دانلود فیلم Dredd 2012 (درد) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود فیلم درد 2012 با زیرنویس فارسی

فیلم درد در ژانر(های) اکشن, علمی تخیلی, ساخته شده و در سال 2012 به روی پرده رفته است. Dredd به کارگردانی Pete Travis, در کشور(های) آفریقای جنوبی, بریتانیا, ایالات متحده آمریکا, هندوستان, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Karl Urban, Olivia Thirlby, Lena Headey, Wood Harris, Langley Kirkwood, Tamer Burjaq, Joe Vaz, Rakie Ayola, Junior Singo, Luke Tyler, اشاره کرد. رده سنی فیلم R و زبان(های) فیلم انگلیسی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 7.1/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 60/100 می باشد. برای دانلود فیلم Dredd 2012 دوبله فارسی و بدون سانسور و با زیرنویس فارسی چسبیده به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
اکشن علمی تخیلی
امتیاز :
7.1/10 79% 60/100
کشور :
آفریقای جنوبی بریتانیا ایالات متحده آمریکا هندوستان
زبان :
انگلیسی
سال :
2012
رده سنی :
R
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

در زمان آینده، در شهری بنام «مگا سیتی یک» که زیر سلطه ی تبهکاران است، نیروی پلیس به تنهایی بعنوان قاضی، هیئت منصفه، و جلاد عمل می کند. یک مامور پلیس ( کارل اوربان ) بهمراه یک کارآموز مشغول مبارزه با یک باند تبهکاری است که یک ماده مخدر بسیار خطرناک را در سطح شهر پخش می کنند...

In the future, America is a dystopian wasteland. The latest scourge is Ma-Ma, a prostitute-turned-drug pusher with a dangerous new drug and aims to take over the city. The only possibility of stopping her is an elite group of urban police called Judges, who combine the duties of judge, jury and executioner to deliver a brutal brand of swift justice. But even the top-ranking Judge, Dredd, discovers that taking down Ma-Ma isn’t as easy as it seems in this explosive adaptation of the hugely popular comic series.

IMDb
7.1/10
79%
m
60/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Dredd 2012

در زمان آینده، در شهری بنام «مگا سیتی یک» که زیر سلطه ی تبهکاران است، نیروی پلیس به تنهایی بعنوان قاضی، هیئت منصفه، و جلاد عمل می کند. یک مامور پلیس ( کارل اوربان ) بهمراه یک کارآموز مشغول مبارزه با یک باند تبهکاری است که یک ماده مخدر بسیار خطرناک را در سطح شهر پخش می کنند...
دنیا در حال نابودی است و شهر مگا سیتی یک توسط بدترین خلافکاران و تبهکاران اداره می شود. این امر باعث شده تا تعداد مجرمین در شهر افزایش یابد و دولت از خلافکاران و سارقین حمایت کند. در همین اوضاع نیروی پلیس فقط اجازه قضاوت، داوری و اجرای حکم را دارد. در ادامه یک مامور حرفه ای پلیس به نام درد به همراه دستیاراش قصد دارد که یک گروه گنگستری را دستگیر کند …

جهت دانلود فیلم Dredd 2012 (درد) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


Dredd (2012 یکی از بهترین فیلم های اکشن علمی تخیلی است که توسط کمیک بوک 2000 میلادی اقتباس شده است. این یکی از فیلم های مورد علاقه شخصی من است. این شخصیتی است که الاغ را لگد می زند! درد بسیار بهتر از فیلم اصلی استالونه است. قاضی استالونه قاضی الاغ را لگد نزد ، کارد اوربان این کار را انجام داد! من درد را تا حد مرگ دوست دارم ، آن را بسیار دوست دارم و از قاضی درد (1995) بهتر است و همیشه خواهد بود! درد مانند 50 نفر در اینجا می کشد ، 100 جسد وجود دارد من همه جا درد اکشن را تا حد مرگ دوست دارم!

لنا هدی خیلی الاغ بدی است ، من به شما گفتم این زن می تواند الاغ را لگد بزند و هر زمان که بخواهد الاغ امیلیا کلارک را لگد می زند. لنا خیلی الاغ بدی بود سارا کانر در فیلم Dredd Terminator: مجموعه تلویزیونی Sarah Connor Chronicles (2008). درد بسیار سرگرم کننده است.

Ma-Ma قانون نیست ... من قانون هستم.

Dredd اقتباس طنز بهتری بود نه تنها از داستان Mega City One بلکه از شخصیت Judge Dredd. اگر از دهان خود طعم بد دهان باقی مانده باشید فیلم udge Dredd 1995 این بهترین عطر و طعم است. هزاران عمل و جنجال برای سرگرم کردن هر پسری و قبل از اینکه متوجه شوید در پایان هستید. باید نه تنها طرفداران قاضی درد بلکه طرفداران اکشن را نیز مشاهده کنید. تاریکی و خشونت فیلم این است که تصور می شود و اکشن در طول فیلم ادامه می یابد. اقدام به خوبی گام بردار و باورپذیر است. لحظه کسل کننده ای نیست. این بسیار خشن است ، که من از آن لذت می برم ، اما دیگران ممکن است آن را بیش از حد پیدا کنند. درد خیلی الاغ بدی است ، او یک گلوله به سمت بچه ها شلیک می کند و چهره اش را ذوب می کند ، عالی است !!! حرکت آهسته در اینجا زیاد است ، اما بگذارید چیزی به شما بگویم: حرکت های آهسته در اینجا کار می کنند ، دلیل خوب حرکت اسلومو وجود دارد. به زودی در حالی که او در را لگد می زند و او شروع به شلیک به مردم می کند و با حرکت آهسته می توانید گلوله های بریده شده مردم را ببینید و عالی است ، عالی است! لنا هدی نقش یک شرور الاغ خوب را بازی می کند ، مردی که می خواهید لگد زدن به الاغ او را ببینید! شما می خواهید ببینید که قاضی Dredd او را در هوا می برد ، "پایین رفتن شما ، واقعاً خوب رفتن شما".

من عاشق درد هستم که اوقات زیادی را دیده ام ، این یک فیلم راه اندازی مجدد خوب Rater R برای بزرگسالان است و نه کودکان. می توانید افرادی را ببینید که برای یک الاغ ضربه عقب انداخته واقعی دهه 80 بریده می شوند Science Ficton / Action new wave classic خوشحالم که از درد لذت بردم. سزاوار احترام بسیار بیشتری نسبت به جلب مطبوعات و فروش بلیط است. بازیگری درجه یک ، یک وسیله ساده در عین حال زیبا و فیلمبرداری شگفت انگیز است. ممکن است در این زمان پول زیادی کسب نکرده یا احترامی که شایسته آن است ، نباشد ، اما این احساس را دارم که نسل های بعدی گوهر پنهانی را در این شاهکار پیدا خواهند کرد. من شخصاً Dredd را دوست دارم ، مانند هر شخصیت کمیک یا شخص دیگری که جادوگر به شرف و ارزشهای زندگی یا جامعه خود وفادار بماند بدون اینکه خودش را از قوانین خودش مستثنی کند. این ایدئولوژی واقعی است. هر چیز دیگری تبلیغات یا مشکل شخصیتی است. جهان خود را از جنگ هسته ای تابانده است. زمین با وجود ساکنان باقی مانده اش که در شهرهای بزرگ شلوغ شده اند ، جز یک زمین بایر بایر است. جمعیت Mega-City One 800 میلیون نفر است ، و قلمرو آن از بوستون تا واشنگتن دی سی گسترش یافته است. در میان هرج و مرج شلوغ یک نیرو برای برقراری نظم ایستاده است. نیرویی که به عنوان هیئت منصفه ، جلاد ، و قاضی عمل می کند. در روزی که برای تازه کار (کارل اوربان) ، کساندرا آندرسون (اولیویا تیرلبی) ، تازه کار تعیین می شود ، آنها بیشتر از آنچه در روز اول او چانه زده اند ، دریافت می کنند. آنها در پاسخ به تماس اولیه قتل در بلوار شهر هلو درختان ، یک حلقه مواد مخدر را نیز کشف کردند که توسط زنی اداره می شد به نام Ma-Ma (لنا هدی). اما او قاضیانی را نخواهد داشت كه یكی از مردانش را بازداشت كند. و در تلاش برای خنثی کردن آنها ، درهای انفجار بلوک را مهر و موم می کند ، و در حالی که برای زنده ماندن می جنگند ، قضات را به تنهایی دفاع می کنند.

در آینده ، آمریکا یک زمین بایر دایستوپی است. آخرین آفت Ma-Ma است ، یک تن فروش روسپی که با یک داروی خطرناک جدید تبدیل به مواد مخدر شده و قصد دارد شهر را تسخیر کند. تنها امکان متوقف کردن وی گروه نخبه پلیس شهری به نام قضات است که وظایف قاضی ، هیئت منصفه و جلاد را برای تحقق یک عدالت سریع و وحشیانه ترکیب می کنند. اما حتی قاضی عالی رتبه ، Dredd (کارل اوربان) نیز در می یابد که سرنگونی Ma-Ma به آسانی آنچه در این اقتباس انفجاری از مجموعه های طنز بسیار محبوب به نظر می رسد آسان نیست.

این یعنی طرح اصلی شما ، عناوین جالب بسیاری است که درد را تبدیل به یک بازیگر علمی تخیلی تلخ و متروک می کند. این یک اقدام تخیلی علمی تخیلی شبیه Robocop (1987) است. درد در حالی کار می کند که ریبوت Robocop (2014) ناموفق بود!

Dredd یک فیلم اکشن علمی تخیلی محصول سال 2012 به کارگردانی پیت تراویس و نویسندگی و تهیه کنندگی الکس گارلند است. درد بر اساس کمیک استریپ Judge Dredd و شخصیت معروف آن ساخته شده توسط جان واگنر و کارلوس ازکورا ساخته شده است.

من به درد 10/10 می دهم زیرا شایسته آن است! عاشق این فیلمم!

جهت دانلود فیلم Dredd 2012 (درد) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


من باید شروع كنم به اینكه Judge Dredd fanboi خود را از جعبه خارج كنم تا هر كلمه ای در آینده در متن مناسبی قرار گیرد. من طرفدار بسیار زیاد Judge Dredd ، یکی از مهمترین و برجسته ترین شخصیت های کمیک کتاب بریتانیا هستم. من گلچین برنامه های اولیه او از سال 2000AD و همچنین یک طرح 30 سریع از Judge Dredd توسط Frazer Irving در شیشه ای در اتاقم دارم. وسیله نقلیه استالونه در سال 1995 ، قاضی Dredd برخی از چیزها را مشاهده کرد ، علی رغم اینکه پس از آزادی بسیار نابود شد. خوب به نظر می رسد ، دارای چندین عنصر جدایی ناپذیر مانند زمین های لعنتی زمین ملعون است و استالونه به عنوان شخص قاضی درد مناسب به نظر می رسد. با این حال ، این کار بسیاری از کارهای غلط را انجام می دهد ، نقش جانبی "شرکت" ارائه شده توسط راب اشنایدر بسیار وحشتناک است. شرور ، برادر Dredd بسیار ضعیف مورد استفاده قرار می گیرد و همه چیز به هر طریقی که شایسته منبع منبع باشد برآورده نمی شود. بودجه آن 90 میلیون دلار بود.

وارد 2012 شوید و کارل اوربان کلاه ایمنی معروف قاضی درد را پر می کند. بودجه را به نصف و به مبلغی معقول و ارزان 45 میلیون دلار کاهش دهید و کارگردان فیلم Vantage Point ، پیت تراویس را به عنوان کارگردان و الکس گارلند (28 روز بعد) را مجبور به نوشتن فیلمنامه کنید و ببینید چه اتفاقی می افتد.

F ** king awesome همان اتفاقی است که می افتد!

این Dredd یک فیلم کاملاً ساخته شده ، کاملاً فیلمنامه دار و کلاستروفوبیک است که دارای دوز سالم خشونت وحشیانه و دیدگاه شرورانه ای است که باعث می شود کمیک به خوبی کار کند.

در ازای 45 میلیون دلار کارگردان مجبور بود فیلم را محصور کند و طراحی تولید آن بسیار عالی است ، بلوک Peach Tress یک شگفت انگیز از یک واقعه واقعی نزدیک به همراه مقیاس آینده نگرانه غیرممکن است. Mega City One خود به سختی نقشی را ایفا می کند ، فقط در چند مورد تراویس اجازه می دهد دوربین در کل شهر خیس بخورد ، در عوض ما را با عکس های نزدیکتر که نشان دهنده شهر بزرگتر کار است ، ما را مسخره می کند. رنگ ها ، قاب ها ، مجموعه ها همه به زیبایی ایجاد شده اند تا این وحشت از یک زندگی آینده نگرانه خیلی دور از آینده نباشد تا خارق العاده باشد.

داروی ارائه شده در فیلم Dredd "Slo-mo" بدیهی است به عنوان ابزاری برای گرفتن عکسهای حرکت آهسته که بسیار زیبا بازی می شوند ، استفاده می شود. من فیلم را به صورت سه بعدی تماشا کردم و این صحنه ها از نظر خشونت وحشتناک و در حرکات آنها زیبا هستند. طغیان ناگهانی رنگها و مه آلودگی اثیری که این سکانس ها ایجاد می کنند ، یکی از بهترین کاربردهای سه بعدی است که من دیده ام ، این را جیمز کامرون بدانید!

صحبت از خشونت ، فیلم شایسته 18 امتیاز است . در حقیقت ، طرفداران فیلم ، اولین 18 فیلم دارای رتبه بندی است كه از سال 2010 با فروش بیش از 1 میلیون پوند فقط در آخر هفته افتتاحیه ، شماره 1 را در گیشه انگلیس آغاز كرد. این خبر بزرگی است زیرا آنها اشاره کرده اند که اگر فیلم هزینه های تولید خود را دو برابر کند ، این فقط 90 میلیون دلار در سراسر جهان است که فیلمهای Dredd را بیشتر انجام می دهند! این خشونت است. بسیار خشن خشونت در فیلم Dredd با رویکرد فضول گرایی کارگردانی نمی شود ، درعوض بسیار بیشتر به صورت واقعی انجام می شود. به نظر می رسد خشونت روی صفحه نمایش ، اگرچه وحشتناک است ، اما چیز خاصی نیست و تمام اوقات چنین خشونتی در دنیای Mega City One اتفاق می افتد. این واقعا خوب بازی شده است.

اما بهترین چیز در مورد فیلم و من خیلی خوشحالم که این را گفتم ، قاضی درد خود شخص به عنوان یک شخصیت است. کارل اوربان به عنوان مردی که از تغییر روش خودداری می کند ، از مصالحه در برابر قانون امتناع می ورزد و همچنین (از اهمیت اساسی) ، یک نمایش استادانه و بدون منیت برخوردار است ، به عنوان یک شخصیت رشد نمی کند. او شخصی نیست که درس مهمی بدست آورد یا قوس شخصیت آن اصل فیلم باشد. خیر ، قاضی درد فیلم را به عنوان قاضی درد آغاز می کند و فیلم را به همین ترتیب به پایان می رساند.

این به شخصیت ثانویه قاضی اندرسون سپرده می شود که این پیشرفت شخصیت را به فیلم بدهد. قاضی اندرسون با بازی بسیار خوب اولیویا ترلبی ، پلیس تازه واردی است که برای بررسی عملکرد به Dredd منصوب شده و یک محاکمه را با آتش انجام می دهد. با این حال ، شخصیت او شخصیت "جالب" است ، با پیشرفت فیلم رشد می کند ، تغییر می کند و یاد می گیرد. کارشناسی ارشد Lena Headey's Ma-Ma همزمان باهوش اما وحشتناک است و یک شرور شایسته را برای عصبانیت Dredd فراهم می کند. فروشندگان ، ولگردها و سایر قضات را اضافه کنید و شما یک شخصیت عالی برای یک فیلم دارید.

در 95 دقیقه با سرعت خوب ، فیلم سریع است اما هرگز کسل نمی شود در حالی که از جزئیات گذشته نیز چشم پوشی نمی کنید. طرح اصلی پس از آشنایی سرسختانه با جهان و خود درد به سرعت آغاز می شود. مابقی ردیابی فیلم به خوبی پیش می رود و به شما اجازه می دهد صحنه یا صحنه ای کمی کندتر قبل از اینکه سرعت و لحن بی وقفه بیش از حد شود. کمک به مقابله با این مسئله یک شوخ طبعی شگفت آور است. مطمئناً این شوخ طبعی سیاه است ، بیشتر از خود درد ، که بدون درنظر گرفتن جنون از اوضاع به خوبی بازی می کند.

در کل ، من صادقانه می گویم که Dredd یک پیروزی یک فیلم است. سریع ، خوش ساخت ، خنده دار ، خشن ، هر آنچه 2000AD بسیار دوست داشتنی سزاوار آن است و این باعث خوشحالی من می شود!

جهت دانلود فیلم Dredd 2012 (درد) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


بیشتر نقدهایی که درباره «درد» می‌خوانید، مقایسه‌ای با فیلم «قاضی درد» در سال 1995 با بازی سیلوستر استالونه است. این چند ایده اصلی را از قهرمان کمیک گرفت و تعدادی موتور سیکلت پرنده، بوسیدن و، متأسفانه، راب اشنایدر را به آن اضافه کرد. Dredd جدید آنقدر با اولین تلاش فاصله دارد که به غیر از کلاه ایمنی، شما آن را نمی شناسید. «درد» 2012 یک فیلم هیجان‌انگیز احشایی و سخت است که در آن شکاف‌های عاقلانه‌ای هستند و استخوان‌های خشونت به‌شدت واقع‌گرایانه هستند.

درد با گشت‌زنی قاضی درد آغاز می‌شود و در تعقیب تعدادی از افراد معتاد به مواد مخدر است که در حال گشت‌زنی هستند. ایجاد قتل عام در جاده ها هر ایده خشونت آمیز کتاب های مصور به سرعت به عنوان یک عابر پیاده پخش می شود و سپس افراد به شکلی پر از آب در می آیند. اشتباه نکنید، گواهینامه «18» موجه است و پاشیدن آب به دلیل حضور در سه بعدی چشمگیر بدتر است.

فیلم درست زمانی باز می شود که Dredd به جلسه ای با رئیس قاضی احضار می شود. یک تازه کار را برای ارزیابی تعیین کرد. تازه کار، اندرسون، دارای توانایی های روانی جهش یافته است و به عنوان یک دارایی بالقوه برای بخش در حال مبارزه در نظر گرفته می شود، اما از استاندارد قبولی آکادمی حقوق کوتاهی کرده است. Dredd مسئول ارزیابی توانایی های تازه کار است و بلافاصله تحت تاثیر پتانسیل شارژ خود قرار نمی گیرد. او مشکلاتی را که شهر با آن روبه‌رو می‌شود، با نیروی تهی‌شده قاضی که تنها قادر به رسیدگی به 6 درصد از جنایات گزارش‌شده است، کنار می‌گذارد.

اندرسون با آزاد شدن دست برای انتخاب اولین تماس، یک قتل سه‌گانه را در بلوک درختان هلو انتخاب می‌کند. - اشتباه بزرگ! این بلوک دامنه Ma-Ma، رئیس جرم و جنایت مسئول «Slo-Mo» است، یک ماده مخدر جدید که شهر را فرا گرفته و به کاربر امکان می‌دهد واقعیت را در ۱٪ زمان واقعی تجربه کند. قضات برای ارزیابی صحنه جرم وارد می‌شوند، اما Ma-Ma جلوتر از بازی است و با کمک یک هکر سایبری ساختمان را قفل می‌کند و ساکنان معتاد خود را مأمور می‌سازد تا مأموران قانون را بفرستند.

br/>درد و اندرسون بدون هیچ نسخه پشتیبان باید زنده بمانند و سعی کنند ارباب مواد مخدر شیطان صفت را از بالای بلوک - 200 طبقه دورتر - از جایش بکوبند. آیا آنها می توانند از نبرد با جنایتکاران و سایر نیروهایی که علیه آنها فرستاده شده اند جان سالم به در ببرند؟ آیا تازه کار روز را نجات می دهد و کلاه درد در تمام مدت دست نخورده باقی می ماند؟ به‌عنوان یکی از طرفداران مادام‌العمر سال 2000 و قاضی درد، توسعه درد تقریباً دو سال است که انتظارات من را داشتم، و من شگفت‌زده هستم که بگویم توانست انتظارات من را برآورده کند.

اولاً، کارل اوربان در نقش Dredd عالی است. صدای او تقریباً همان چیزی است که من 25 سال تصور می کردم درد به صدا درآید و فرهای لب و بازی فک او فوق العاده است. تحویل او در سمت راست کاریکاتور است و اگرچه او ما را با همدلی چندانی درگیر نمی کند، اما هرگز شک نداریم که او خدمتگزار فداکار و مجرد قانون است. قوس شخصیتی او عالی نیست، اما صادقانه بگویم، من نمی‌خواهم او در طول فیلم درباره خودش بیاموزد - عزم او شکست‌ناپذیر است، همان‌طور که باید باشد.

بازی اندرسون تازه‌کار بود. توسط اولیویا ترلبی و دوباره، او عالی بود. بسیاری از طرفداران، از جمله من، احساس می کنند اندرسون کمی احساسی است، اما در اینجا آسیب پذیری های او به شخصیت اضافه شده است و در واقع این واقعاً فیلم او از طریق توسعه شخصیت است. اعتماد به نفس او در حین پیشرفت فیلم به طرز ماهرانه ای قضاوت و قابل باور است.

از بین سه شخصیت اصلی، شرور، Ma-Ma ضعیف ترین است. من متقاعد نشدم که او انگیزه یا کاریزمای رهبری لشکر گانگسترهای خوراک توپ را داشته باشد و قدرت او محدود به کمی متفکر به نظر رسیدن است. با توجه به واقعیت زمینی فیلم، این مشکل بزرگی نبود، اما یک مرد بد به یاد ماندنی و ترسناک به طور کلی نمایش بهتری را ایجاد می کرد.

همانطور که در مورد ظاهر معاصر گفته شد. این مهیج علمی تخیلی و درست است که برخی از وسایل نقلیه بیشتر از سال 1990 به نظر می رسند تا 2090. با این حال، فناوری های خوبی مانند کام و سلاح Dredd مچ دست وجود دارد، و جدید، که در برابر قدیمی قرار می گیرد، اختلافات را در آینده برجسته می کند. جامعه.

فیلم 96 دقیقه کم طول می کشد و اگرچه مدت زیادی را به دنبال شوخی ها و ارجاعات می گذراندم، اصلاً احساس نمی کردم که آن را پرچم گذاری شده است. من در مورد ظاهر قضات خمیده، مناقشه‌های جزئی داشتم که به فیلم استالونه برمی‌گردد و وزارت دادگستری را به عنوان یک نیروی نخبه تضعیف می‌کرد، اما اینها ناچیز بودند.

در حالت تعادل، فیلم یک پیروزی با جلوه‌های سه بعدی شگفت‌انگیز و تعداد بدنه‌ای که گواهینامه «18» را به خوبی توجیه می‌کند. نه برای دوستداران بداخلاق یا خانه های هنری، اما «درد» یک لذت گریز خالص است که شاهد بازدیدهای تکراری از سوی من و امیدوارم بسیاری دیگر باشیم.

جهت دانلود فیلم Dredd 2012 (درد) دوبله فارسی بدون سانسور و با زیرنویس فارسی به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


هدف اصلی Dredd ساده است - باید جسورانه، وفادار به منبع اصلی و پر از خشونت آبدار باشد، به اندازه ای که خاطرات تلاش بدنام ضعیف استالونه در سال 1995 را که پول زیادی را بدون زحمت به صفحه نمایش پرتاب کرد، از بین ببرد. روی هر چیزی شبیه به یک فیلمنامه خوب کار کنید.

شخصیت قاضی درد، که اکنون وارد سی و پنجمین سال حضور خود در کمیک بریتانیا در سال 2000 می شود (آنها می دانند که سال 2012 است - نپرس)، شخصیت پیچیده ای نیست. او همان طور که دوست دارد بیان کند، قانون است. زمان آینده است، و در میان زمین بایر که آمریکا است، یک شهر واحد و عظیم با 800 میلیون نفر وجود دارد که به درستی Mega City One نامیده می شود. این کاملاً آشغال است و تنها چیزی که بین آن و هرج و مرج کامل قرار می گیرد، قضات هستند که سال ها آموزش دیده اند تا در اجرای قانون نهایت کار را انجام دهند، اما تعدادشان بسیار بیشتر است و تنها می توانند 6 درصد از جنایات انجام شده را اداره کنند. این، مردم، به اندازه خط آبی نازک است.

درد توسط یکی از طرفداران قدیمی الکس گارلند (28 روز بعد، Sunshine) نوشته شده است، و نظرات خالق Dredd بسیار زیاد است (و هنوز نویسنده اصلی حتی در حال حاضر) جان واگنر. درد که در آفریقای جنوبی با بودجه محدود این روزها (به ویژه برای علمی تخیلی) فیلمبرداری شده است، می تواند از نظر تلاش محض با منطقه 9 مقایسه شود، با نتیجه ای که به همان اندازه چشمگیر است اگرچه از نظر زیبایی شناختی کیلومترها از هم فاصله دارد. کارگردان پیت تراویس (Endgame) کار بسیار خوبی انجام می دهد، و بین آنها فیلمی ساخته شده است که در آزمون زمان به عنوان یک فیلم اکشن برتر و بزرگسالان مقاومت خواهد کرد. که به خوبی به عنوان مقدمه ای برای آنچه، حداقل در کمیک ها، دنیای آینده گسترده ای است، کار می کند. Dredd توسط قاضی اندرسون تازه کار، با بازی بسیار خوب اولیویا ترلبی، که در آستانه شکست در ارزیابی نهایی خود قرار دارد، همراهی می شود، اما به دلیل توانایی های قدرتمند و نادر psi خود به او فرصتی دوباره داده می شود. یک قتل سه گانه معمولی (این نوعی از شهر است) زمانی که آنها در یک برج بزرگ توسط ماما (لنا هدی) جنایتکار به دام می افتند و مجبور می شوند به مبارزه بپردازند و او را از تولید داروی اعتیادآور جدید، اسلو متوقف کنند، به محاصره تبدیل می شود. Mo. بدیهی است که کمی بیشتر از این در آن وجود دارد، اما این تنظیمات اولیه است و در واقع بسیار خوب کار می کند، اجازه می دهد تا خشونت فراوان، کمی رشد شخصیت و انفجارهای کمی وجود داشته باشد.

من می توانم این بررسی را بدون تمرکز بر کارل اوربان بنویسید، کسی که قبلاً به خاطر نقش عالی خود در نقش دکتر مک کوی در احیای پیشتازان فضا متمایز بود. او نمی ترسد که یک فیلم کامل را با کلاه ایمنی پشت سر بگذارد، او در نقش Dredd حضور دارد. او یک ماشین بی احساس به ما می‌دهد، مردی که به هیچ چیز جز قانون اهمیت نمی‌دهد، اما مردی که می‌خواهید پشت سرش بنشینید و در حالی که آدم‌های بد را به سمت چپ و وسط می‌کوبد، تشویق کنید. انسانیت از اندرسون سرچشمه می‌گیرد، و این کمک می‌کند که Thirlby مجبور نباشد خودش کلاه ایمنی بپوشد، با این بهانه مفید که در توانایی‌های psi او اختلال ایجاد می‌کند. بین آنها برای اولین بار نگهبان قدیمی خسته و تازه کار 21 ساله را در خیابان به ما می دهند و شما با زندگی یک قاضی شهر مگا همدردی می کنید.

برخی افراد از شباهت های ظاهری انتقاد کرده اند. بین Dredd و فیلم اخیر The Raid: Redemption، که در آن پلیس های اندونزیایی به یک بلوک برجی یورش می برند و کاسه های قلابی زیادی رخ می دهد. راستش من خودم کمی نگران بودم، اما با دیدن هر دو فیلم با خوشحالی می توانم تایید کنم که هیچ شباهتی ندارند. در حالی که The Raid یک فیلم هنرهای رزمی بسیار فشرده است که بین دعواها نسبتا کسل کننده است (اگرچه مبارزات عالی هستند)، Dredd یک فیلم فشرده در تمام طول مسیر است، با طرح داستانی بیش از بهانه ای برای رفتن از مبارزه ای به مبارزه دیگر.

در خاتمه، اگر حدس نمی‌زدید، می‌توانم درد را صمیمانه توصیه کنم. این چیزی شبیه تلاقی بین Robocop و Die Hard است که همگی مدرن و با موسیقی بهتری هستند. تصادفی نیست که این دو تا از بهترین فیلم‌های اکشن تاریخ هستند، و Dredd از بهترین‌ها قرض گرفته است، اگرچه همانطور که Robocop در وهله اول از Dredd سرقت کرد، بیشتر شبیه بازیابی اموال خرد شده است. 3D در واقع ارزش پرداختن به آن را دارد، و سکانس‌های زیبایی وجود دارد که در آن ظاهر می‌شود، در حالی که خود فیلم شن و ماسه و کثیف است، اگرچه بدون چند لحظه سبک‌تر در میان قتل عام نیست. طنز در کمیک استریپ های Dredd به جای اعمال خودش از شهر اطراف او می آید، و در اینجا امیدواریم که الکس گارلند را در حال نوشتن دنباله ای باشیم که به ما امکان می دهد در دنیای Dredd پرسه بزنیم. کاملاً یک فیلم اکشن برتر است، و در حالی که شاهکاری نیست (بنابراین، قرار نیست که باشد) به همان خوبی است که طرفداران می توانستند امیدوار باشند. اینم به دنباله ها