دانلود فیلم Blade Runner 2049 2017 (بلید رانر ۲۰۴۹) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود رایگان فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ 2017 بدون سانسور

فیلم بلید رانر ۲۰۴۹ در ژانر(های) علمی تخیلی, درام, ساخته شده و در سال 2017 به روی پرده رفته است. Blade Runner 2049 به کارگردانی Denis Villeneuve, در کشور(های) کانادا, مجارستان, اسپانیا, بریتانیا, ایالات متحده آمریکا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Ryan Gosling, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Robin Wright, Mackenzie Davis, Harrison Ford, Jared Leto, Carla Juri, Lennie James, Dave Bautista, اشاره کرد. رده سنی فیلم R و زبان(های) فیلم انگلیسی, فنلاندی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 8.0/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 81/100 می باشد. برای دانلود فیلم Blade Runner 2049 2017 دوبله فارسی و بدون سانسور به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
علمی تخیلی درام
امتیاز :
8.0/10 88% 81/100
کشور :
کانادا مجارستان اسپانیا بریتانیا ایالات متحده آمریکا
زبان :
انگلیسی فنلاندی
سال :
2017
رده سنی :
R
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

چندین سال پس از اتفاقات فیلم اول، یک بلید رانر جدید، پلیس لس آنجلس، افسر کی، یک راز مخفی شده را کشف می‌کند که می‌تواند جامعه را به آشوب بکشاند. این اکتشاف کی، او را وارد سفری برای یافتن ریک دکارد می‌کند، یک بلید رانر سابق که 30 سال است ناپدید شده …

Thirty years after the events of the first film, a new blade runner, LAPD Officer K, unearths a long-buried secret that has the potential to plunge what's left of society into chaos. K's discovery leads him on a quest to find Rick Deckard, a former LAPD blade runner who has been missing for 30 years.

IMDb
8.0/10
88%
m
81/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Blade Runner 2049 2017

چندین سال پس از اتفاقات فیلم اول، یک بلید رانر جدید، پلیس لس آنجلس، افسر کی، یک راز مخفی شده را کشف می‌کند که می‌تواند جامعه را به آشوب بکشاند. این اکتشاف کی، او را وارد سفری برای یافتن ریک دکارد می‌کند، یک بلید رانر سابق که 30 سال است ناپدید شده …
سی سال پس از اتفاقات نسخه قبل، افسر کی (رایان گاسلینگ) رازی نهفته را کشف می کند که پتانسیل به هرج و مرج کشیدن جامعه را دارد. او هم چنین به دنبال افسری به نام ریک (هریسون فورد) می گردد که سی سال پیش به طرزی مرموز ناپدید شده بود …
بلید رانر ۲۰۴۹ ، یک فیلم علمی تخیلی به کارگردانی دنی ویلنو است. بلید رانر ۲۰۴۹ دنباله‌ای بر فیلم بلید رانر محصول سال ۱۹۸۲ به شمار می‌رود. در خلاصه داستان فیلم آمده است ، ۳۰ سال پس از اتفاقات قسمت اول ، یک بلید رانر جدید یک راز مخفی شده را کشف می‌کند که می‌تواند جامعه را به آشوب بکشاند. این اکتشاف ، او را وارد سفری برای یافتن ریک دکارد می‌کند ، یک بلید رانر سابق که ۳۰ سال است ناپدید شده است و…

جهت دانلود فیلم Blade Runner 2049 2017 (بلید رانر ۲۰۴۹) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


در سال 1982 من از دیدن "Blade Runner" به شدت هیجان زده شدم و می توانم بخاطر داشته باشم که برای فرصتی برای دیدن یک پیش نمایش در ساکرامنتو درخواست کرده ام. از همان ابتدا کاملاً واضح به نظر می رسید که این یک فیلم خاص است - غرق در بحث و رمز و راز. بعداً من نسخه VHS بسیار پربیننده خود را با تمام خشونت چشم نواز و سوراخ کننده ناخن به دست آوردم. بعداً هنوز اینترنت به عنوان مقالات بعلاوه یک کتاب جامع از پل ام سامون ، اطلاعات پیش زمینه ای را ارائه داد. به طور خلاصه ، من یک طرفدار هستم و مشتاقانه پیش بینی دنباله را داشتم.

بنابراین ، با ناامیدی بود که 6 اکتبر 2017 یک نمایش "Blade Runner 2049" را ترک کردم. برداشت های اولیه من بیش از حد طولانی ، کسل کننده ، ضعیف و گیج کننده بود ، گرچه مسلماً از آن به زیبایی فیلم برداری شده بود (نامزدی احتمالی اسکار در فیلم Blade Runner 2049برداری؟).

من از بسیاری (خیلی زیاد؟) ظریف قدردانی کردم و نه اشاره های بسیار ظریف به فیلم اصلی ، تلاش برای ساختن جهان "Blade Runner" و تلاش نویسندگان ، کارگردانان و بازیگران برای زنده کردن داستان. اما صحنه های بسیار زیادی وجود داشت که باید طول آنها از 25-50٪ از زمان اجرا کاهش می یافت. چنین افراطی در یک فیلم ، برای من ، تقریباً همیشه یک نقص مهلک است. و برخی صحنه ها (به عنوان مثال ، جایی که شخصیت های "جوی" و "ماریت" برای ایجاد عشق با "ک" ادغام می شوند) می توانستند به طور کلی قطع شوند ، بدون اینکه به داستان آسیب برسانند.

بازی رضایت بخش بود یا بهتر ، در بیشتر موارد ، همانطور که از سطح حمایت از استعداد انتظار می رود. * با این حال ، من آگاهانه دو تصویر را با بازی رایان گاسلینگ دیده ام - "La La Land" 2016 و اکنون این - و او در هر دو حالت چرک و چوبی است . علی رغم این واقعیت که "K" ساخته "2049" پیشنهاد می شود یک انسان نما مصنوعی با کنترل خود باشد ، اما من تعجب می کنم که آیا این فقط یک شخصیت طبیعی روی صفحه نمایش (و یا خارج) از Gosling است. و صادقانه بگویم ، "دکارد" هریسون فورد فقط برای من کارایی نداشت. متبرک ، می دانم؛ اما درست است من این را به دو عامل مقصر می دانم.

اول ، فورد در فیلم Blade Runner 2049 خیلی دیر ظاهر می شود ، در آن زمان من دیگر خسته شدم. دوم ، برای شخصیتی بدون آرایش تغییر شکل دهنده ظاهری ، لهجه ای دراماتیک ، مثلاً یا تمایز رفتاری بارز ، سخت است که فقط هریسون فورد را نبینید. (مانند رابرت ردفورد در سال 1985 با "خارج از آفریقا" بدعهدی داشت) اوه ، دوباره (قدیمی) هریسون فورد است. با عرض پوزش از طرفداران HF در همه جا.

و یک چیز دیگر. به دلیل ضعف در کارگردانی ، آنها شامل "دریاسالار ویلیام آداما" (ادوارد جیمز اولموس) از تلویزیون "Battlestar Galactica" و نه "گاف" (همچنین اولموس) در یک کامئو خیلی کوتاه بودند. (به "گاف" در نسخه اصلی 1982 گوش دهید. صدای کاملاً متفاوتی دارد.)

مثل اکثر فیلم ها ، از سهم خود در "آه ، بیا!" رنج می برد. لحظات. چرا "K" 6 فوت اجازه می دهد "Sapper Morton" تحمیل كننده Dave Bautista 6 فوت 6 متر اولین حرکت را انجام دهد (و بدین ترتیب جمع آوری خسارت مسخره ای ، بیشتر آن غیر ضروری ، كه توسط "K" متحمل شده است در سراسر داستان)؟ چون کارآگاهان فیلم این کار را می کنند. باید بگویم ، "ك" ظاهراً دوست دارد با خشونت از دیواره های محكم عبور كند (من با سر اشاره می كنم به سر "روی باتی" راتگر هاور. من آن را می گیرم).

تقریباً همه فیلم های ماجراجویی اکشن احمقانه در عقاید و پر از کلیشه های داستان فیلم - "Blade Runner 20149" از این قاعده مستثنی نیست. اما آزمون یک فیلم خوب این است که آیا داستان با سرعتی جریان می یابد که باعث شود مخاطبان ناخودآگاه این محاصره های غیرمعقول غیرمعقول را بپذیرند یا حتی از آنها لذت ببرند (نگاه کنید به "ماتریکس" 1999). از طرف من ، به دلیل ماهیت برنامه ریزی شده ، تمایل کمتری به دادن مجوز از جنون داشتم.

ریدلی اسکات به طور برجسته با حق رای دادن اخیر "Alien" و Blade Runner ارتباط دارد ، و قول چندین دنباله را داده است. آیا ما این را می خواهیم؟ آیا ساخت فیلم پیشرفته ارزش داستان های مضحک ضعیف (حق رای دادن "Alien") یا طرح و تدوین بد ("Blade Runner 2049") را دارد؟ یک فیلم خوب بسازید ، اما برای این کار پول زیادی به اسکات و افرادش پرداخت می شود. فیلمبرداری IMDb اسکات را بررسی کنید. آیا می توان در این بسیاری از پروژه ها شخص فانی دست اول شرکت کرد؟ همانند استیون کینگ ، شاید زمان آن رسیده است که کمیت و تمرکز دوباره روی کیفیت؟ فقط گفتن…

در پایان ، ناامیدی من بیشتر در مورد فیلمنامه و ویرایش بود. **

برخی از توصیه ها به بینندگان بالقوه: اول ، اگر قصد دیدن "Blade Runner 2049" را دارید ، دیدن یکی از 37 نسخه (به عنوان مثال ، صدا یا بدون صدای زیاد؟ عکس های خشونت گرافیکی یا نه؟) به شما کمک می کند از فیلم اصلی 1982. دوم ، شاید صبر کنید تا فیلم را به صورت دیجیتالی تماشا کنید ، تا بتوانید صحنه های اصلی را دوباره پخش کنید و صدای گفتگوی مهم را افزایش دهید. در تئاتر از نظر ذهنی به یک کنترل از راه دور موجود ادامه می دادم. سوم ، (پس از توصیه یک) اگر مانند من تصویر اصلی را بسیار تحسین برانگیز به عنوان یک شاهکار آنالوگ معیوب اما جذاب فیلم سازی SF در نظر گرفتید ، در نظر بگیرید که این دنباله را کاملاً کنار بگذارید. اما من تصور می کنم که این هشدار به گوش ناشنوا خواهد رسید. * به دلیل ظاهر و احساس دو شخصیت زن در فیلم Blade Runner 2049 ، من تعجب می کنم که آیا در ابتدا بازیگران زن Felicity Jones ("Rogue One") و تاتیانا Maslany ("Black Orphan") مورد توجه قرار می گرفتند؟ برای قطعاتی که سرانجام توسط آنا د آرماس (هولوگرام همراه "جوی") و سیلویا هوکس (تکرار کننده مرگبار "لوو") بازی شد. هنگام تماشای فیلم های تریلر ، من در اصل این دو شخصیت را با بازیگران زن جونز و ماسلانی اشتباه گرفتم. گرچه فروشنده های لوازم جانبی آنها بسیار خوب بودند. "لوو" از هوکس به ویژه خنده آور است.

** اوه ، و موسیقی! خیلی خوب نیست غالباً من از موسیقی پس زمینه - که به خودی خود چیز خوبی نیست - و کاستی های آن آگاه بودم. به حدی که تا پایان "2049" ، جایی که موسیقی اصلی "Blade Runner" ("فکر می کنم اشک در باران" باشد) (در نهایت) استفاده می شود ، احساسات متفاوتی را برای من ایجاد کرد. اول ، خدا را شکر! دوم ، آن برتری موسیقی در طول بقیه فیلم کجا بود؟ موسیقی می تواند یک فیلم بسازد یا آن را خراب کند و از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. تعداد کمی از فیلم های عالی دارای موسیقی متن موسیقی ضعیف هستند. متأسفانه ، "Blade Runner 2049" از این راهنما مستثنی نیست.

جهت دانلود فیلم Blade Runner 2049 2017 (بلید رانر ۲۰۴۹) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


من که یک Blade Runner هاردکور و متعصب داستانهای علمی بودم ، به شدت مجبور شدم این نظر را بنویسم. من عاشق کلاسیک Sci-Fi اصلی 1982 ریدلی اسکات هستم. بلید رانر ۲۰۴۹ مورد علاقه من همیشه است. این رمز و راز داشت و تخیل من را تزریق می کرد. این یک تجربه منحصر به فرد بود. خواب آور و سورئال. دنباله ، نه خیلی!

واکنش اولیه من از BR 2049 این بود که این یک فیلم زیبا است. من درگیر فیلمبرداری قابل توجه مسحور شده بودم و نمی توانستم چشمم را از صفحه بگیرم. تا آنجا پیش می روم که می گویم این یکی از زیباترین فیلم هایی است که من دیده ام. تصاویر غنی به قدری واضح هستند که به سختی می توان آن را در اختیار گرفت و آنچه را که می بینید درک کرد. از همان ضربه ابتدایی می دانید که در دنیای Blade Runner هستید. ظاهر کلی بلافاصله با فیلم اول قابل ارتباط است و از این لحاظ ادامه حیرت انگیزی است. همچنین بازیگری عالی بود. کل بازیگران کار بزرگی انجام دادند. با این حال ، وقتی وارد فیلم شدم ، فهمیدم که این یک مهمانی بصری خودخواهانه است و شامل یک داستان ضعیف است که فاقد وضوح و خرد است. لحظات کلیشه ای آشکاری وجود دارد و از جنبه های خاصی داستان خنده دار و ساده لوحانه است. بلید رانر ۲۰۴۹ به درون مضامین پیچیده فلسفی می پردازد و س importantالات مهمی را مطرح می کند اما به ندرت آنها را بررسی می کند. این همه جا است. این حس را دارید که فیلم مطمئن نیست که می خواهد چگونه باشد؟ این به وضوح سبک نسبت به ماده است. بسیاری از ادای احترام از طریق تصاویر عالی به اصل ادای احترام می شود ، اما طرح کاغذی نازک است ، با چند زیرمجموعه و پیچ و تاب اضافه می شود تا هوشمندانه به نظر برسد. اما آیا چنین است؟ خوب ، نه واقعاً! من فکر می کنم بلید رانر ۲۰۴۹ بیش از حد تلاش می کند هوشمند باشد اما به دلیل طولانی مدت بودن آن و داستان / فیلمنامه فازی ، که ممکن است منجر به گیج شدن و فاصله گرفتن بیننده شود ، درگیر نمی شود.

BR 2049 بیشترین مورد را داشته است به دلیل طولانی بودن آن مورد انتقاد قرار گرفت با برخی صحنه ها و دیالوگ های غیرضروری بیش از حد طولانی است در حالی که فیلم اول ظریف تر بود. BR1 نیز کند بود اما به روشی متفاوت. این حالت تعلیق و پیشرفت تدریجی به اوج خود داشت در حالی که BR2 مجبور است و حتی گاهی باعث حواس پرتی می شود. من عاشق فیلم های آهسته هستم ، اشتباه نکنید! من می توانم تمام روز یک فیلم را تماشا کنم تا جایی که منجر به یک نقطه شود و تنش داشته باشد. برخی از فیلم ها عمداً برای ایجاد روحیه خاص کند ساخته می شوند (به عنوان مثال فیلم های کوبریک و تارکوفسکی). آنها شما را به درون فیلم می کشانند و باعث می شوند احساس کنید که بخشی از آن هستید. BR1 این کار را کاملاً انجام می دهد در حالی که دنباله به دلایل اشتباه کشیده شده است. این بهانه ای برای به نمایش گذاشتن تصاویری چشمگیر است که اگر داستان را به پیش ببرد اما نه برای لذت آن ، بسیار عالی است. BR1 مدت زمان طولانی و گفتگوی مختصری داشت ، اما داستان را هموار پیش می برد و شخصیت های آن رفتار واقعی دارند. جریان بی وقفه ای به آن وارد شد. طنزآمیز است که چگونه BR2 سعی در تقلید از این تکنیک از BR1 داشته است اما هنوز شکست خورده است زیرا شخصیت های آن برخلاف زندگی واقعی بسیار آرام صحبت می کنند و حرکت می کنند.

اگرچه بلید رانر ۲۰۴۹ از نظر بصری خیره کننده است ، اما به نظر من تقریباً خالی از احساسات و احساسات است موسیقیایی بودن شخصیت ها جالب نبودند و از عمق عاطفی برخوردار نبودند. به عبارت دیگر ، من به آنها اهمیتی نمی دادم. از انگیزه های هیچ یک از شخصیت ها مطمئن نبودم. در فیلم Blade Runner 2049 اول ، همه شخصیت ها با شخصیت های کاریزماتیک درخشیدند. آنها در نوع خود بی نظیر بودند و من واقعاً به آنها اهمیت می دادم. آنها تجسم همه چیزهایی هستند که ما را انسان می کنند. این یک عنصر حیاتی بود که نسخه اصلی را بسیار خاص می کرد. از طرف دیگر BR2 شخصیت های غم انگیز و فراموش نشدنی دارد. این یک فیلم بسیار غم انگیز است در حالی که فیلم اصلی دارای لحظات شادی بود که احساسات را در هم می آمیزد و روحیه را سبک می کند ، که باعث واقعی تر شدن آن می شود.

موسیقی در BR 2049 برای من بزرگترین موسیقی بود. فقط منطقی نبود چون موسیقی نبود. ترکیبی عجیب و غریب از صداهای بسیار بلند با پژواک ضعیف صدای اصلی Vangelis که در هم تنیده شده است (برای اطمینان از کل امتیازات گوش دادم!). امتیاز موسیقی توسط ونجلیس در فیلم Blade Runner 2049 اول یکی از عناصر اصلی بود که فیلم اصلی را مورد علاقه من در تمام دوران قرار داد. من عاشق فیلم های جوی هستم که برای روایت داستان از نظر بصری و موسیقی هدایت می شوند. موسیقی احساسات متفاوتی را ایجاد می کند که باعث می شود شما خیال پردازی کنید. این باعث می شود شما فیلم را حس کنید و مدتها پس از پایان آن به آن فکر کنید. موسیقی در BR1 باورنکردنی بود. لحن فیلم را کاملاً مشخص می کند. جو وهم انگیز وهم انگیزی وجود داشت که همراه با تصاویر یک احساس خواب آور ایجاد می کرد. ونجلیس بیشتر از صدای الکترونیکی استفاده می کرد اما برای جلوه مالیخولیایی از پیانو و ساکسیفون نیز استفاده می کرد. در BR2 اینطور نیست. آنها این بار به شدت بهم ریختند. من می دانم که بازآفرینی Vangelis امکان پذیر نیست اما آنها حداقل می توانستند با استفاده از نمره اصلی به عنوان پایه و اساس ، موسیقی ای با سبک مشابه ایجاد کنند. حتی بهتر از این ، آنها می توانستند موسیقی متن کاملاً اصلی را با هم ساخته باشند. Blade Runner یک فیلم جوی است که درباره احساس است و بنابراین باید نسبت موسیقی و بصری کاملی داشته باشد. مطمئناً ، آنها یک موضوع ونگلیس را برای دلتنگی بازگرداندند اما کافی نبود.

برای نتیجه گیری ، من از فیلم لذت بردم اما متأسفانه نمی توانم بگویم که آن را دوست داشتم. من به راحتی نمی توانم ستایش عظیم منتقدان و علاقه مندان به سینما را درک کنم. فکر نمی کنم آنها درک کنند که چه چیزی فیلم اول را درخشان ساخته است. BR 2049 شامل عناصر اصلی مورد نیاز برای یک فیلم علمی تخیلی واقعی است اما در بررسی بیشتر مضامین آن مسکوت ماند. از طرف دیگر فیلم اصلی یک شاهکار است. این احساس معنوی و طلسم کننده بود در حالی که دنباله چنین نبود. باید بروی دیدنش؟ آره. من هنوز هم به هواداران و افراد علاقه مند توصیه می کنم که بلید رانر ۲۰۴۹ را با وجود نقص های آشکار در سینماها ببینند. اما به عنوان یک طرفدار بزرگ من را ناامید کرد. شاید انتظارات زیادی داشتم!

جهت دانلود فیلم Blade Runner 2049 2017 (بلید رانر ۲۰۴۹) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


دنیس ویلنوو، ای شگفت انگیز جهان، دوباره این کار را کردی!

من بلید رانر ۲۰۴۹ را سه بار در سینما دیده ام، به صورت سه بعدی، دو بعدی و چهار بعدی.

و یکی از چیزهایی که در بلید رانر ۲۰۴۹ متوجه شدم، این است که این زمان در سینما نیست که وقت من را می گیرد، بلکه ساعت ها در بین ساعاتی است که در مورد فیلم فکر می کنم، مصرف کننده زمان واقعی است. بلید رانر ۲۰۴۹ چنان تاثیر عمیق و عمیقی گذاشت که نمی توانم از آن فرار کنم. و من دوبار به سینما برگشته ام تا "شکنجه شوم"، اما ارزشش را دارد.

این فیلمی تاریک، اسرارآمیز، تلخ، ناامیدکننده، غمگین و تنهایی است که در آینده ای نزدیک اتفاق می افتد. جایی که نژاد بشر با نوک انگشتان خود بر لبه عذاب آویزان است. بنابراین کاملاً افسرده کننده است. اما این بسیار عالی کنار هم قرار گرفته است، نزدیکترین استاد سینما که فکر می کنم کار مشابهی را انجام داده است، استنلی کوبریک است.

بسیاری از فیلم های استنلی کوبریک نیز در اولین اکران توسط بسیاری «منفور» شدند. برای مثال، «2001: A Space Odyssey» که جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌ای داشت، اما برای بسیاری، حتی منتقدان حرفه‌ای در آن زمان، صاف و توخالی بود. اما بهترین کاری که کوبریک با فیلم‌هایش انجام داد، ایجاد افکار بعدی بود. مردم با احساس سردرگمی و حتی افسردگی سینما را ترک کردند، اما فیلم ها بذری را کاشتند که سال ها رشد کرد. بلید رانر اصلی نیز این کار را انجام داد. BR2049 نیز از این قاعده مستثنی نیست، بلید رانر ۲۰۴۹ بدون شک برای دهه های آینده تفسیر، تحلیل و بحث خواهد شد. داستان از نسخه اصلی ادامه می‌یابد، اما کاملاً به تنهایی می‌ایستد، داستان جدیدی را روایت می‌کند که مستقیماً با نسخه اصلی پیوند دارد، اما بدون تلاش برای کپی شدن، ادامه طبیعی در همان جهان است. لازم نیست ابتدا بلید رانر اصلی را ببینید، هرچند من آن را توصیه می‌کنم، قسمت نهایی را ببینید.

BR2049 دارای برخی از زیباترین تصاویری است که تا به حال دیده‌ام، و فیلمبرداری آن تمام شده است. از این دنیا، به معنای واقعی کلمه هیچ بهانه ای برای ندادن اسکار راجر دیکینز این بار وجود ندارد. پس از 13 نامزدی، او اکنون توپ را از پارک بیرون انداخته است و امسال به طور کامل در لیگ خودش حضور دارد. این گیج کننده است که به چیزی بسیار زیبا نگاه کنید، در حالی که تصویری از چنین دنیای غم انگیز و گمشده را ترسیم می کنید. به نوعی با حواس شما برخورد می کند، چشمان شما می گویند زیباست، ذهن شما می گوید که افسرده است. کدام حواس را باور خواهید کرد؟ چه مفهومی داره؟ حداقل احساس افسردگی را به عنوان نشانه بد بودن بلید رانر ۲۰۴۹ اشتباه نگیرید، احساس افسردگی ایرادی ندارد، آن را قبول کنید، آن را در آغوش بگیرید. سپس می‌دانید که چه حسی دارد تکرارکننده‌ای که در ذهنی در قفس گیر افتاده است.

داستان BR2049 30 سال پس از نسخه اصلی اتفاق می‌افتد، و سه فیلم کوتاه در یوتیوب وجود دارد که توصیه می‌کنم تماشا کنید. این فیلم‌های کوتاه برخی از اتفاقات بین سال‌های 2019 و 2049 را توصیف می‌کنند. تماشای آن‌ها درک برخی از اتفاقات را کمی آسان‌تر می‌کند. اما موضوع اصلی همان است که در اصل بود. انسان بودن به چه معناست؟ خاطره داشتن یعنی چی؟ روح چیست؟ و به همین ترتیب.

جهان در سال 2049 تاریک‌تر شده است، آب و هوا در حال چرخش از کنترل خارج است، تقریباً همه حیوانات و گیاهان مرده‌اند. مردم ناامید و گم شده اند، مجریان قانون به سختی می توانند چیزی را کنار هم نگه دارند، و تنها یک جرقه کوچک می تواند فاجعه ای کامل را رقم بزند، که در هر گوشه ای در حال خودنمایی است. نیاندر والاس، شرکت تایرل را تصاحب کرده است و تا سال 2049 میلیون‌ها ریپلیکنت مطیع طراحی کرده است که دقیقاً همان کاری را که او به آنها می‌گوید انجام می‌دهند. اما یک چیز وجود دارد که والاس نتوانسته است آن را کامل کند، و این همان چیزی است که داستان اصلی در مورد آن است، و والاس هر کاری که در توانش باشد انجام می دهد تا دستش را به "تکنولوژی" برساند، که در نتیجه صدها برابر شدن او خواهد بود. ثروتمندتر و قدرتمندتر، تنها فرمانروای کل جهان است. او تا سال 2049 آنقدر در ذهنش ناپدید شده است و در واقع معتقد است که خودش خداست، و شبیه‌کننده‌هایش را فرشتگان می‌نامد.

و البته از رپلیکانت‌ها نیز برای انجام "کار کثیف" خود استفاده می‌کند. در سال 2049 با "دختر" دست راست او لوو آشنا می شویم (با بازی درخشان سیلویا هوکس، اگر یک بازیگر در بلید رانر ۲۰۴۹ وجود داشته باشد که نمایش را بدزدد، او است). لوو به اصطلاح یک "دختر خوش دست" است که هر کاری را که قرار است انجام دهد، بدون عذاب وجدان انجام می دهد. یا اینکه کاملا درسته؟ من نمی توانم چیزی را خراب کنم، اما از نزدیک به قوس شخصیت لوو نگاه کنید. همه بازیگران دیگر نیز در بلید رانر ۲۰۴۹ کار فوق العاده ای انجام می دهند، بدون بازی بد، اما به دلیل محدودیت کلمات در این نقدها نمی توانم در مورد همه آنها صحبت کنم.

برای دیدن بلید رانر ۲۰۴۹ آماده باشید. فیلم، افسرده کننده و بر ذهن شما سنگین است و توجه کامل شما را می طلبد. این یکی از آن فیلم‌های کمیاب است که جرأت می‌کند تماشاگر را به چالش بکشد و با این کار، ریسک بزرگی را متحمل شود و در عین حال یک ریسک 155 میلیون دلاری. فیلم کامل نیست، اما نزدیک است، و مهارت های فوق العاده دنیس ویلنوو را نشان می دهد. و آن اشتباهات اندکی که بلید رانر ۲۰۴۹ دارد، احتمالاً همان طور که راب راس می گفت، فقط تصادفات کوچک شادی هستند. بلید رانر ۲۰۴۹ بسیار شبیه به یک نقاشی است، هر ضربه قلم مو اهمیت دارد، و هر جزئیات کوچکی با دقت ساخته شده است، کشیدن آن به مهارت های فوق العاده ای نیاز دارد.

من بلید رانر ۲۰۴۹ را دوست داشتم، بهترین فیلم است. من تمام سال را دیده‌ام، باید ببینم، یک پیروزی عظیم از فیلمی که به همان اندازه خوب (احتمالاً بهتر) به عنوان فیلم اصلی و یکی از بهترین دنباله‌های تمام دوران است! و فیلم بعدی BTW Villeneuve ممکن است Dune باشد. تصور کنید اگر او دیکینز و بقیه اعضای این تیم را برای ساخت آن فیلم بیاورد. آره، من شما را با این فکر ترک می کنم. این در اصل پورن است.

جهت دانلود فیلم Blade Runner 2049 2017 (بلید رانر ۲۰۴۹) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


باور نکنید که شیل های دروغگو به این رتبه ده از ده می دهند. بلید رانر اصلی یک شاهکار است. بلید رانر ۲۰۴۹ نیست. این فقط لیاقت شش را دارد، اما من نسخه اصلی را دوست داشتم، بنابراین به آن هفت دادم. بررسی من هر دو فیلم را با هم مقایسه می‌کند و حاوی **اسپویلر** است.

ابتدا سرعت آن. بلید رانر ۲۰۴۹ در واقع بسیار کندتر از فیلم اصلی است و دو ساعت و چهل و سه دقیقه به خستگی ذهن اضافه می کند. من عاشق فیلم‌های کند هستم به شرطی که درام و تنش کافی وجود داشته باشد. اولین فیلم بلید رانر مکث های طولانی دارد، اما موجه است. سکوت به سمت خشونت ناگهانی متورم می‌شود یا به این دلیل رخ می‌دهد که یک شخصیت روی خط بزرگی از دیالوگ‌ها که به تازگی شنیده‌اند یا می‌خواهند بیان کنند، می‌چشم. پس چه چیزی باعث می شود که یک فیلم کند آهنگ سرگرم کننده باشد؟ راه حل، اطلاعات ارائه شده در زمان مناسب است.

فیلم اول بلافاصله به ما می گوید که تکرار کننده ها قانون شکنانی قاتل هستند. ما می بینیم که یکی مرتکب قتل شده است. برخی در اینجا روی زمین در لس آنجلس پنهان شده اند و دکارد مجبور می شود آنها را شناسایی و بکشد. تمام آن اطلاعات در چند دقیقه اول به مخاطب داده می شود. بنابراین وقتی دکارد در خیابان‌های شلوغ لس‌آنجلس آینده‌نگر پرسه می‌زند، ما مخاطبان از او می‌ترسیم، زیرا هر یک از آن‌ها می‌تواند شبیه‌ساز قاتل باشد. ریدلی اسکات عزیز بعد از من تکرار کنید: اطلاعات باعث ایجاد تنش می شود.

بلید رانر ۲۰۴۹ جدیدتر در عوض با صحنه های طولانی از جستجو و تحقیق بی هدف کسل کننده شروع می شود. از آنجایی که هیچ شخصیت شروری تا ساعت آخر ظاهر نمی شود، دلیلی وجود ندارد که قهرمان واقعاً عجله کند یا احساس ترس کند. وقتی سرعت خسته کننده در نهایت به سمت پایان افزایش می یابد، شما آنقدر از جمجمه خود خسته شده اید، فراموش کرده اید که چرا کسی کاری انجام می دهد و دیگر اهمیتی نمی دهید یا حتی متوجه نمی شوید که فیلم چه چیزی را خیره کننده می داند.

آن منتقدان شیل در مورد عکاسی آن می درخشند. در مقایسه با بودجه آن، عکاسی زیر استاندارد است. لحظات خوب نادری وجود دارد. دیدن دوباره اسپینرهای فیوژن (آن ماشین های پرنده) نوستالژی خوبی بود، اما عکس های بسیار زیاد، هرچند زیبا از -- هیچ اتفاقی نیفتاد -- طرح را بیش از پیش بی ربط کرد.

اکنون برای طراحی تولید . طرح‌های صحنه‌های داخلی ضعیف بودند، و اطلاعات کمی درباره دنیایی که بلید رانر ۲۰۴۹ در آن می‌گذرد را به ما می‌گفت. «ارزش تولید» ارزان به نظر می‌رسد. منظورم این نیست که در یک فیلم نوآر شلوغ ارزان قیمت (نه خیلی خوب بود)، منظورم این است که نمی‌دانم بودجه 185 میلیونی را کجا خرج کردند، زیرا فقط کسری از آن صرف صحنه‌برداری شد. دو چیز جواب داد دستگاه کامپيوتر صوتي به روز شده است که يادآور سال 1984 است (فيلم اورول با بازي جان هرت) و يک شخصيت هولوگرام مصنوعي زن مصنوعي به سبک Total Recall (اصلي نه بازسازي) وجود دارد که براي عشق به K (رايان گاسلينگ) برنامه ريزي شده است. جالب است، اما به سختی پیشرفت می کند، در حالی که فیلم اصلی از بسیاری جهات قابل ذکر بود. عکس‌های نزدیک از لنزهای بلند در نسخه اصلی، خیابان‌های آینده‌نگر کثیف لس‌آنجلس را واقعاً شبیه به یک چاله جهنمی شلوغ و شلوغ تنگ‌هراسی ساخته بود. چنین عدسی همچنین به هر شخصیت در پیش‌زمینه اندازه می‌دهد و باعث می‌شود فورد حماسی‌تر به نظر برسد.

بلید رانر ۲۰۴۹ از لنزهای عریض‌تری استفاده می‌کرد و بنابراین کشش خاموش صحنه‌های خیابانی اصلی وجود ندارد. در واقع خیلی به ندرت جرأت می‌کند بیرون به خیابان‌ها بیفتد، به طوری که ما نمی‌توانیم به آسانی مانند نسخه اصلی در سیاست انسانی نفس بکشیم. فیلم اصلی دارای نور واقعی بود که از ساختمان های مینیاتوری، وسایل نقلیه و تبلیغات سرچشمه می گرفت. متاسفم، اما نور تولید شده توسط کامپیوتر مانند نور واقعی رفتار نمی کند. نور واقعی هر جا که می خواهد می رود. چشم انسان را نمی توان فریب داد. سید مید یک نابغه است. اما نگاه کردن به بلید رانر ۲۰۴۹ باعث می شود فکر کنم به او قدرت لازم برای نشان دادن پتانسیل بلید رانر ۲۰۴۹ داده نشده است. در واقع به نظر می رسد که یک هک سعی در کپی کردن او دارد. این باعث ناراحتی من از نوشتن آن می شود. کار او در Elysium (2013) بسیار برتر بود.

و اکنون بازیگری. گاسلینگ آن را مستقیماً (و دلسرد) می‌نوازد، همانطور که در فیلم Blade Runner 2049 جنایی و کسل‌کننده بانکوک فقط خدا می‌بخشد. دلیل داستانی برای این وجود دارد، اما بازی کسل کننده او سرعت ضعیف بلید رانر ۲۰۴۹ را ترکیب می کند. هریسون فورد کافی نیست، که فقط در یک ساعت آخر ظاهر می شود (شاید کمتر؟). مونولوگ های جرد لتو افتضاح هستند. تقصیر او نیست او نادرست است و بد نوشته شده است.

فیلیپ کی دیک نیز مانند مید نابغه است، هر دو فیلم از شاهکار ادبی او "آیا اندرویدها خواب گوسفند برقی" را می بینند الهام گرفته شده اند. بلید رانر ۲۰۴۹ به اندازه کافی عمیق نبود و به سختی سطح فکری را خراش داد. از آنجایی که بسیاری از مفاهیم او از نظر بصری فوق‌العاده غنی هستند که فقط شکست سینمایی را در اینجا ترکیب می‌کند.

باید بری و اینو ببینی؟ اگر از طرفداران نسخه اصلی هستید، فکر می کنم باید این کار را انجام دهید. داستان به گونه ای به پایان می رسد که همه چیز را برای فیلم دیگری از Blade Runner تنظیم می کند که امیدوارم واقعاً سرگرم کننده باشد.

بلید رانر ۲۰۴۹ قرار است یک فیلم نوآر علمی تخیلی باشد، اما از هوشی که ما از داستان های علمی تخیلی انتظار داریم و هیچ یک از تنش های حل جنایت که برای فیلم نوآر لازم است، ندارد. فاقد فوریت وحشیانه شرورهای اصلی Nexus 6 بود که اولین بار در بیل داشت. فاقد بازی شکار موش و گربه پرتنش بود که بازی اصلی را بسیار شدید می کرد، مسابقه ای که بیش از یک بار برتری آن تغییر کرد. این فقط آنقدر هوشمندانه نیست که گاهی اوقات تصاویر بصری زیبا و موسیقی متن فیلم دائماً نفرت انگیز وانمود می کند که هست.

در عوض، ما یک فست چروک نفخ شده در خانه هنری خود را دریافت می کنیم که تیره و تار، کسل کننده و خسته کننده است. از نظر فکری به عمق پوست مار مصنوعی تقلبی.