دانلود فیلم Fahrenheit 451 1966 (فارنهایت ۴۵۱) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود فیلم فارنهایت ۴۵۱ 1966 با زیرنویس فارسی

فیلم فارنهایت ۴۵۱ در ژانر(های) درام, علمی تخیلی, ساخته شده و در سال 1966 به روی پرده رفته است. Fahrenheit 451 به کارگردانی François Truffaut, در کشور(های) بریتانیا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Julie Christie, Oskar Werner, Cyril Cusack, Anton Diffring, Jeremy Spenser, Bee Duffell, Alex Scott, Gillian Aldam, Michael Balfour, Ann Bell, اشاره کرد. رده سنی فیلم Not Rated و زبان(های) فیلم انگلیسی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 7.2/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک می باشد. برای دانلود فیلم Fahrenheit 451 1966 دوبله فارسی و بدون سانسور و با زیرنویس فارسی چسبیده به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
درام علمی تخیلی
امتیاز :
7.2/10 81%
کشور :
بریتانیا
زبان :
انگلیسی
سال :
1966
رده سنی :
Not Rated
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

In the future, the government maintains control of public opinion by outlawing literature and maintaining a group of enforcers, known as “firemen,” to perform the necessary book burnings. Fireman Montag begins to question the morality of his vocation…

IMDb
7.2/10
81%

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Fahrenheit 451 1966


جهت دانلود فیلم Fahrenheit 451 1966 (فارنهایت ۴۵۱) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


فارنهایت ۴۵۱ وقتی آن را تماشا می‌کنید، حس بسیار عجیبی به شما می‌دهد - تا حدی به لطف مجموعه‌های غیرعادی و مینیمالیستی و جلوه‌های ویژه و همچنین استفاده از بازیگران تمام اروپایی. وقتی برای اولین بار رمان ری بردبری را خواندم، مونتاگ و گروهش را به عنوان بازیگران آلمانی انگلیسی زبان تصور نمی‌کردم و اگرچه این کمی عجیب به نظر می‌رسد، اما کار می‌کند. اما، این در کنار بازی آرام و عجیب اسکار ورنر، فارنهایت ۴۵۱ را به یک فیلم منحصر به فرد تبدیل کرده است. با این حال، عجیب ترین بازیگران از همه، جولی کریستی در نقش همسر مونتاگ و معشوقه نهایی او بود که به او کمک می کند از شغل خود به عنوان آتش نشان فرار کند.

اکنون در این فیلم، شغل یک آتش نشان است. خیلی با امروز فرق داره آتش نشانان فیلم به جای خاموش کردن آتش، ماموران دولت هستند که وظیفه آنها ممنوعیت کامل همه کتاب ها با سوزاندن آنهاست! به ما می گویند منطق این است که کتاب ها «انواع عقاید احمقانه را به مردم می دهند و منجر به مشاجره و جنگ می شوند». و مردمی که اکثراً گوسفندان احمقی مانند همسر مونتاگ هستند، کورکورانه این را می پذیرند. با این حال، پس از مدتی، مونتاگ شروع به تعجب می کند و خودش فکر می کند ... واقعاً یک چیز بسیار خطرناک است!! آنچه بعد اتفاق می افتد و صحنه های پایانی بسیار عجیب و غریب در فیلم Fahrenheit 451 واقعاً بهتر است برای شما باقی بماند تا خودتان را کشف کنید. اگرچه من فیلم و کتاب را خیلی دوست داشتم، زیرا آنها چیزهای زیادی در مورد جامعه و آزادی برای گفتن دارند - چیزی که به این داستان علمی تخیلی کمک می کند تا از رسانه فراتر رود و استعاره ای شگفت انگیز از زندگی مدرن ارائه دهد.

جهت دانلود فیلم Fahrenheit 451 1966 (فارنهایت ۴۵۱) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


دنیایی بدون کتاب، تحت کنترل یک رژیم توتالیتر که از شما می‌خواهد از آنچه آنها مجاز می‌دانند آموزش بگیرید. ممکن است این اتفاق بیفتد؟ البته می توانست؛ در حال حاضر در مقیاس جهانی اتفاق می افتد، همانطور که همیشه بوده است. به عنوان مثال، در طول ترس از قرمز، کشور ما در ترس غیرمنطقی غوطه ور بود که حتی کسی را بشناسد که با افرادی همدردی می کرد که با کمونیست ها همدردی می کردند و یک بار بازجویی می کردند، بسیاری از مشاغل مستقیماً از بین رفتند. در بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین، به ویژه شیلی، ونزوئلا، کوبا، و جمهوری دومینیکن و غیره. سانسور تنها شیوه حکومت بر جمعیت بود. کتاب‌ها و آهنگ‌هایی که «بیش از حد آموزنده» و شبه خرابکارانه تلقی می‌شدند حذف شدند، نویسنده یا هنرمند مجبور شد یا در تبعید زندگی کند یا با طرح‌های پیچیده شکنجه شود تا او را به 1 برساند. به مخالفان، و 2.) برای تنبیه قاطعیت خود، نمونه ای از آنچه برای کسانی که در برابر صاحبان قدرت تجاوز می کنند، می افتد. آلمان در طول جنگ جهانی دوم به کتاب سوزی معروف بود و اگر نام شما مل گیبسون نباشد، هولوکاست اتفاق افتاده است. تا همین اواخر، چین بر روی برخی از آهنگ های هنرمندان بزرگ پاپ سانسور اعمال می کرد، زیرا آنها "نامناسب" تلقی می شدند. و همچنان ادامه دارد.

تأثیر سانسور و جامعه‌ای که تحت جهل لذت‌گرایانه زندگی می‌کند را نمی‌توان امری بدیهی تلقی کرد: ما در حال حاضر، در شکلی ظریف از سال 1984، داستان خواهر فارنهایت را در آنجا داریم. 451. نظارت بسیار زیادی بر ما تحمیل می‌شود -- به کجا می‌رویم (از لحاظ فیزیکی یا اینترنتی)، چه تلویزیون یا فیلمی می‌بینیم، به چه موسیقی گوش می‌دهیم، تراکنش‌های بانکی، خریدهایمان، مکالمات خصوصی ما، حتی سوالی که هر کارفرما -- نه فقط دولتی -- از کارمند احتمالی خود می پرسد: "آیا شما یا تا به حال به سازمانی وابسته بوده اید که طرح هایی برای سرنگونی دولت آمریکا دارد؟" داستان های علمی تخیلی از چند جهت به واقعیت علمی تبدیل شده است. تلویزیون، که زمانی رسانه ای برای آموزش به حساب می آمد، قطعاً آن چیزی است، اما اغلب، شیئی است که ذهن را بی حس می کند و روح را با ابتذال آلوده می کند. برنامه هایی که "خیلی خطرناک" تلقی می شوند به جای برنامه "در دسترس تر" از روی آنتن می روند. اخیراً، فرماندار سابق جولیانی به تابلویی که مریم باکره را به تصویر می‌کشد و با سرگین فیل ساخته شده بود، حمله کرد - خنده‌آور، اما واقعیت. دولت تصمیم می گیرد، از طریق آگهی های بازرگانی زیبا، از چه داروهای تجویزی و قرص هایی که احساس خوبی دارند استفاده کنیم. مردم عمل واقعی نوشتن را متوقف کرده اند و کتاب های الکترونیکی چیز جدیدی هستند. ما برنامه های تلویزیونی جنایتکاران تحت تعقیب را می بینیم و این را "سرگرمی" می دانیم. گزارش های خبری که زمانی قابل اعتماد بودند دیگر قابل اعتماد نیستند -- فقط باید یک سال به عقب برگردیم تا رسوایی CBS را ببینیم. ما اکنون به ملتی با ادب افراطی (اما ساختگی) تبدیل شده‌ایم که صحت سیاسی صریح را اعمال می‌کند که مانع از افکار واقعی می‌شود، حتی زمانی که چنین افکاری ممکن است توهین‌آمیز باشند.

فارنهایت 451 فیلمی است که هر کسی که فکر آگاهانه دارد باید آن را انجام دهد. بیش از یک بار ببینید زیرا همه این جنبه های تاریک جامعه خودمان را که از پنجره ای به آینده دیده می شود، آشکار می کند. قوی‌ترین تصویری که به ذهنم می‌رسد و با من می‌ماند، تصویر کتابدار سالخورده‌ای است که مجموعه عظیمی از کتاب‌ها از انواع مختلف را جمع‌آوری کرده است: کلاسیک، بحث‌انگیز، تاریخی -- حتی مجله دیوانه. کتاب‌ها اطلاعاتی هستند، حتی اگر چیزی بیشتر از رمان‌های عاشقانه زیبا و دیگ‌های ساده باشند، اما وجود دارند، بنابراین، باید افکار یک فرد را آگاه و منعکس کنند. نمی‌توانم کسی را تصور کنم که وقتی با خیانت نهایی روبرو می‌شود، مانند او مرتکب خودسوزی نشود - خیانت افرادی که برای محافظت از او طراحی شده‌اند. با دیدن او که کبریتی را روشن می کند که اجازه داده می شود روی انبوهی از کتاب ها بیفتد، با دیدن نگاه او به گای مونتاگ (اسکار ورنر) با پیروزی وجد و دستانش را به سمت بیرون دراز می کند در حالی که شعله های آتش تمام بدنش را فرا می گیرد، نمی توانم تصور کنم. بیرون رفتن به هر طریق دیگری نبرد او با پیروزی به پایان رسیده است - چیزهایی بدتر از مردن وجود دارد، و این مرگ او است که باعث می شود گای به وحشت تمامیت خواهی پی برد و به زندگی خود پشت کند، حتی در خطر فراری شدن، همانطور که در نهایت انجام می دهد.

تروفو و برادبری، بر خلاف اورول، نور امیدی را در فارنهایت 451 می افکندند. این منبعی از نبوغ و لحظه ای از زیبایی فوق العاده است -- لحظه ای که گای، اکنون توسط جامعه ای که زمانی او را مرده می دانست. خدمت کرده است، با جامعه ای از اهل کتاب که منتظر ورود او بوده اند ملاقات می کند. اینها افرادی هستند که همان کاری را انجام می دهند که اجداد ماقبل تاریخ خود انجام می دادند: حفظ فرهنگ، کلمه به کلمه، و این امر آینده را تضمین می کند. در سطح معنوی، اینها روح های روشن فکری هستند که در حال آماده شدن برای زمانی هستند که زمان تسلط بر جامعه مرده ای که گای پشت سر گذاشته است فرا برسد. دیدن آنها که خودشان را نه با نامشان، بلکه با آنچه که تبدیل شده‌اند، معرفی می‌کنند، قابل توجه است و نشان‌دهنده تلاش‌های انسان برای تضمین حفظ خود است. فارنهایت 451 در سطوح مختلف در حال حرکت است و نقش دوگانه جولی کریستی (میلدرد، همسر گای، و کلاریس، زنی که کاتالیزور بیداری او است) نقش نابغه ای را بازی می کند. ما او را در ابتدا یک عروسک باربی در حال راه رفتن و سخنگو می بینیم و بعداً به عنوان زنی که باید علیه مواد مخدر و لذت گرایی تحمیل شده به او شورش می کرد، می شد. یکی از بهترین فیلم های تروفو و یکی از فیلم های ضروری.