نیل آرمسترانگ ، فیلم در سال 1961 آغاز می شود ، و ضرباتی را که انتظار دارید در پیش از مأموریت آپولو 11 در سال 1969 انتظار داشته باشید ، می زند. مرگ دخترش ، کارن ( لوسی استافورد ) بر اثر تومور مغزی. پذیرش وی در پروژه جوزا ؛ شوک ناسا از موفقیت های شوروی در مسابقه فضایی ؛ انتخاب وی به عنوان فرمانده جوزا 8؛ مرگ اد وایت ( جیسون کلارک ) ، گاس گریسوم ( شی ویگام ) ، و راجر چفی ( کوری مایکل اسمیت ) در حین تست پلاگین Apollo 1 ؛ انتخاب آرمسترانگ به عنوان فرمانده آپولو 11؛ مشکلات ازدواج او با همسر اول خود ، ژانت ( کلر فوی ) ؛ فرود ماه در کنار Buzz Aldrin ( Corey Stoll ) ؛ و اقامت خصوصی او به دهانه شرق قمری.

با این چارچوب ، فیلم تقریباً منحصراً با چشم انداز آرمسترانگ گره خورده و گاه به جانت گرایش پیدا می کند. این مسئله مشکلی را ایجاد می کند ، زیرا آرمسترانگ در زندگی واقعی بسیار یک قهرمان مشهور / ملی اکراه بود ، و علی رغم موفقیت های خارق العاده اش ، جالب ترین ، قابل جمع شدن یا احساس راحتی با فردی نبود. با این اوصاف ، نخستین انسان وظیفه خود را برای تلاش برای نفوذ به این خصوصی ترین مردان تعیین می کند ، و توضیح می دهد که چرا او اینقدر منفرد رانده شد ، حتی به ضرر خانواده اش ، تا جایی که نه تنها او قصد داشت به او نگوید بچه هایی که ممکن است از مأموریت آپولو 11 برنگردند ، او قصد داشت بدون خداحافظی ترک کند ، تا اینکه جانت نظر خود را تغییر داد. و در اینجا شاید فریبنده ترین شکست فیلم نهفته باشد. تقریباً انگار کارگردان دیمین شزل و فیلمنامه نویس جاش سینگر فکر می کنند ماموریت آپولو 11 نیست " به خودی خود جالب است - لازم است نوعی "چرا" عمیق تر در کل شرکت وجود داشته باشد.

در هر صورت ، تلاش برای تحریک عملکردهای درونی ذهن آرمسترانگ واقعاً کارساز نیست. ، چون او در دنیای خودش بسیار باقی مانده است ، برای دیگر شخصیت ها و تماشاگران نفوذ ناپذیر است - مهم نیست که گاسلینگ ، شازل و سینگر چه کاری برای لباس پوشیدن او انجام می دهند ، آرمسترانگ به دور از ذهن و باطن روبرو می شود. تا حدودی در اینجا تقصیر وجود دارد عملکرد گاسلینگ ، با تکیه گاه مردانگی رواقی عاطفی است. این عملکردی است که ما قبلاً چندین بار دیده ایم - در The Believer (2001) ، درایو (2011) ، و به خصوص ، Blade Runner 2049 (2017) - و این آشنایی به مسائل کمک نمی کند. به جای دادن عمق پنهان به شخصیت ، چند ویژگی قابل تشخیص او باعث می شود که او مقداری بریده شده از مقوا باشد ، ایده فیلمنامه نویس قرن بیست و یکم درباره اینکه یک مرد آمریکایی که در دهه های 40 و 50 بزرگ شده است باید باشد (کامل با سیاسی مسئله دیگر این است که فیلمسازان تصمیم می گیرند انگیزه اصلی آرمسترانگ را در مرگ دخترش پیدا کنند ، که با احساسی تمسخرآمیز ارائه می شود ، در بهترین حالت ، نمی تواند متقاعد شود و در بدترین حالت ، به طور فعال حواس پرتی می کند. با مأموریت قمری ارائه شده به همان اندازه که در مورد پیشرفت بشریت به عنوان مقابله با آسیب شخصی است ، Chazelle تلاش زیادی می کند تا مرگ کارن را با عزم آرمسترانگ پیوند دهد - همانطور که او در حال مرگ است ، او را نگه می دارد و با زرق و برق به آسمان نگاه می کند. پس از تشییع جنازه ، او دستبند خود را به داخل کشو می زند. بعداً ، او یک دید توهم آمیز از بازی کردن او با کودکان دیگر دارد. و روی سطح ماه ، یک دستبند متعلق به او به دهانه شرق قمری می اندازد و چند قطره اشک می ریزد. در یک لحظه ، جانت فاش می کند که بعد از تشییع جنازه هیچ وقت از کارن نام نبرد و این جزئیاتی باورپذیر و کاملاً احساسی است. این مشکل در بیش از حد مجاز بودن آن است ، و از هر احساس واقعی که چنین جزئیاتی ایجاد می کند ، می کاهد. هر وقت می بینیم گاسلینگ با اشتیاق به آسمان خیره شده است ، قدرت فیلم کمی بیشتر کم می شود.

آیا او واقعاً دستبند را به داخل دهانه افتاده است؟ پاسخ این است ، ما نمی دانیم. هانسن در طی مصاحبه های خود با آرمسترانگ و ژانت برای بیوگرافی ، این نظریه را شکل داد که شاید نیل چیزی را برای کارن به ظاهر برجای بگذارد. با این حال ، وقتی هانسن از آرمسترانگ س askedال کرد که آیا می تواند مانیتور را برای این مأموریت ببیند ، آرمسترانگ به او گفت که آن را از دست داده است ، چیزی که برای یک رکورددار تند و سریع این کار غیرعادی بود. در واقع ، او آن را گم نکرده بود ، آن را به بایگانی دانشگاه پردو اهدا کرده بود ، اما تا سال 2020 تحت مهر و موم است. با این حال ، وقتی هانسن از خواهر آرمسترانگ ژوئن پرسید که آیا ممکن است چیزی از کارن را ترک کرده باشد ، وی گفت که بود. بنابراین ، واقعیت این است که ما نمی دانیم آرمسترانگ چه سرزمینی را برای رفتن به دهانه دهان گشود (اقامت وی ​​در آنجا به معنای واقعی کل تنها بخشی از فرود بود که از نظر کتاب نبود). با این حال ، برای من ، همه چیز بسیار شرورانه است ، یک پروفایل روانشناختی آماتور از یک مرد که به شدت خصوصی بود. من شخصاً ترجیح می دهم که سفر به ماه قمری به عنوان یک رمز و راز باقی بماند - با نشان دادن آنچه فکر می کنند ممکن است اتفاق افتاده باشد ، هانسن ، سینگر و شازل ماهیت کاملاً شخصی آن لحظه را ارزان می کنند ، چیزی که آرمسترانگ واضح است که آن را مخفی نگه می دارد دلیل.

از نظر زیبایی شناسی ، شزل هیچ وقت را از دست نداد و به ما اطلاع داد كه نخستین انسان آرمسترانگ است ، و سكانس افتتاحیه عالی در درجه اول از POV او اتفاق می افتد. با این حال ، این صحنه همچنین اولین نمونه از رمانتیسم تند شازل را معرفی می کند. همانطور که لحظه ای لرزش X-15 آرمسترانگ متوقف می شود ، و سر و صدا از بین می رود ، یک احساس آرامش باشکوه پایین می آید. با این حال ، Chazelle به جای اعتماد به مخاطب برای برداشت خود از لحظه ، نمی تواند در برابر BCU چشم گاسلینگ مقاومت کند ، در حالی که انحنای زمین بر روی جلوی خود منعکس می شود. از طرف دیگر ، یک جنبه خوش برخورد از این تکنیک این است که چون فیلم کاملاً محکم به دیدگاه آرمسترانگ می چسبد ، بسیار کمی از آنچه او خودش نمی تواند ببیند نشان داده می شود. بنابراین ، بعنوان مثال ، شازل به جای به تصویر کشیدن فضای بی نهایت گسترده ، مخاطب را محکم درون ماژول فرود عقاب تا نقطه نزول به پایگاه آرامش نگه می دارد.

در واقع ، اشتباه نکنید ، فرود ماه به خودی خود با یک موسیقی باورنکردنی Justin Hurwitz و Linus Sandgren فیلمبرداری فوق العاده ای از خود به نمایش در می آید. این سکانس با IMAX 70 میلی متری فیلمبرداری شده است و از فریم بزرگتر استفاده فوق العاده ای می شود ، با اولین پانورامای سطح ماه تقریباً به اندازه هر چیز هیجان انگیز در 2001: A Space ادیسه (1968) یا درخت زندگی (2011) . یک قسمت به خصوص کارگردانی شده از ماه ماه این است که Chazelle به جای قرار دادن یک مسیر شلوغ و شیک ، صدا را کاملاً بیرون می کشد و لحظه ای وحشتناک و اخروی را ایجاد می کند که به معنای واقعی کلمه به من غاز می دهد.

با این حال ، علی رغم 30 دقیقه آخر جادویی ، و برخی لحظات پراکنده که به خوبی اداره می شود ، First Man غریب است ، و برای بخشهای طولانی ، به طور ناگهانی کسل کننده است. به همان خوبی که آن سکانس پایانی است ، هیچ جبرانی برای برنامه ریزی و دو ساعت بی روح قبل از آن ندارد. و به طور کلی ، نخستین انسان پچ The Right Stuff (1983) نیست.

جهت دانلود فیلم First Man 2018 (نخستین انسان) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


'اولین انسان' من را از شروع کنجکاو کرد. نخستین انسان براساس یکی از مهمترین و جذاب ترین داستانها و دستاوردهای واقعی که تاکنون حاصل شده است و یک مرد بسیار جالب بنا شده است. این بازیگران با استعدادی مانند رایان گاسلینگ و کلر فوی داشت که هر دو کار بسیار خوبی انجام داده اند. و توسط Damien Chazelle ، مسئول "Whiplash" و "La La Land" کارگردانی شد که برای من هر دو از بهترین سالهای مربوط به خود بودند.

با دیدن "اولین انسان" ، چیزهای زیادی وجود دارد تحسین کردن و برای من مشکلی نبود که رویکردی متفاوت و روشی غیرمتعارف برای اجرای نسخه بیوگرافی داشته باشد. می توانید ببینید که چرا "اولین انسان" با دیگران ارتباط برقرار نکرده است ، این یک فیلم قطبی است که در آن می توان هر دو طرف را دوست داشت و دوست نداشت و بخشی از من کمی ناامید شد. با این همه تلاش ، انتظار یک فیلم عالی را می کشید اما "اولین مرد" برای من فقط خوب بود و به خوبی "Whiplash" و "La La Land" نبود. با قرار دادن آن در میان سایر فیلم های 2018 ، در هیچ جایی از بین بدترین ها قرار نگرفته است و همچنین یکی از بهترین ها نیست.

با شروع با چیزهای نه چندان خوب ، "اولین انسان" کمی طولانی می شود ، چیزی که با برش دادن چند صحنه که بیش از زمان مورد نیاز ادامه داشت ، حل می شد. بعضی از فیلم ها باعث تنگ شدن برخی از گام ها می شود.

بعضی اوقات از نظر ساختاری از هم جدا شده است ، بعضی از عقب و جلوها همیشه روشن نیستند در حالی که جنبه های بیشتری را می توان کشف کرد. خیلی ناراحت باید موافقت کنید که لرزش کار دوربین در بعضی مواقع بیش از حد بوده است ، و گاهی اوقات احساس ضعف می کنید. پایان احساس ضد اوضاع است.

با این حال ، در اکثر موارد ، "اولین انسان" از نظر بصری خیره کننده است. این بدون نقص طراحی شده است و جو و ظرافت زیادی در نحوه فیلمبرداری آن وجود دارد ، و در مواردی که صحنه های پرتنش تری ایجاد می شود یک کلاستروفوبیا موثر است. این موسیقی را همه دوست نداشته اند ، شخصاً آن را بسیار دلخراش می دانند و مانند "Whiplash" و "La La Land" استفاده Chazelle از آن بسیار استادانه است. سبک کارگردانی منحصر به فرد Chazelle در سراسر فیلم وجود دارد.

فیلم نامه هوشمندانه و قابل تأملی است و گرچه داستان پردازی کامل نبود اما بیشتر مرا درگیر خود می کرد و لحظات پرتنش و هیجان انگیزی را به خود می بالد (مانند یکی از مورد علاقه های من صحنه های آغازین سال) ، یک صمیمیت ظریف و یک قدرت احساسی. درام انسانی تأثیرگذار است و سکانس های آموزش و پرواز فشرده است و از تنش و ابهت مناسبی برخوردار است. شخصیت ها آن چیزی نیستند که فرد دوست داشتنی بنامد اما واقع گرایی در آنها وجود دارد و "اولین انسان" بسیار قوی بازی می کند. رایان گاسلینگ توانایی قابل توجهی در انتقال چیزهای زیادی را بدون نیاز به گفتن چیزهای زیادی در صحنه ها نشان می دهد در حالی که کلر فوی حجم عاطفی فیلم را با شکوه ارائه می دهد. در شیمی آنها یک انشعاب وجود دارد اما با توجه به شرایط کار کرده ، کنار آمدن با غم و اندوه گوه ای را بیرون می کشد و مردم را از آنجا دور می کند. بقیه بازیگران خوب عمل می کنند ، کوری استول با کمال تعجب یکی از اجراهای پر رنگ را ارائه می دهد.

با جمع بندی ، خوب است اما می توانست بهتر باشد. نه یک جهش عظیم در ساخت فیلم ، و نه یک قدم کوچک. 7/10 بتانی کاکس

جهت دانلود فیلم First Man 2018 (نخستین انسان) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


به نظر من First Man در سطوح مختلف شکست می خورد. از منظر تاریخی، تقریباً هیچ توضیحی در مورد انگیزه سیاسی که پشت کل برنامه برای بردن یک آمریکایی به ماه قبل از شوروی بود، به مخاطبان وجود ندارد. پیشتازی شوروی در "مسابقه فضایی" قبل از برنامه آپولو، یک تهدید وجودی در مبارزه برای قلب و ذهن بشریت تلقی می شد و دولت آمریکا پیروزی در مسابقه به ماه را ضروری می دانست. در حالی که پرچم آمریکا در فاصله ای در کنار ماژول قمری دیده می شود، کاشت واقعی پرچم بر روی ماه، به یک معنا، کل دلیل وجودی برنامه آپولو بود و با این حال این لحظه به طور کامل توسط کارگردان نادیده گرفته شد. شازل، این حذف آشکار را یک بیانیه سیاسی عمدی ضد آمریکایی به نظر می‌دهد. از منظر سینمایی، شزل در استفاده مداوم از کلوزآپ حتی برای لحظات پیش پا افتاده وسواس به نظر می رسد و در استفاده از «نماهای لرزان» در لحظات آسیب جسمانی کاملاً توهین آمیز به نظر می رسد. من همیشه وقتی کارگردانی با استفاده بیش از حد از نماهای لرزان به عنوان راهی ارزان برای اجتناب از هزینه و تلاش خلاقانه برای به تصویر کشیدن آنچه در واقع اتفاق می‌افتد و باعث ایجاد ضربه می‌شود، احساس «فریب‌کاری» می‌کنم. از منظر بازیگری و توسعه شخصیت، هیچ یک از شخصیت ها در نخستین انسان همدلی یا همدلی ما را به دست نمی آورند. انگار همه آنها سطرهایشان را از روی یک فیلمنامه می خوانند نه اینکه خودشان را با روحیه افرادی که قرار است به تصویر بکشند سرمایه گذاری کنند. به ویژه آرمسترانگ توسط گاسلینگ بسیار بی احساس و خونسرد به تصویر کشیده می شود، حتی در هنگام خداحافظی، شاید برای همیشه، با همسر و فرزندانش. و در حالی که آرمسترانگ ممکن است چنین بوده یا نبوده باشد، در نخستین انسان زیاده روی به نظر می رسد. عجیب‌تر از همه، تصویر کلیر فوی از جانت آرمسترانگ بود که دائماً از همسرش آزرده خاطر بود و از فداکاری‌هایی که او مجبور بود به‌عنوان اولین انسانی که برای قدم گذاشتن روی ماه برگزیده شده بود، رنجیده بود. برایم سخت است باور کنم که همسر آرمسترانگ می توانست در واقعیت این گونه باشد و اگر او نبود، شزل و فوی به او بدی بزرگی کردند. در نهایت، از منظر قوس داستانی، سرعت فیلم در حال افزایش است و شزل زمان زیادی را صرف تعاملات خانوادگی قبیله آرمسترانگ می کند. اگرچه این ممکن است ناشی از این واقعیت باشد که فیلم بر اساس زندگی‌نامه آرمسترانگ ساخته شده بود نه بر اساس تصویری از خود ماموریت آپولو، این واقعیت که تا آنجایی که من می‌دانم این اولین تصویر سینمایی مهم از اولین سفر بشریت به جهان بود. ماه واقعاً سزاوار برخورد بسیار گسترده‌تر از آنچه در نخستین انسان است، داشت. من مطمئن هستم که نخستین انسان روایت قطعی فرود پیروزمندانه انسان بر ماه توسط آمریکا نخواهد بود و نباید باشد، داستانی حماسی و نیازمند کارگردانی با دید حماسی برای روایت داستان است. با کمال تاسف می گویم که نخستین انسان و این کارگردان در حد آن کار نبودند.

جهت دانلود فیلم First Man 2018 (نخستین انسان) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


صحنه افتتاحیه نفس شما را بند می آورد. فکر نمی‌کنم حتی یک سلول بدنم برای پنج دقیقه متلاشی شود زیرا نیل آرمسترانگ (رایان گاسلینگ) را تماشا می‌کردم که برای جلوگیری از شناور شدن کشتی‌اش در فضا مبارزه می‌کرد. صحنه از نظر بصری و به تمام معنا اجرای فیلمسازی دیدنی است. همچنین کمی گمراه کننده است.

بقیه فیلم، جدای از فرود در ماه، به طرز قابل توجهی رام است. ساکت است. عملاً هیچ صدای بلند یا سخنرانی احساسی وجود ندارد. این داستان در مورد افرادی است که کارهای خود را انجام می دهند، ماموریت های خود را تکمیل می کنند. گاسلینگ این را می‌فهمد و کاملاً با رواقی آرمسترانگ بازی می‌کند. او اغلب یک هنرپیشه دست کم گرفته است و به حرکات ظریف صورتش و درخشش چشم‌هایش اجازه می‌دهد به اندازه چیزی که از دهانش بیرون می‌آید حرف بزند. نیل تقریباً یکسان است، به جز حتی کمتر بیانگر ظاهری. او به وضوح از نسلی می آید که احساسات را نشان نمی دهد. آنها در سکوت رنج می بردند که بدون شک بسیاری از اعضای خانواده به ویژه همسران را ناامید کرد.

جانت همسر آرمسترانگ (کلر فوی) یک مورد کلاسیک از همسری است که ناامید است تا فراتر از سپر عاطفی خود را نگاه کند. او در بیشتر موارد خودداری می کند، اما سرخوردگی او در ساختمان آشکار است. وقتی او در نهایت احساسات خود را آزاد می کند، شگفت آور است. طغیان های او در تضاد کامل با سکوتی که از شخصیت های دیگر می بینیم برجسته است. فوی باهوش است و با هر انتخابی که انجام می دهد سنجیده می شود، و هرگز در حدی غیرقابل باور نبوده یا بیش از حد از او حمایت نمی کند. او به عنوان یک شریک فداکار آرام قوی است و زمانی که احساس می کند نیاز به صحبت کردن دارد قوی است. به دنبال او باشید تا در آن زمان از سال نامزدی جایزه دیگری را به رزومه خود اضافه کند.

از آنجایی که گاسلینگ و فوی عالی هستند، دیمین شزل ستاره نخستین انسان است، درست مثل او که ستاره بوده است. از تک تک فیلم هایش منظورم این چیز بدی نیست. آن‌ها در کاری که انجام می‌دهد آنقدر ماهر است که تأثیرش در میان همه برجسته‌های دیگر فیلم‌هایش برجسته است. او رویکرد مرسوم را به یک فیلم فضایی، یعنی ضربه زدن به تماشاگران با صحنه‌های بصری نمایشی و سکانس‌های اکشن، در پیش نمی‌گیرد. او مراقب است که در این زمینه‌ها زیاده‌روی نکند، در عوض روی روح و روان آرمسترانگ و زندگی خارج از شاتل فضایی تمرکز کند. شزل یک فیلم شخصی و صمیمی می‌سازد و آن را به روشی خلاقانه می‌گیرد که از گزینه‌های قاب‌بندی مختلف استفاده می‌کند، بنابراین کلوزآپ‌ها هرگز کهنه نمی‌شوند.

این یک داستان غول‌پیکر است که در مقیاسی عمدی کوچک روایت می‌شود. انتخاب تمرکز بر زندگی خانگی کمتر فریبنده آرمسترانگ به جای ماموریت ماه خطرناک است. تنها بااستعدادترین فیلمسازان، که شزل است، می توانند این کار را انجام دهند. «نخستین مرد» ویترین دیگری از استادی شازل است. او یکی از بهترین کارگردانانی است که در حال حاضر کار می کند. این واقعیت که نخستین انسان ممکن است در نهایت ششمین یا هفتمین فیلم برتر شزل در نظر گرفته شود و هنوز هم بسیار عالی است، ادای احترام به استعداد اوست.