دانلود فیلم Avatar 2009 (آواتار) دوبله فارسی بدون سانسور

دانلود رایگان فیلم آواتار 2009 بدون سانسور

فیلم آواتار در ژانر(های) اکشن, ماجراجویانه, فانتزی, علمی تخیلی, ساخته شده و در سال 2009 به روی پرده رفته است. Avatar به کارگردانی James Cameron, در کشور(های) ایالات متحده آمریکا, بریتانیا, ساخته شد. از جمله بهترین بازیگران این فیلم میتوان به Sam Worthington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Michelle Rodriguez, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, CCH Pounder, Wes Studi, Laz Alonso, اشاره کرد. رده سنی فیلم PG-13 و زبان(های) فیلم انگلیسی, اسپانیایی, است. این فیلم موفق شده امتیاز 7.8/10 را از وبسایت IMDB دریافت کند و امتیاز منتقدان آن در سایت متاکریتیک 83/100 می باشد. برای دانلود فیلم Avatar 2009 دوبله فارسی و بدون سانسور به انتهای صفحه مراجعه نمایید.

ژانر :
اکشن ماجراجویانه فانتزی علمی تخیلی
امتیاز :
7.8/10 82% 83/100
کشور :
ایالات متحده آمریکا بریتانیا
زبان :
انگلیسی اسپانیایی
سال :
2009
رده سنی :
PG-13
کارگردان :
خلاصه داستان :
فارسی انگلیسی

جیک سالی سرباز فلج نیروی دریایی به ماموریتی در پاندورا، قمر یکی از سیارات دوردست میرود. او در میابد که که انسان‌ها قصد دارند موجودات شبه انسان پاندورا بنام «ناوی» را نابود کنند تا منابع با ارزش آن‌ها که در جنگل‌هایشان نهفته است، را بدست آورند. جیک با یک هویت «آواتار» به داخل مردم ناوی نفوذ می کند، و از طرفی هم به سرهنگ کوارتیچ قول می دهد با ارتش همکاری کند.

In the 22nd century, a paraplegic Marine is dispatched to the moon Pandora on a unique mission, but becomes torn between following orders and protecting an alien civilization.

IMDb
7.8/10
82%
m
83/100

خلاصه داستان و اطلاعات فیلم Avatar 2009

جیک سالی سرباز فلج نیروی دریایی به ماموریتی در پاندورا، قمر یکی از سیارات دوردست میرود. او در میابد که که انسان‌ها قصد دارند موجودات شبه انسان پاندورا بنام «ناوی» را نابود کنند تا منابع با ارزش آن‌ها که در جنگل‌هایشان نهفته است، را بدست آورند. جیک با یک هویت «آواتار» به داخل مردم ناوی نفوذ می کند، و از طرفی هم به سرهنگ کوارتیچ قول می دهد با ارتش همکاری کند.
فیلم آواتار 2009 ، پندورا سیاره ای زیبا و سرشار از منابع طبیعی تمام ناشدنی می باشد که در زیستگاه موجوداتی آبی رنگ به نام ناوی ها هستند. ارتش و سایر یگاه ها قصد دارند که بزودی طی حمله ای همه جانبه پندورا از ناوی ها خالی کنند و همه ی آنها را بکشند. ولی قبل از آنکه این حمله انجام شود، گروهی از دانشمندان بیولوژیک بر روی پروژه ای به نام « آواتار » در حال پژوهش هستند که طی تزریقات و آزمایش های پیچیده ای انسان را به یک ناوی تبدیل میکند. جیک سالی   (سام ورتینگتن) سرباز نیروی دریایی ارتش ایالات متحده که طی عملیاتی از دو پا فلج شده است، این آزمایش بر روی او انجام می شود تا بتواند با نفوذ در بین ناوی ها از آداب و رسوم و فرهنگ آنها اطلاعاتی کسب کند.
جیک سالی سرباز فلج نیروی دریایی به ماموریتی در پاندورا، قمر یکی از سیارات دوردست میرود. او در میابد که که انسان‌ها قصد دارند موجودات شبه انسان پاندورا بنام «ناوی» را نابود کنند تا منابع با ارزش آن‌ها که در جنگل‌هایشان نهفته است، را بدست آورند. جیک با یک هویت «آواتار» به داخل مردم ناوی نفوذ می کند، و از طرفی هم به سرهنگ کوارتیچ قول می دهد با ارتش همکاری کند. جیک خیلی سریع با مردم ناوی خو می گیرد و عاشق دختر رئیس قبیله آن‌ها می شود. طولی نمی کشد که سرهنگ و افرادش با تاکتیک‌هایی مرگبار به مردم ناوی حمله می کنند، و جیک تصمیم می گیرد با آن‌ها مقابله کند.

جهت دانلود فیلم Avatar 2009 (آواتار) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


من دقیقاً مطمئن نیستم که چه زمانی در میان قبیله گیک های فیلم من به "آواتار" سرزنش شده است. من می دانم که زمان انتشار آن نبود ، زیرا بیشتر طرفداران فیلم در حلقه دوستان شیطانی من چندین بار به تماشای آن رفتند و نمی توانستند از آن سیر شوند. از نظر گذشته ، من گمان می کنم آن زمان زمانی باشد که به نظر می رسید همه و مادربزرگشان آن را دیده اند. به نوعی ، هنگامی که فیلم به موفق ترین فیلم تاریخ تبدیل شد (از نظر تورم تعدیل نشده است) ، دیگر از خنک شدن خودداری کرد و به استثنای زیست محیطی علمی-تخیلی جیمز کامرون علاقه مند شد.

امروزه آواتار اغلب در یک فیلم پرطرفدار مطرح می شود وبلاگ ها به عنوان نمونه ای معمولی برای یک فیلم با جلوه های عالی ، اما داستانی کسل کننده ، ایده های غیر اصیل و شخصیت های کثیف ، گویی که این به نوعی اجماع عمومی میان علاقه مندان به فیلم است. "FernGully در فضا" یا "رقص با گرگ ها با گربه های آبی" برخی از توصیف های مهربانانه ای است که فیلم باید تحمل کند - که صادقانه نمی دانم.

منظور من این است خوب است که آواتار را دوست نداشته باشید (همه هنر ذهنی است و همه اینها) ، اما چقدر بسیاری از متخصصان فیلم خودآگاه آواتار تحسین شده منتقدان را وانمود می کنند - که از نظر Metacritic حتی بالاتر از "شوالیه تاریکی" است - چیزی نبود پردرآمدترین و غیر اصیل ترین فیلمهای هالیوود که فقط به لطف تازگی (در آن زمان) 3D موفق شد صریحاً فراتر از من است.

آنچه که من حتی حیرت انگیزتر می دانم این است که چگونه افرادی که فریاد عدم وجود فیلمهای اصلی و کارگردانی در هالیوود اغلب همانهایی هستند که در "آواتار" بینی خود را بالا می آورند: فیلمهای اصلی و کارگردانی که وقتی اکثر فیلمهای بزرگ دیگر با دنباله یا اقتباس از قبل موجود بودند ، به نمایش درآمد. خواص فکری. آنها ادعا می كنند: "ایده های موجود در فیلم Avatar اصیل نیستند". بچه ها بیایید ، جدی؟

پس قبلاً دنیایی مانند پاندورا را دیده اید؟ یک شگفتی بصری بیولومینسانس که زندگی دریایی رنگارنگ صخره های مرجانی را با پوشش گیاهی سرسبز جنگل های بارانی گرمسیری ادغام می کند؟ جهانی که در آن طبیعت یک شبکه عصبی واقعی تشکیل می دهد که خاطرات را ذخیره می کند و آگاهی جمعی را می سازد؟ شما فیلم های زیادی در مورد یک پایگاه داده زیستی دیده اید که افراد می توانند از طریق درختان باستانی خود را به آن متصل کنند و با اجداد خود ارتباط برقرار کنند؟

شما تعداد بیشماری فیلمهای پرفروش را تماشا کرده اید که در یک سیستم بوم آیا بسته به نیاز شما می تواند همزیستی فوری با موجودات دیگر ایجاد کند؟ و اتفاقاً: چند فیلم "علمی-تخیلی" دیده اید؟ چنین مفهومی فرسوده و ژانر فرعی خسته قدیمی ، درست است؟

نه دوستان من ، از نظر بلاک باسترهای هالیوود ، این ایده ها و مفاهیم به همان اندازه که می آیند اصیل هستند و بعضی از آنها حتی با الهام از پدیده های بیولوژیکی واقعی (مانند کشف اینکه ریشه درختان در همزیستی با قارچ ها جایی که قادر به ذخیره و تبادل اطلاعات هستند ، نوعی شبکه عصبی تشکیل می دهند). اما آنچه درست است این است که فیلمساز هوشمندانه یک داستان کاملاً مستقیم را انتخاب کرده تا درخواست محیط زیست و پیام ضد استعماری ، ضد امپریالیستی خود را انتقال دهد و برخی از ایده های علمی-تخیلی نسبتاً پیچیده را برای مخاطبان گسترده تر در دسترس قرار دهد.

به همین منظور ، فیلم از برخی داستانهای معروف داستان استفاده می کند ("جاسوسی که به محض عاشق شدن دشمن تغییر موضع می دهد" ؛ "سربازی که متوجه می شود برای هدف اشتباه جنگیده است"). مهاجمی که فرهنگ بیگانه ای که به آن حمله می کند را بشناسد و از آنها قدردانی کند یا تروپ بی انتها "ماهی از آب") ، اما آنچه در فیلم Avatar است نیست. و این مناطق از "رقص با گرگها" نیز کپی نشده اند - بیش از این که فیلم آنها را از "پوکاهونتاس" بدزدد: آنها بسیار جهانی هستند و می توانید انواع مختلفی از افسانه ها و داستان ها و همچنین تاریخ فیلم را پیدا کنید. ، از "لارنس عربستان" تا "شوگان" یا "آخرین سامورایی" و تعداد بی شماری دیگر.

و بله ، قهرمانان ما جیک و نیتیری پیچیده ترین شخصیت ها نیستند (هرچند که آنها به همین ترتیب نیستند) کثیف همانطور که شرورترین مخالفان فیلم ادعا می کنند) ، اما این بدان دلیل است که آنها در واقع محور اصلی فیلم نیستند. "قهرمان واقعی آواتار ، اگر بخواهید ستاره واقعی آن است ، پاندورا است. این جهانی است که ما از طریق جیک تجربه می کنیم که در اینجا واقعاً مهم است و هدف اصلی فیلم روده شماست - نه مغز علمی تخیلی شما (که به نظر من دلیل اصلی آن این است که بسیاری از طرفداران سابق کامرون - اکنون - ادعا می کنند که از فیلم ناامید شوید).

بیش از هر چیز ، "آواتار" می خواهد شما قلب خود را نسبت به این سیاره زیبا که به عنوان یک ایستگاه آشکار برای جهان تهدید شده خودمان عمل می کند ، از دست بدهید و فیلم اعلامیه غیرمنطقی ، غیرجنسی عشق به عجایب طبیعت - و همچنین فراخوانی برای حفظ آنها. که در سطح احساسی به طرز شگفت انگیزی کار می کند: هیچ چیز در فیلم Avatar به اندازه از بین بردن یک درخت بزرگ ، که نمادی کاملاً طبیعی از خانه و سرپناه ما است ، دردناک و تکان دهنده است. این یک صحنه نابغه است و من به شما جرات می دهم که یک فیلم پرتحرک اکشن پیدا کنید که در آن نابسامانی یک شهر یا یک سیاره کامل حتی ذره ذره احساسی را که سقوط "درخت خانه" در فیلم Avatar کامرون انجام می دهد ، حمل کند.

بنابراین دوباره (سعی می کنم نقطه نظر خود را در اینجا چکش بزنم ؛-) ، "آواتار" ساده است؟ بله ، اما نکته این است: سادگی و آشنایی داستان عمدی است. مضامین فقط آج های مشتق شده نیستند ، بلکه به همان اندازه جهانی هستند که در افسانه ها و افسانه ها وجود دارد و بنابراین با همه صحبت می کنند. و این دقیقاً همان هدف کامرون بود: استفاده از حروف ساده و کهن الگوها به اندازه کافی ساده برای انتقال یک پیام قلبی که بتواند از مرزهای فرهنگی کار کند و به گوش افراد دیگر در سراسر جهان برسد. کاری که با توجه به موفقیت فیلم ، بدیهی است که اتفاق افتاده است.

شخصاً فکر می کنم "آواتار" نمونه بارز قصه گویی تصویری و احساسی است که به درستی انجام شده است و دیدن آن برای اولین بار تجربه ای را ارائه می دهد که تقریبا بدون غوطه وری در آن برابر است. و گرچه این فقط ممکن است تجربه شخصی من باشد ، "آواتار" همچنین اولین فیلمی بود که مدتهاست کاملاً مرا نذر می کند به این معنا که من دوباره در تئاتر احساس می کنم مثل یک بچه کوچک هستم - که ارتباط خیلی کمی با آن داشت تازگی 3D. این آخرین باری بود که یک فیلم موفق به انجام آن می شد.

و حتی از نظر سرگرمی ناب نیز فیلم بسیار تماشایی است. این یک ماجراجویی پرهیجان با تصاویر زیبا و درجه یک CGI ، پر از موجودات جذاب و فن آوری آینده فک است ، و 40 دقیقه پایانی فیلم یک هیجان سواری اکشن علمی-تخیلی بدون توقف را در یک مقیاس جهان به ندرت - هرگز قبلاً - دیده شده است.

بدیهی است که این بدان معنا نیست که این یک فیلم کامل است و همانطور که قبلاً نیز اشاره کردم ، عادلانه است که به دلایلی آن را دوست نداشته باشید ( مهمتر از همه: سلیقه شخصی) ، اما "آواتار" به هیچ وجه شایسته نوع طعنه و تمسخر این روزها نیست. مردم را پشت سر بگذارید: ساده ساده ساده نیست ، و این واقعیت که "آواتار" نه ظریف است و نه بدبینانه آن را لال نمی کند (حتی اگر این کار برای برخی از افراد عصبی سخت تر کند که دوست ندارند آن را کمی خجالت بکشند) ؛-).

صادقانه بگویم ، من معتقدم اگر این یک فیلم کمی مبهم تر بود - به جای موفق ترین فیلم در تمام دوران ها - بسیاری از همان افرادی که اکنون از آن متنفر هستند ، تگرگ می زدند آن را به عنوان یک داستان کلاسیک علمی تخیلی حماسی برای سنین مختلف. و تا آنجا که به من مربوط می شود ، این دقیقاً همان چیزی است که "آواتار" دارد: یک کلاسیک مدرن توسط یک فیلمساز بصیر و نویسنده واقعی. اجاره کردن

جهت دانلود فیلم Avatar 2009 (آواتار) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


جیمز کامرون یک نیروی طبیعت است. فیلم های او برای خود یک قدرت فراگیر و محیطی دارند. نوعی قدرت که یک فیلم جیمز کامرون را به معامله ای بزرگتر از هر چیز دیگری تبدیل می کند. آواتار بزرگترین وی تاکنون است. هر گروه کامرون با تمام وجود بیرون می رود: جوجه های بد الاغ ، تفنگداران فضایی ، اکشن های برتر و یک داستان عاشقانه گسترده. آواتار از بسیاری جهات ادغام همه مواردی است که جیمز کامرون را به صدایی بی نظیر در هالیوود تبدیل می کند. عناصر ترمیناتور ، بیگانگان ، پرتگاه ، دروغ های واقعی و تایتانیک در اینجا به یک شاهکار بینشی از فیلم سازی حماسی کلاسیک و فن آوری پیشرفته تقطیر می شوند.

داستان جاه طلبانه آواتار از Jake Sully (سام وورتینگتون) پیروی می کند او برای جایگزینی برادر فقید خود در برنامه آواتار ، به سیاره جنگل بارانی پاندورا سفر می کند ، که به انسانهای خاصی اجازه می دهد در جسمی شبیه به انسانهای بومی پاندورا ، Na'vi زندگی کنند. رهبر این برنامه ، گریس آگوستین (سیگورنی ویور) ، امیدوار است که از آواتارها برای برقراری ارتباط صلح آمیز با بومیان استفاده کند. در همین حال ، دیگران ، از جمله مدیر عامل حریص ، پارکر سلفریج (جیووانی ربیسی) و رهبر نظامی ، مایلز کواریچ (استفان لنگ) به دنبال بهره برداری از Na'vi برای یک منبع با ارزش به نام unobtanium هستند. جیک سالی با ملاقات با نیری (زوئی سالدانا) ، پوکاهونتاس با پوست آبی که وی را با فرهنگ خود آشنا می کند ، در بین این دو جهان گرفتار شده است.

درگیری داخلی جیک داستان آواتار را پیش می برد و از نظر ساختاری نیز م worksثر است. بله ، این مبلغ زیادی از رقص با گرگ ها وام می گیرد. یادگیری و تبدیل شدن به بخشی از فرهنگ دیگر چیز جدیدی نیست ، اما آواتار این داستان کلاسیک را با روشی تازه ارائه می دهد. آواتار سالی به عنوان یک افسانه ، آزادی را به او می دهد. این به او دلیلی اصیل می بخشد تا زندگی ناوی را فرصتی برای شروع دوباره بداند. میتونم بخرمش و همین که بالاخره دو طرف او درگیر شدند ، قدرت آن درگیری واقعاً ضربه می خورد. این یک داستان ملموس بزرگ است. حماسی و جذاب. اثربخشی این داستان ساده ، به خوبی بیان شده ، در ارتباط با دشمنان احتمالی شما این است که چرا من از داستان عاشقانه بی ادبی که کامرون تصمیم گرفت جلو و جلو قرار بگیرد ، ناراحت هستم.

قبل از اینکه به ستایش مجلل آواتار برسم ، که من آن را یکی از خاص ترین تجربه های سینمایی قرن می دانم ، باید به یک گلایه ناراحت کننده خودم بپردازم. داستان عاشقانه ، شخصیت نیتیری و همه کرکهای تبلیغاتی "زیست معنوی" که همراه او است ، مرا آزار داد. جیمز کامرون هرگز با شخصیت های ظریف شناخته نشده است و آواتار این مسئله را تغییر نمی دهد. دکتر آگوستین دانشمندی سخت کوش و دارای تمایل به سیگار است ، سرهنگ کواریچ یک غرغر نظامی سخت پوستی است که در سرش جای زخمی غول پیکر قرار دارد و مدیر عامل شرکت در دفتر کار خود گلف بازی می کند. نکته این است که اینها کهن الگوهای پررنگ هستند. نیمیری تفاوتی ندارد. او یک فیلسوف در آغوش درخت ، قدرت گل است. بسیار خوب ، اما عملکرد Zoe Saldana هیچ یک از سرزندگی های برجسته استفان لانگ یا اعتماد به نفس جالب ویور را ندارد. این همه جیغ زدن و ایستادن است. او خسیس و عصبانی است و معنویت او به سرعت در حال نابودی کامل از شر جنگ های نظامی و جنگل زدایی است. آیا این راهنمای معنوی نباید کمی یکدست تر باشد؟ من هرگز باور نمی کردم که جیک به پای او بیفتد. در مقایسه با دیگر عاشقانه های فیلم کامرون ، تایتانیک ، به نظر می رسد آواتار ساخته شده است. نیتیری شخصیت کمتری نسبت به چهره ای است که بتواند پیام سنگین فیلم را روی آن بچسباند.

با این اوصاف ، بیایید به چیزی بپردازیم که آواتار را به بزرگترین دستاورد سینمایی این امر تبدیل می کند نسل. جیمز کامرون ، در پاندورا ، غنی ترین ، واقع گرایانه ترین و کاملاً تحقق یافته ترین جهان داستانی تاریخ سینما را خلق می کند. از نظر طراحی به تنهایی ، تصوراتی که در حیوانات ، گیاهان و وسایل نقلیه وجود دارد کاملاً سرسام آور است. پاندورا از لحاظ تنوع زندگی کیلومترها از همه چیز جلوتر است و آنچه واقعاً حیرت انگیز است این است که با وجود همه این عناصر بیگانه متنوع ، کامرون به نوعی این مکان را واقعی می کند. توجه کامرون به جزئیات در آواتار از پایگاه های پیشرفته و پیشرفته نظامی گرفته تا فرهنگ ظریف ناوی ، با احساس محسوس تاریخ ، انقلابی است.

نوآوری های فنی وی نیز همین است. آواتار بیشتر بخاطر استفاده پیشگامانه از سه بعدی و به همین خاطر به خاطر می آورد. در کنار عکس واقع گرایانه ناعادلانه Na'vi ها ، موجودات ، درختان به اندازه کوه و گیاهان زیست درخشان ، 3D بیشتر از هر چیزی که من دیده ام انتقال می یابد. همه افراد فوق العاده در جهان نمی توانند کاملاً با تیم Weta که چشم انداز عجیب کامرون را به واقعیت تحقق بخشید عدالت را رعایت کنند ، بنابراین من مزاحم نخواهم شد. جنبه واقعاً قابل ستایش آواتار این نیست که جلوه های ویژه بسیار پیچیده هستند ، بلکه فراموش می کنید آنچه تماشا می کنید در واقع جلوه های ویژه است. آواتار به جای سرگرمی از 3D برای غوطه وری استفاده می کند. شما کاملاً جذب دنیای پاندورا شده اید ، به طوری که شکافی که در اکثر فیلم ها داریم را کاهش می دهد. شما آواتار را تماشا نمی کنید ، آن را زندگی می کنید ، آن را احساس می کنید ، آن را تجربه می کنید.

این احساس غوطه وری مطلق همان چیزی است که آواتار را تعریف می کند. این یک فیلم است ، با طرح ، شخصیت ها و یک داستان ، اما این مسائل به اندازه احساس فیزیکی واقع شدن در یک دنیای کاملاً جدید مهم نیستند. درست است ، جیک سالی اهمیت کمتری نسبت به پاندورا دارد. اما کسانی که آواتار را به سادگی "تصاویر زیبا" رد می کنند ، تأثیر تصویرسازی جیمز کامرون را دست کم می گیرند. آواتار تصاویر را خلق می کند و از فناوری به خوبی استفاده می کند ، باعث می شود مخاطب احساس کند بخشی از فیلم است. برخی از افراد اهمیت این امر را مسلم می دانند. دیگران کارگردانی جیمز کامرون را مسلم می دانند. در اینجا بلندپروازانه ترین فیلمی است که تاکنون تصور شده است و کامرون با اطمینان یک سرآشپز کلاس جهانی به همه کارها می پردازد. این شخص هیچ چیز را مرعوب نمی کند. او یک کارگردان نخبه است. رهبر جهان در عمل و جهان سازی ، و به طور معجزه آسایی ، او بهبود می یابد! آواتار موفق ترین فیلم او است.

موفقیت آواتار در توانایی اش در غوطه ور کردن هر نوع علاقه مند به فیلم است. عاشقان اکشن علمی تخیلی و علاقه مندان به اکشن می توانند از هیجان انگیزترین صحنه های اکشن فیلمبرداری لذت ببرند (نبرد نهایی به تنهایی بیش از 99٪ از فیلم های پرفروش قبل یا بعد از آن هیجان انگیز است) ، رمانتیک های احساساتی می توانند به داستان کلاسیک و حتی آنهایی متصل شوند کسانی که به هیچ کدام از آنها وصل نمی شوند می توانند هیجان یک بار در زندگی را از بازدید از پاندورا تجربه کنند. جیمز کامرون تصویری ساخته است که با مقایسه مخالف است. هیچ فیلم دیگری وجود ندارد که با قدرت اثرگذاری آواتار بازتاب یابد. چون آواتار فراتر از فیلم است. آواتار طاقت فرسا است. یک واقعه بزرگتر و جسورانه تر از هر آنچه من دیده ام تصور و ضبط شده است. آواتار با کمک نمره باشکوه جیمز هورنر و فیلمبرداری حماسی مائورو فیوره ، ما را کاملاً در یک دنیای عجیب و غریب قرار داده است. آواتار که یک شاهکار اصلی در زمینه سرگرمی های عامه پسند است ، به عنوان بزرگترین ضربه در تاریخ فیلم شایسته است. این واقعاً اپن مگنس کامرون است ، فیلمی که با شور و اشتیاق بی حد و حصر می سوزد. کلاسیک که هیجان انگیز را ایجاد می کند.

جهت دانلود فیلم Avatar 2009 (آواتار) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


من را ببخشید، من برای مدتی اینجا از حرفه ای به طرفدار می پرم. من خیلی وقت‌ها بعد از یک فیلم آنطور که برای آواتار داشتم عصبانی نشده بودم. آواتار جیمز کامرون سرگرم کننده ترین و جذاب ترین تجربه سینمایی زندگی من است. به بیان ساده باورنکردنی است. کاری که کامرون در اینجا انجام داده، پرشورترین پروژه سینمایی است که از زمانی که استیون اسپیلبرگ فیلم فهرست شیندلر را منتشر کرد، ساخته شده است. توجه او به جزئیات و غیرت او برای فشار دادن پاکت، برای هر فیلمساز یا بازیگری که از این لحظه به بعد فیلم دیگری بسازد بسیار تحسین برانگیز است.

آواتار داستان جیک سالی، یک تفنگدار فلج شده است. او در یک ماموریت مخفی جایگزین برادرش می شود تا به Na'vi نفوذ کند، مستعمره موجوداتی که در سیاره پاندورا نشسته اند، جایی که سنگ معدنی گرانبها وجود دارد که به مبلغ مضحکی به فروش می رسد. وقتی جیک راه‌های Na'vi را یاد می‌گیرد، احساسات و آموخته‌هایش او و افرادی را که به آنها اعتماد دارد در معرض خطر خطرناکی قرار می‌دهد.

اجراها در اینجا به معنای واکنش، تبدیل شدن و درک آنچه هستند. کامرون نوشته است که حیرت انگیز هستند. نباید با اجرای پر شور و هیجان برخی از بهترین های قرن ها مانند ماریون براندو، تام هنکس، یا دایان کیتون اشتباه گرفت. این بازیگران به همراه کارگردان با جلوه‌های ویژه در این دگرگونی‌های بصری زندگی می‌کنند، گویی در تمام عمرشان با این موجودات زندگی کرده‌اند. همه اینها بر اساس حرکات و واکنش های شخصیت است. سام ورتینگتون، در نقش جیک سالی، بازیگری است که در راه تبدیل شدن به یک ستاره است. اگرچه او اغلب در فیلم Avatar با لهجه استرالیایی اش مشکل دارد، اما کار را انجام می دهد. زوئی سالدانا، بازیگر نقش Neytiri، یک شکارچی Na' vi، هیجان‌انگیز و برق‌آمیز است. استفان لانگ، در نقش سرهنگ مایلز سخت راک، چرخشی شرورانه به سطح جدیدی در داستان های علمی تخیلی می دهد. او احساسات واقعی را ارائه می دهد و شر را به مخاطب منتقل می کند و نفرت ما را به راحتی به دست می آورد. سیگورنی ویور در نقش دکتر گریس زیبا، به اندازه کافی برای حضور دوباره با کامرون در صفحه نمایش کافی است. او در درون نقش خود به راحتی زندگی می کند، اما از برخی از خطوط معمولی جیمز کامرون رنج می برد.

از نظر روایی، فیلم در سطح سینمایی کاملاً کار می کند. حدوداً چهل دقیقه اول به صبر و امید نیاز دارد زیرا ضعیف‌ترین بخش فیلم است و کمی کسالت را ارائه می‌کند، اما زمانی که قسمت دوم شروع به کار کرد، برای جیمز کامرون هیچ محدودیتی وجود ندارد. آواتار بهترین سکانس‌های اکشن روی فیلم را ارائه می‌کند. این جسورانه ترین جمله ای است که من در تمام سال های انتقادم انجام داده ام. من قبل از شارژ کردنش دو روز روی این نشستم، اما منظورم این است. این بهترین تجربه بصری زندگی من است، دوره.

غیر از آن جلوه‌های بصری، فیلم با تمام جنبه‌های فنی دیگر همراه است. Art Direction قاتل است زیرا این دو جهان برای یک زمان قابل قبول کاملاً با هم ترکیب می شوند. تدوین فیلم تاج دستاورد فیلم است، زیرا ترکیبی عالی از این دو جهان را ارائه می دهد، بیننده را مجذوب می کند و ما را به اطراف می چرخاند. مائورو فیوره تهدیدی برای اسکار سینماتوگرافی امسال است. اگر بیننده روی صندلی می‌نشست، عینک می‌زد و به معنای واقعی کلمه روی پاندورا، سفینه‌های فضایی و کوه‌های شناور قرار می‌گرفت. بیننده می تواند آنقدر در تصاویر غرق شده باشد، شما احساس می کنید که بوی برگ های درختان را حس می کنید. آواتار کاملا هیپنوتیزم کننده است. موسیقی جیمز هورنر یکی از بهترین کارهایی است که در دوران حرفه ای او انجام داده است. متغیری از ویرانی را ارائه می دهد که بیننده را نزدیک به گریه می کند. این به کار او در تایتانیک برمی گردد، جایی که آلات موسیقی به شدت مطالب را بالا برد. کل تیم صدا نیز برای به رسمیت شناختن اسکار قفل شده و بارگذاری شده است زیرا احساس وزوز حیوانات، ماشین‌ها و پیکان‌ها توسط سرتان شما را در فیلم Avatar نفیس کامرون زندانی می‌کند.

جیمز کامرون به خانه بازگشته است، خانم‌ها و آقایان کامرون بازگشته است، بزرگتر، بدتر و بالغ در کار تاج کاری خود. Terminator 2: Judgment Day و تایتانیک دیگر حتی با هم مقایسه نمی شوند. این فیلمی است که می تواند طرفداران این دو فیلم را با هم ترکیب کند و کامرون را در قلب شما حبس کند. او یک اسپویلر قطعی برای یک پیشنهاد کارگردانی برای جوایز اسکار است. شما استعداد خام و طبیعی مرد را تحسین می کنید. چگونه می توانید چنین تجربه ای را تصور کنید و این همه تلاش و کار را برای آن انجام دهید و به ثمر برسید؟ موفقیت باکس آفیس مطمئناً او را در ذهن رای دهندگان برای جوایز مختلف منتقدان حفظ خواهد کرد. فیلمنامه او، بهتر از برنده بهترین فیلم در سال 1997، آماده، توسعه یافته و آماده برای فیلمبرداری است. اگرچه، دیالوگ‌های ضخیم و غیرمعمولی را که از یک کارگردان علمی تخیلی با این سطح انتظار دارید به دست می‌آورید، اما می‌توانید از تلاش و صداقت آن قدردانی کنید. جیمز کامرون همان چیزی است که مایکل بی آرزو دارد، به صراحت بگویم.

آواتار بازیگران بزرگی را نیز به ارمغان می‌آورد که بهترین عملکرد خود را دارند مانند جیووانی ریبیسی، که به اندازه آنها دست کم گرفته شده است. میشل رودریگز که مانند هر زنی که در یک حماسه علمی تخیلی بازی می کند، جذاب است. جوئل مور، طیف خود را خارج از کار کمدی خود در Dodgeball: An Underdog Story نشان می دهد. و بازیگران باکلاس کهنه کار، سی سی سی پاوندر و وس استودی، که به اندازه کافی کار نمی کنند.

آواتار یکی از بهترین فیلم های سال است. هیجان‌انگیزترین، هیجان‌انگیزترین و فوق‌العاده‌ترین اثری که در هر تئاتری در این قرن به چشم می‌خورد. سینما، برای همیشه، معیاری را که جیمز کامرون نه تنها برای خودش، بلکه برای هر مردی که جرات تغییر بازی را داشته باشد، به یاد خواهد آورد، همانطور که کامرون انجام داد. آواتار یک تجربه سینمایی است که باید به خاطر بسپارید، و لطفاً ابتدا در یک سینما تجربه کنید.

جهت دانلود فیلم Avatar 2009 (آواتار) با لینک مستقیم رایگان و بدون سانسور به پایین این صفحه مراجعه فرمایید.


اجازه دهید این را با گفتن این که من از طرفداران بزرگ جیمز کامرون هستم مقدمه کنم. من فکر می کنم "ترمیناتور" یک شاهکار علمی تخیلی و بهترین فیلم تمام دوران است، "بیگانگان" به راحتی بهترین دنباله است نه از کارگردان اصلی و من شخصا آن را خیلی بیشتر از فیلم اصلی دوست دارم. "آبیس" دنیای جالبی خلق کرد و پر از تنش بود، "ترمیناتور 2" یک تور اکشن است و به نظر من بهترین ویرایش/طراحی صدا در تمام دوران را دارد، "دروغ های واقعی" سرگرم کننده مسخره ای است، تلخ تر. بیشتر از آن چیزی است که با پایانی بافو به آن اعتبار می دهند، و در نهایت «تایتانیک» خیلی بهتر از آن چیزی بود که هر کسی انتظارش را داشت و یکی از باورپذیرترین عاشقانه های یک فیلم را داشت. 12 سال انتظار برای "آواتار". هیچ بررسی، تبلیغات شفاهی، قیمت بلیت یا فاجعه طبیعی نمی تواند من را از نمایش نیمه شب 3 بعدی IMAX باز دارد. من با توقعات متوسطی رفتم که فیلم دقیقا مطابقت داشت. در حالی که این باعث می‌شود ناامید نشم، اما چیز خوبی نبود.

طرفداران فیلم در این مورد بودند زیرا اگر «آواتار» شکست بخورد، به معنای مرگ خلاقیت در هالیوودی شاد و بازسازی‌شده خواهد بود. این یک نگرانی معتبر است، اما مشکل این است که هیچ چیز در "آواتار" خلاقانه نیست. این به معنای واقعی کلمه «با گرگ‌ها می‌رقصد» در فضا است، دقیقاً تا زمانی که شخصیت «باد در موهایش» به‌عنوان ورقه‌ای برای «مرد جدید» باشد.

همانطور که فیلم پیشرفت کرد، باعث بدترین اتفاقات شد. همه واکنش های بد برای من به عنوان یک بیننده - شروع کردم به فکر کردن به چیزهای دیگر. سپس به این فکر می‌کردم که "خب، نبرد پایانی قرار است عالی باشد".

اخطار اسپویلر! (اگر به دلایلی نمی توانید حدس بزنید که آواتار چگونه به پایان می رسد) پایان نبرد فرا می رسد و فیلم از "رقص با گرگ ها" به "آتلانتیس" دیزنی تغییر می کند (اما این ناعادلانه است زیرا هر دوی آواتار ها دارای موسیقی بسیار بهتری بودند. ) پنجره های تیراندازی که چند صحنه قبل (برای نشان دادن استیصال ناوی) در برابر تیرها غیر قابل نفوذ بودند، ناگهان شکننده شده و به راحتی می شکنند (برای نشان دادن قهرمانی ناوی). نبرد تقریباً آنطور که انتظار دارید طولانی نیست و به اندازه پایانی Return of the King حماسی / جذاب نیست. بالاخره یک مبارزه Robo-suit vs Navi وجود دارد و مسلماً بسیار خوب است. برخلاف 95 درصد از کارگردانان این روزها، کامرون به اندازه کافی می داند که دوربین را عقب بکشد و به ما اجازه دهد مبارزه را ببینیم. با این حال، خرج کردن میلیون‌ها دلار برای «موجودات» 10 فوتی و سپس حتی به ندرت آنها را در همان قاب انسان قرار دهید، انتخابی عجیب است.

و البته صحنه اجباری وجود دارد که در آن شخصیت‌ها در حرکت آهسته می‌میرند. همانطور که موسیقی آواز خاورمیانه پخش می شود (نگاه کنید به گلادیاتور یا مونیخ) اگر به دوستم در راه به آنجا نمی گفتم: "چقدر می خواهید شرط ببندید که در قسمتی وجود دارد که شخصیت ها در حرکت آهسته بر سر خاورمیانه می میرند. موسیقی؟

مثل اکثر فیلم‌های این روزها، «آواتار» بسیار طولانی است و جزئیات مهم (چرا زمین در حال مرگ است، Unobtainium چه می‌کند و غیره) را پنهان می‌کند و در عوض وقت خود را صرف صحنه‌های پرواز می‌کند. مراسم عرفانی، درختان روح و پیوند طبیعت.

در نهایت اهمیتی ندادم. از آغاز سینما، هالیوود هر چند دهه یکبار ایده‌های قدیمی را بازیافت می‌کند و بودجه بیشتری / ستاره‌های جدید / جلوه‌های بهتر می‌گیرد تا متوجه نشوید. من می توانم اجرای مجدد «بن هور» را با رنگ و صدا ببینم، اما چرا به «رقص با گرگ ها» با بودجه 20 برابر و بومیان آمریکایی آبی نیاز داریم؟ هیچ مقدار بصری چشمگیر، لباس های رباتیک، جنگ های مسلحانه، شخصیت بی نقص CGI یا سیگورنی ویور نمی تواند این واقعیت را تغییر دهد که من قبلاً آواتار را 100 بار دیده ام. حتی می‌توانستم داستان ضعیف را بپذیرم، اگر شخصیت‌هایی وجود داشته باشند که در موردشان حرفی بزنم. آواتار همچنین به طرز وحشتناکی بدون طنز است، کاملاً در تضاد با «تایتانیک» است که طنز یکی از شگفتی‌های آن بود.

در رابطه با سه بعدی... من اکنون فیلم‌های زیادی در آن دیده‌ام و صادقانه بگوییم شما نمی‌بینید. حتی بعد از چند دقیقه متوجه نشوید. این پول را بهتر یا بدتر نمی کند، فقط گران تر است.

Citizen Kane، The Robe، Sound of Music، Jaws، Star Wars، Batman، Toy Story، The Matrix... اینها فیلم ها فیلم ها را تغییر دادند اکنون می توان گفت که به گذشته نگاه می کنیم. «آواتار» که می‌گوید جلوتر از زمان می‌خواهد، غرور محض است، «تایتانیک غرق‌ناپذیر» مانند خروس خشخاش.

اما اگر از فیلم‌برداری گران قیمت برای پوشاندن یک داستان ضعیف و کلی استفاده شود، آینده سینما خواهد بود. سپس من را حساب کنید، من به PS3 خود می چسبم.